2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Domino Honvéd-Szeged Beton 9-9

9-9-es döntetlent ért el a Szeged Beton csapata a Kőér utcában a Domino Honvéd vendégeként a férfi vízilabda OB I 19. fordulójában.
Domino Honvéd - Szeged Beton 9-9 (3-4, 2-2, 3-2, 1-1)

Vodafone férfi vízilabda OB I 19. forduló
Budapest, Kőér utcai uszoda. Vezette: Petik András, Madarasi Attila.

Honvéd: Gergely - Székely, Salamon 1, Matajsz, Szívós 2, Bátori 1, Gór Nagy 1. Csere: Kállay, Marnitz 1, Jansik 1, Mezei, Paján 2, Borsós, Lévai (kapus). Edző: Vad Lajos.

Szeged: Baksa - Juhász, Vindisch 1, Komlósi, Molnár 3, Lehmann, Török 1. Csere: Somogyi 3, Kayes, Varga, Ágner, Busila 1, Kuncz. Edző: Kásás Zoltán.

Emberelőny: 10/4 ill. 9/3.

Ötméteres: 1/1 ill. 1/1.

Kipontozódott: Paján (25. perc)

4. negyed (1-1)

8. perc:
Rossz passz után Szívós marad le, előnyben hozza fel a labdát a Beton. Molnár szabadobása után Kállay egyedül, de Baksa véd. 1 ponttal gazdagodott a Beton!

8. perc: Molnár a legjobbkor! Most nem szabad gól kapni, és pontot szerezhez a Beton Pesten. 9-9.

7. perc: Török vágja rá, Lévai fejjel hárít. Lassan kezd elúszni a győzelem...

6. perc: Szívósnak csak elsül a keze, de miért ilyenkor? baksa még beleér, de befele pattan a labda. Két és fél perccel a vége előtt vezet a Honvéd. 9-8.

5. perc: Baksa véd ismét, ez nagyon kellett. Bő 3 perc hátra, nagyon kellene egy gól!

4. perc: Jansik helyzetben, de sokat vár a pesti a lövéssel. A blokk megzavarta, csak kapufa. Török lövi el, de a blokk beleér, Lévai hozhatja játékba a labdát.

3. perc: Székely úszik meg, de Baksa szenzációs. Mi lenne ma velünk nélküle...

2. perc: Somogyi szerez labdát, előnyben a Szeged. Most egy gólt! Nincs, továbbra sincs. Ez hihetetlen.

1. perc: Vindisch megint elhozza a labdát. Jó lenne gólt szerezni a támadásból. A Lehmann-Paján párost küldik ki a bírók, Paján már nem jöhet vissza. Vindisch lövi rá, ezt talán nem kellett volna. A Honvéd is szétlövi Baksa kapuját.

3. negyed (3-2)

8. perc:
Somogyi távolról, de elakad a blokkban a labda. Még jöhetnek a hazaiak, de Székely passza pontatlan, a Szeged visszaér. A negyed végén marad a 8-8.

7. perc: Oda-vissza úszkálnak a csapatok, most a Honvéd jöhet. Szívós megint Baksába vágja a labdát.

6. perc: Somogyi találta meg régi önmagát, fórból egyenlít a Szeged. 8-8.

5. perc: Molnár távolról, de Lévai beleér. Pedig már félig betn volt... Előnyben a Beton, időt kér Kásás Zoltán.

4. perc: Most gond van. Kivédekezi az előnyt a Beton, Szívós lövését védi Baksa, de Pajánt nem őrizték eléggé, átveszi a vezetést a Domino. 8-7.

3. perc: Lehmann harcol ki egy büntetőt, Molnárnak ez gyerekjáték. Kettővel vezet a Beton! 5-7. Jansik megint egyre olvasztja a hazai hátrányt. 6-7. Ez hihetetlen, elveszik a Szegedtől a labdát, Gór Nagy indul meg, kiegyenlít a Honvéd. 7-7.

2. perc: A félpályáig kiszorítja a Honvédot a Beton, onnan Baksának gólt lőni...!

1. perc: Vindisch egy testhosszal veri Jansikot, jöhet a Szeged. A Honvéd kapujában Lévai. Somogyitől szedik el a labdát a pestiek.

2. negyed (2-2)

8. perc:
Előnyben a Szeged, jó lenne egy gól. Török pattint a védő keze alatt, de megint kapufa. Ilyen nincs. A Domino támadása is kimarad, a félidőben egy góllal vezet a Beton.

7. perc: Komlósi lövése a kapufáról jön ki. Gór Nagy távolról, Baksa kiválóan reagált.

6. perc: Szívós szabaddobásból. Megint egál. Megbosszulja magát a sok kihagyott szegedi lövés. 5-5. Török állítja vissza a rendet, megint a Szeged vezet. Mikor lesz még vége? 5-6.

5. perc: Alig van idő a támadásból, Somogyi majd' félpályáról lövi rá. Fölé. A Honvéd támadása se sikeresebb, ismét a kékek jöhetnek. Juhász lövése is elkerüli a kaput. Kellene már egy gól!

