2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Diósgyőriek is szurkoltak a Szeged 2011-nek – most hiába

A labdarúgó NB II Keleti csoportjában a Szeged 2011 Nyíregyházán egy fordulatos meccsen 4–3-ra kikapott, pedig a félidőben még 2–1-re vezetett.
Nyíregyháza–Szeged 2011 4–3 (1–2)
Labdarúgó NB II, Nyíregyháza, 800 néző. Vezette: Farkas.
Nyíregyháza: Sánta – Reznek, Vukadinovics, Davidov, Kovács Á. – Ráti, Radványi – Suci, Mészáros, Salami - Erdélyi. Edző: Gálhidi György.
Szeged 2011: Trepák 5 – Laczkó J. 4, Magyar Gy. 4, Tóth I. 4, Radnai 4 – Gellér 4–2=2, Batik 6 – Kulacsik 5, Puskás 6, Podonyi 4 – Bernáth 5,5. Edzők: Kolozsvári János, Takács László.
Gólszerzők: Kovács Á. (3., 51.), Mészáros (53.), Salami (72.), ill. Batik (20.), Kulacsik (35.), Folmer (65.).
Csere: Podonyi helyett Folmer (6), Suci h. Haburcsák, Ráti h. Miskolczi, mind a szünetben, Kulacsik h. Varga I. a 80., Reznek h. Borsi a 84. percben.
Sárga lap: Suci (32.), Vukadinovics (34.), Radnai (50.), Kovács Á. (62.), Bernáth (62.), Folmer (65.), Salami (74., 89.), Batik (77.), Davidov (78.), Miskolczi (91.).
Kiállítva: Gellér (85.), Salami (89.).

Erre a mérkőzésre mondják: minden benne volt, ami közel ezer néző szórakoztatásához kell. Hét gól, rengeteg párharc, sok színes lap, amelyből kettő piros volt – ám sajnos mindebből a Szeged 2011 labdarúgócsapat jött ki rosszul. Az első félidőben még nem volt különösebb probléma, hiszen bár a találkozó előtt még nyeretlen Nyíregyháza a harmadik percben vezetéshez jutott – még fel sem ocsúdhatott a diósgyőriek által megerősített szegedi ultratábor –, ám a szünet előtt Batik fejese és Kulacsik pontos érkezése fordítást ért. Aztán a második játékrész elején hat perc elég volt ahhoz, hogy újra a hazai alakulat vezessen: a szünetben beállt Folmer nemcsak agilis és kapura veszélyes, hanem gólerős is volt, ám a végén mégis a nyírségi alakulat örülhetett az idei sorozat első három pontjának. A Szeged 2011-nek pedig egy vigasz maradt: az előző négy bajnoki forduló emléke, amelyben mindössze egyetlen gólt kapott a védelem.

Kolozsvári János: – A csapat idegenben három gólt szerzett, de csak magunkat hibáztathatjuk, amiért nem sikerült a döntetlent elérnünk.

Cegléd–Honvéd II.-MFA 3–2, Békéscsaba–Balmazújváros 1–0, Debrecen II.–Szolnok 2–1, Vecsés–Kazincbarcika 0–2, Mezőkövesd–REAC 2–1. Az Eger–Újpest II. és az Orosháza–Vác találkozó elmaradt.

Góltörténetek
3. perc: Salami 14 méteres lövése a kifutó Trepákról Kovács Á. elé pattant, aki 15 méterről az üresen maradt kapuba passzolt, 1–0.
20. perc: Puskás jobb oldali szögletét Batik az öt és feles vonaláról fejelte a jobb sarokba, 1–1.
35. perc: Bernáthot ugratta ki Puskás a balösszekötő helyén, aki jól gurított középre, az érkező Kulacsik pedig öt méterről a kapuba passzolt, 1–2.
48. perc: Erdélyi fejelte hazai társa elé a labdát, Kovács Á. pedig 14 méterről a kapus mellett a jobb sarokba lőtt, 2–2.
51. perc: Mészáros szabadrúgásból remekül tekert a bal sarokba, 3–2.
65. perc: előbb Kulacsik, majd Bernáth próbálkozott lövéssel, a labda végül Folmer elé került, aki 14 méterről a kapujából kilépő Sánta mellett a hálóba lőtt, 3–3.
72. perc: Reznek jobbról ívelt át Davidov felé, aki elé kivetődött Trepák, a hazai középpályás elesett, mivel nem szólt a síp, felpattant, balról az alapvonal közeléből a kapu elé emelte a labdát, Salami két vendégvédő között két méterrel fejelt a hálóba, 4–3.

Bodrogi Bau: csak a győzelem

A Bodrogi Bau Szentesi CS&K OB I-es férfi vízilabdacsapata 11–8-ra nyert hazai környezetben az újonc Kaposvár ellen. Tovább olvasom