2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Döntetlennel búcsúzott a magyar válogatott

Izgalmas meccsen, 13-12-es félidő után 24-24-es döntetlen játszott a magyar férfi kézilabda-válogatott a szerbiai Európa-bajnokságon a horvát együttes ellen. A magyar együttes a 8. lett az Eb-n.
Magyarország-Horvátország 24-24 (13-12)
Férfi kézilabda Európa-bajnokság, II. középcsoport, 3. forduló. Újvidék, 6000 néző.

MAGYARORSZÁG: Fazekas, Császár 14 (4), Harsányi 1, Ilyés 3, Iváncsik G., Krivokapics 2, Laluska, Mocsai 1, Nagy, Putics 1, Schuch, Vadkerti 1, Zubai 1. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

HORVÁTORSZÁG: Losert, Bicanicc 2, Buntic 5, Duvnjak 1, Gojun, Horvat 11 (1), Kopljar 1, Musa, Nincevicc 3, Vukovic 1. Szövetségi kapitány: Szlavko Goluzsa.

Kiállítások: 6, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/4, ill. 1/1

Mocsai Lajos: - Már előre megbeszéltük, hogy indításkor időt kérünk, ezt tudta a csapat. A hetedik helyet szerezte meg a válogatott, ez nagy előrelépés. Sajnos, az előző két meccsen sérülés és fizikai fáradtság miatt nem tudtunk jól játszani. Ez az Eb jó alap az olimpiai selejtezőre, ahova a macedón válogatott érkezik velünk együtt Dániába.

Császár Gábor (14 gólt szerzett): - Megmondom őszintén végre felemelhetem a fejem. Úgy mehetünk haza, hogy elégedettek lehetünk. Voltak extrameccseink, sajnos akadtak gyenge találkozóink. Előre kell nézni, az áprilisi olimpiai selejtezőre. Köszönünk mindent a szurkolóknak, fantasztikus volt ilyen közönség előtt játszani.

A magyar válogatott számára véget ért az Európa-bajnokság, a középdöntőben a csoportjában a negyedik lett, megelőzte Izland és Franciaország válogatottját.

60. perc: Császár fölé, időt kérnek a horvátok! Fölé. Mi kérünk időt. Öt másodperc! Vége! 24-24. Kár érte! Több volt a meccsben! Főleg, úgy, hogy Schuch gólt dobott az időkérés előtt...

59. perc: Buntic fölé.

58. perc: Fazekas, bravúr, Horvat próbálkozását fogta. Krivokapics, 24-24.

57. perc: Ilyés 2 perc. Zlatko Horvat, 23-24. Harsányi, belemenés.

56. perc: Császár! Élete meccse, 23-23. 14 gólja!

55. perc: Kopljar, 22-23. A franciák ellen is villogott.

54. perc: Na végre: Harsányi, 22-22. Első gólja.

53. perc: Támadgatunk! Nikcevic, 21-22.

52. perc: Támadunk! Harsányi! Gyengécske. Horvát, 21-21. 10 gólos a szélső.

51. perc: Császárt blokkolják. Laluska 2 perc. Fazekas micsoda védés.

50. perc: Krivokapics! Szakad a háló, 21-20. Újból vezetünk! Megint mienk a labda.

Döntetlennel búcsúzott a magyar férfi kézilabda-válogatott. Fotó: MTI/AP/EPA (galéria)

49. perc: Elveszik a horvátoktól a labdát!

48. perc: Vadkerti labdát szerez. Remek! Losert véd.

47. perc: Császár talpról, 20-20. 13. gólja. Micsoda show!

46. perc: Régen hallottunk róla: Horvat, 19-20. Ilyés 2 perc.

45. perc: Fazekas véd. Császár: egy tucat! 12. gólja, 19-19.

44. perc: Buntic 2 perc. Vadkerti belemenés.

43. perc: Duvnjak, 18-19.

42. perc: Bcanic 2 perc+ hetes. Ismét Zubai! Császár kihagyaja, majd kapufa. Újabb hetes. Harsányi kihagyja!

41. perc: Remek magyar védekezés!

40. perc: Buntic, hátrányból, 17-18. Császár! 11.! 18-18. Krivo zseniális passz!