4. perc: Nem úszta meg az előnyt a Beton, Bátori vágja be a hosszúba. 4-4. Busila gyorsan büntet. 4-5.

3. perc: Lehmann távolról, de csak a kapufa bánja. Pedig mekkora lövést volt! A labda marad nálunk. Nem sokáig, Ágner ellen fújnak a bírók, kiállítás, az időkérés után előnyben támad a Honvéd.

2. perc: Matajszhoz nem jut el a labda, ismét a Beton jöhet. Nem jut messzire a támadás, megint a fehérek támadnak. Szívós volt rákényszerítve a lövésre, nem is sikerült túl jóra.

1. perc: Török küzd Salamonnal a labdáért, most a fehérek jöhetnek. Előnyben a Honvéd, Baksa hatalmas védése a félpályáig jön ki. Jöhet a Szeged. Török az utolsó pillanatban enged el egy bombát, de centikkel elkerüli a kaput.

1. negyed (3-4)

8. perc:
Baksa védés után megint a Domino jöhet, de Szívós próbálkozását is fogja a szegedi kapus. Kimarad a szegedi támadás, az első negyed után marad az egygólos szegedi vezetés.

7. perc: Marnitz lövésébe beleér Baksa, de így is bent van. Ismét egyenlítenek a hazaiak. 3-3. Somogyi nem hagyja annyiba, pazar Vindisch-átadás után pazar gól. Szépen kilőtte a hpsszút. Imsét nálunk az előny. 3-4.

6. perc: Somogyi keze sül el, távolról pattint Gergely kapujába. 2-3. Busila szerez labdát, de jó lenne kettővel vezetni! Vindisch lövi rá, de Gergely fogja.

5. perc: Kimarad a szegedi támadás, lövésig se jutottak a vendégek. Ismét a Domino jöhet. Salamon lövi fölé.

4. perc: Paján távolról, de szerencsére kapufa. Aminek kevésbé örülünk, hogy továbbra is a Honvéd támad.

3. perc: Paján előnyből egyenlít. 2-2. Komlósi igyekszik ugyancsak fórban, de sajnos csak kapufa.

2. perc: Micsoda keze van?! Vindisch hatalmas gólt lő. Vezet a Szeged! 0-1. Ötméterest kap a Honvéd, Salamon egyenlít. 1-1. Molnár vállalja el a szabaddobást, hatalmas gól az eredménye. 1-2.

1. perc: Vindisch simán veri Székelyt, a Szeged kezdheti a találkozót. Lehmannak nem sikerült kapura húzni a labdát, jöhet a Domino.

Ősszel történelmet írt a Szeged azzal, hogy legyőzte (8–7) a Dominót. Erre ugyanis korábban még egyszer sem volt példa. Hétfőn hasonlóra készülnek a betonos-legények, idegenben először nyerhetnek Gergelyék ellen.

A kassaiak elleni hétközi Interliga-meccset a biztonság kedvéért kihagyta a sérült bordáját kímélő Molnár Tamás (képünkön), de a hétfői rangadón természetesen ott lesz ő is a vízben.

– Szeretnénk az alapszakaszt a harmadik helyen zárni, ehhez létfontosságú a Honvéd legyőzése – közölte a Szeged edzője, Kásás Zoltán. – Riválisunknak vannak jól lövő emberei, Szivósra, Marnitzra, valamint Bátorira különösen oda kell figyelnünk.

A kassaiak elleni hétközi Interliga-meccset a biztonság kedvéért kihagyta a sérült bordáját kímélő Molnár Tamás, de a hétfői rangadón természetesen ott lesz ő is a vízben. Fotó: DM/DV

– Nem csak a kincstári optimizmus mondatja velem, hogy jobbak vagyunk – jelentette ki a szegediek szélsője, Juhász Zsolt. – A Domino mellett csak a hazai környezet szól, de ha mi úgy védekezünk, mint azt tesszük a győzelemmel zárult Fradi-meccs óta, a mienk lesz a három pont.

Universitas Szeged

A női vízilabda OB I-ben ma kezdődik a rájátszás az 5–10. helyért. Az Universitas Szeged a Honvéd ELTE Polo otthonában, a Kőér utcában 11 órakor kezd. A középszakaszban elért helyezések alapján a fővárosiak 4, míg a Tisza-partiak 3 ponttal kezdik a hatcsapatos, kétfordulós „minibajnokságot". – Nagyon fogadkoznak a lányok, mindenképp nyerni akarnak – fogalmazott Lakó Gábor, a Szeged trénere. – A középszakaszt két vereséggel zártuk, ránk férne már egy kis sikerélmény.

• 2. Zotya100 2010. április 07. 16:49
    „Felejthető meccs volt. Hétfőn ennél már csak jobbak lehetünk. Hajrá Beton!”
  • 1. Zotya100 2010. április 05. 16:29
    „Hajrá Srácok, mindent bele, gyűjtsük be a 3 tojást.....akarom mondani a 3 pontot!”

Hazai pályán kezd a Kosársuli

Elkészült a férfi kosárlabda-bajnokság B csoportjára készülő EnterNet Vásárhelyi Kosársuli sorsolása… Tovább olvasom