2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 2°C

Döntetlen a Csongrád megyei futsal rangadón

A futsal NB I megyei rangadóján döntetlen született a Szentes és a Szeged között.
Két egymást tökéletesen ismerő, egyben a másikat tisztelő csapat, amelyben barátok, jelenlegi vagy egykori klubtársak játszanak. A futsal NB I Csongrád megyei rangadója ezzel várt hétfőn szurkolót, játékost. De vajon akkor mi újdonsággal szolgálhattak egymásnak? A szurkolással. Mert azt sosem lehet megunni, ha rendszeresen jelentős számú nézősereg előtt focizhat valaki. Márpedig Szentesen ez adott volt. Dobok, kereplők, pénzes dobozok szolgálták a sportszerű és remek hangulatot.

A két együttesen a fokozott várakozás okozta idegesség csak néhány percig látszott. Erről főleg a szegediek tudnának mesélni: sorrendben háromszor csúszott el a talpuk alatt a labda. Aztán sokáig semmi. Az első kapura lövésre a 4. percig kellett várni, az első komoly helyzetre pedig a 14.-ig. Előbb Maróti, majd Kis K. került jó lehetőség elé – kihagyták. Nem úgy Rácz: a 15. percben Csúri ugratta ki Tóth Attilát, akinek lövése a kapufáról kipattant, Rácz pedig a hatos vonalról gurított a hálóba, 0–1. Bíró bravúrjai jelezték, ez a félidő a Betoné volt.

– Nem tudunk gólt lőni! – szakadt ki egy szentesi drukkerből a szünetben a bánat. Aztán ő volt a leghangosabb, amikor biztatni kellett kedvenceit. Akik bizony a második húsz percre felébredtek, jobb lett a támadójátékuk, így a meccs is. Szarvas és Ábel jelentette a legtöbb veszélyt a vendégekre, a szegedi kapus, Tombácz pedig jó napot, ezáltal rengeteg hazai lövést fogott ki. A 34. percben Erhardtnak sikerült ezt a zárt védekezést feltörnie, 1–1. Egy csapásra izgalmas lett a meccs, sorban alakultak ki helyzetek – sajnos további gólok nélkül.

Némethy László: – Az első félidőben jobb volt a Szeged, a szünet után viszont feljavultunk.
Bódi Attila: – Az első játékrész és a második eleje a mieink volt, de sajnos sok helyzetet kihagytunk.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Legrand-MetalCom-Szentes–Első Beton Szeged 1–1 (0–1)

NB I-es futsalmérkőzés, Szentes, Dr. Papp László-sportcsarnok, 500 néző(!). Vezette: Iványi, Albert.
Szentes: Bíró – KELLER, Szabó Á., Kerepeczky, SZARVAS. Csere: Kovács N., Szabó L., Ábel, Erhardt, Szűcs D., Kazán, Szabó P. (kapus). Edző: Némethy László.
Első Beton: TOMBÁCZ – RÁCZ A., Németh, Csúri, Tóth A. Csere: Halász (kapus), Bullás, Kovács P., Maróti, Vastag, Szentágotai, KIS K. Edző: Bódi Attila.
Gólszerzők: Erhardt, illetve Rácz A.

Gyilkos sorozat: négy rangadó

Szerdán megkezdi erőltetett menetét a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A címvédő a hétközi… Tovább olvasom