2017. 09. 22. péntek - Móric 11°C | 17°C Még több cikk.

Döntetlen a megyei rangadón

A labdarúgó NB III Alföld csoport 11. fordulójában nem bírt egymással a Tisza Volán SC és az Algyő. A szegediek a kétgólos vezetés után két pontot veszítettek a hosszabbítás perceiben. A HFC tíz emberrel és 0–1-ről fordított a Monor ellen.
Tisza Volán-Algyő 2–2 (1–0)

Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 300 néző. Vezette: Vörös.
Tisza Volán: Dongó – Mészáros, Grünwald, Udvari, Szabó A. – Dargó (Bárdosi), Mórocz – Baji, Huszárik (Nagy), Szilágyi – Kazi (Vida). Edző: Buchholcz Gábor.
Algyő: Korom – Retek, Makra, Vass, Krucsó – Kothencz – Balogh N., Zakar, Gyimesi (Tóth L.), Végh (Tóth A.) – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.
Gólszerzők: Udvari, Kazi, ill. Balogh N., Makra.
Kiállítva: Makra (93.).

Fiatalság kontra rutin – nagyjából így lehetett bevezetni a helyi rangadót. Mindezt igazolták a 3. perc történései: a vendégek fiatal kapusa, Korom aláfutott egy beadásnak, az NB I-es szereplések sokaságával rendelkező Udvari pedig kihasználta a hibát, 1–0. Az Algyőt láthatóan megfogta a gól, olyannyira, hogy az egész első félidőben csak kereste a ritmust a találattól magabiztossá vált Tisza Volán ellen.

A szünet utáni első fontos esemény is azt igazolta: a pihenő alatt sem találta meg. Mert Korom megint hibázott, Kazi pedig betalált, 2–0. A fiatal szegedi csapat nagyszerűen szervezte meg védekezését, Buchholcz tréner taktikája remekül működött a meccs ezen szakaszában. Az algyői edző, Tóth Ákos válaszlépésre szánta el magát, és mint kiderült, kiváló érzékkel nyúlt bele a meccsbe. Becserélte Tóth Attilát és Tóth Lukácsot, sőt a két szélső középpályás, Retek és Balogh N. helyét is megcserélte. Az eredmény: egyenlítés. Előbb Balogh N., majd a 93. percben Makra szerzett gólt, 2–2. A mérkőzés a szünet után érdekes és izgalmas volt, csak a bíró nem tudott lépést tartani a játékosokkal. Az Algyő két 11-est, a Volán pedig az egyenlítő találat előtt egy szabálytalanságot kérheti számon Vörösön.

Buchholcz Gábor: – Összességében reális a döntetlen, de a bíró nem tudott felnőni a feladathoz.
Tóth Ákos: – Serdülőmeccset sem lehet nyerni ilyen gyermeteg kapott gólokkal.
Jók: Kazi, Mórocz, Udvari, ill. Vass, Tóth A.

A volános Mórocz labdabűvölését az algyői Kothencz és Balogh figyeli. Fotó: Miskolczi Róbert
A volános Mórocz labdabűvölését az algyői Kothencz és Balogh figyeli.
Fotó: Miskolczi Róbert

HFC–Monor 2–1 (0–0)

Vásárhely, városi stadion, 200 néző. Vezette: Mihálik.
HFC: Molnár T. – Szűcs, Antal, Sípos, Mucsi – Varga M. (Horváth R.), Kis K., Nagy A., Bakos (Szecskó) – Kökény (Vér), Czibere A. Edző: Rostás Károly.
Monor: Gilan – Simon, Csáki, Bokros (Papp K.), Kajli (Payeta) – Bán Zs., Morauszki, Maka, Magyar – Csikós (Boros G.), Csőke. Edző: Varga Károly.

Gólszerzők: Kökény, Nagy A., ill. Simon (11-esből).
Kiállítva: Antal (70.).

Az első félidőben hiába játszottak nagy fölényben a vásárhelyiek, képtelenek voltak betalálni a monori kapuba. A fordulást követően azonnal büntetőt hibázott a HFC (Szűcs), majd miután a félidő közepén szintén tizenegyesből előnyhöz jutott a Monor, nehéz helyzetbe került. Pláne úgy, hogy Antalt kiállította a játékvezető. A vendégek mégis lógó orral távoztak Vásárhelyről, miután előbb Kökény fejesből egyenlített, majd a találkozó utolsó percében Nagy A. a HFC győztes gólját is megszerezte.

Rostás Károly: – Győzelmünket az ifjú apuka, Kis Krisztián most született gyermekének ajánljuk.
Jók: Molnár T., Mucsi, Nagy A., Czibere A., ill. Gilan, Simon, Maka.

További eredmények: Budafok–Kiskunfélegyháza 4–0, Érd–Izsák 1–0, Orosháza–Újbuda 6–1, Gyula–Honvéd II. 1–4, Jászapáti–Kecskemét II. 0–1, Dabas–Szolnoki Spartacus 1–2.

• 2. Todd 2008. október 20. 08:45
    „Óriási gratuláció a fiatal SZEGEDI csapatnak! Egy kis rutin szerzés után az ilyen meccsek nyerhetőek lesznek!
    A tudosítás tényleg "bővebb" a "szokottnál", bár a nézőszám véleményem szerint is nem fedi a valóságot. (Nem kötekedésként jegyzem meg, de a Pick mérkőzésre 3200 nézőt ír a Tisztelt DM, míg más országos médiumok 2500-at...).

Hajrá Tisza Volán, hajrá szegedi foci!”
  • 1. FOCI 2008. október 20. 07:23
    „GRATULÁLÓK A FIATAL SZEGEDI CSAPATNAK JÁTÉKÁHOZ,AZ EREDMÉNYHEZ.
    Köszönjük a Délmagyarországnak az eddiginél részletesebb tudósítást,becslésünk szerint a NÉZŐSZÁM majdnem duplája volt a cikkben közöltnek,s ez is nagyszerű

HAJRÁ SZEGED”

Talmácsi újra győzni tudott Malajziában

A világbajnoki címvédő Talmácsi Gábor nagyszerű versenyzéssel megnyerte a Malaj Nagydíjat. Tovább olvasom