2017. 05. 29. hétfő - Magdolna 14°C | 27°C Még több cikk.

Diapolo-Szeged: ötödször is bronzcsata

A Diapolo-Szeged férfi vízilabdacsapata a harmadik mérkőzést is elveszítette az OB I elődöntőjében. Az Eger hazai pályán 11–5-re nyert és fináléba jutott, így a Vincze-legénység a Honvéd elleni bronzcsatára készülhet.
ZF-Eger–Diapolo-Szeged 11–5 (2–4, 4–1, 3–0, 2–0)
Férfi vízilabda OB I, elődöntő, 3. mérkőzés. Eger, Bitskey Aladár uszoda, 1000 néző. Vezette: Csanádi, Székely.
ZF-Eger: Bisztritsányi – BÁTORI 2, Graham 1, Gór-Nagy, Bundschuh, HÁRAI 2, Biros 2. Csere: Salamon 1, KOVÁCS 2, Varga II. Zs., Lőrincz, Bedő 1.
Vezetőedző: Dabrowski Norbert.
Diapolo-Szeged: NAGY V. – Kiss Cs., Hegedüs, Juhász 1, Kunac 2, TÓTH M. 2, Seman. Csere: Decker, Zsigri, Molnár T., Jansik, Vincze M. Vezetőedző: Vincze Balázs.
Gól – emberelőnyből: 13/5, illetve. 13/3.
Ötméteresből: 1/1, illetve 1/1.
Kipontozódott: Lőrincz, illetve Hegedüs.
Az egyik csapat harmadik győzelméig tartó párharc végeredménye: 3:0 az Eger javára.

A társaihoz hasonlóan csalódott Tóth Mártonra közelített a Digi Sport kamerája a derbi után, nem véletlenül. A Diapolo-Szeged vízilabdázója több bajnoki cím birtokában is úgy küzdött az OB I fináléjáért, mintha először érhetne oda, ráadásul a Benedek-keretbe kerülés is motiválhatta. Ezért is mutatott fantasztikus formát két negyeden keresztül, addig minden jól ment.

Kiss Csaba ezúttal nem lőtt gólt. Legközelebb a bronzmeccsen ugorhat medencébe. Fotó: Schmidt Andrea

Az Eger elleni elődöntő harmadik mérkőzésén a Vincze-legénységnek nyernie kellett ahhoz, hogy döntős reményei életben maradjanak, és az első negyedben meg is mutatta: nem adja fel a párharcot. 4–1-re vezettek a Tisza-partiak, Tóth duplázott, majd egy ötméterest is kiharcolt, amit Juhász Zsolt szokás szerint – a szezonban eddig mindössze egy büntetőt hibázott – értékesített.

Kezdenek a nők

Ma 15 órától a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem OB I-es női együttese a BVSC otthonában megkezdi az egyik fél második győzelméig tartó párharcot az 5. helyért.

A második negyedben fordított az Eger, félidőben egy góllal vezetett. Ekkor még nem aggódtak a szegedi drukkerek, hiszen a bírók rendesen szórták a kiállításokat, addig pedig Molnárék az Egerhez hasonló arányban gólra is váltották azokat.

Ezt követően megismétlődött az, ami Szegeden, méghozzá duplán. Szerdán az utolsó negyedben, péntek este viszont a teljes második félidőben gólképtelen volt a Diapolo, így a rangadó unalomba fulladt, csak néhány egri gól dobta fel. A szegediek hangulatát viszont semmi. Az együttes zsinórban ötödször készülhet a bronzcsatára, a Szolnok elleni elődöntőt szintén 3–0-ra elbukó Honvéddal szemben.

Vincze Balázs: – A mérkőzés elején frissek voltunk, megleptük az Egert, de aztán elfáradtunk. Csalódottak vagyunk, de ezt a kudarcot nem szeretnénk külső körülményekre fogni.

Online közvetítésünket itt olvashatják el újra. >>>

Risztov nyert, de kizárták

Hiába győzött 10 kilométeren a vásárhelyi-mártélyi származású Risztov Éva a nyílt vízi úszók első Európa Kupa-fordulójában az izraeli Eilatban, kizárták a versenyből. Tovább olvasom