39. perc: Zubai: hetes+2 perc. Egy támadás alatt harcolja ki a szegedi beállós. Császár, 10. gólja! 17-17. Visszajöttünk!

38. perc: Passzív, elveszik a labdát a horvátoktól.

37. perc: Vadkerti ziccerben, Duvnjak üti le, 2 perc a horvátnak. Hetes! Császár, 16-17.

36. perc: Nikcevic, majd Horvát (8. gólja), 14-17. Császár, ő is 8 gólos, 15-17.

35. perc: Rendesen az öltözőben maradt a magyar csapat. Császár töri meg a magyar gólcsendet, 14-15.

34. perc: Krivokapics, Losert véd.

33. perc: Fazelas ziccert fog, Horvát, 7. gólja, 13-15.

32. perc: Elveszik a román bírók a labdát. Buntic, először az előny a horvátoknál, 13-14.

31. perc: Mi kezdjük a második félidőt. Krivokapicsot blokkolják. Horvát, egyenlítenek a horvátok, 13-13.

Ismét remek a hangulat Újvidéken, közel ötezer magyar drukker a lelátón. Most jóval kevesebb drukker érkezett Horvátországból, ez nem véletlen: nincs már tétje a horvátoknak, ők a pénteki szerbek elleni elődöntőre készülnek. Az micsoda meccs lesz!

30. perc: Ilyés Feri! 13-11. Nagyon kellett! Harmadik gólja! Kapufa, mehetünk, az utolsó támadás a mienk. Még sem, Zlatko Horvat, 13-12. Ez a félidő!

29. perc: Belemenés itt, belemenés ott. Jöhetnek a horvátok. Fazekas!

28. perc: Eladjuk a labdát, Fazekas ziccert véd!

27. perc: Fazekas véd, Nikcevic, 12-11. Figyelni kellene! Magyar időkérés.
26. perc: Horvát ejt, 12-10. Újabb eladott labda. Kár érte!

25. perc: Buntic, ő is jó játékos, 12-9. Eladjuk a labdát.

24. perc: Putics fölé, a kapufát érte.

23. perc: Remek magyar védekezés. Zubai hetest harcol ki. Császár. 12-8. Hat gólnál jár.

22. perc: Magyar szabálytalanság, oda a támadás.

21. perc: Eladják a labdát a horvátok.

20. perc: Bicanic, 10-8. Császár beindult: bomba, 11-8. Ötödik gólja!

19. perc: Buntic, ez is nagy gól, 9-7. Magyar hetes, Császár harcolta ki. Császár, hibátlan, 10-7.

18. perc: Putics emelkedik, 9-6.

17. perc: Vukovic ziccer, 8-6.

16. perc: Időt kér Goluza kapitány. Horvát hetes. Horvat harmadik gólja, 8-5.

15. perc: Császár dől, gól, csuda találat, 8-4.

14. perc: Fazekas egyszer, Fazekas kétszer.

13. perc. Vukovic, 6-4. Császár válasz, 7-4.

12. perc: Újabb szegedi gól, Császár passzol, Zubai! 6-3! Mint Londonban...

11. perc: Zlatko Horvat, 5-3.

10. perc: Fazekas, de kár, hogy nem tegnap védett így.

9. perc: Vukovic, 4-2. Császár pattint, 5-2.

8. perc: Mocsai is remek gólt ragaszt a felsőbe, 4-1.

7. perc: Jól védekezünk, Fazekas újabb védés.

6. perc: Harsányi ziccert ront, Horvat szépít, 3-1.

5. perc: Losert véd, de marad nálunk a labda. Ilyés Ferenc, költöznek a pókok, 3-0.

4. perc: Fazekas védés. Bravó!

3. perc: Ilyés-bomba, 2-0.

2. perc: Újabb remek magyar védekezés. Mienk a labda.

1 perc: Vadkerti gól, 1-0.

Fazekas a kapuban, a horvátok kezdték a meccset.

Mai eredmények: Franciaország-Izland 29-29, Spanyolország-Szlovénia 35-32.

A spanyolok végeztek a csoport élén, a franciák csak hatodikok lettek. Ha nyerünk a horvátok ellen, akik második helyen jutnak tovább, akkor mi leszünk a harmadikok. Ha döntetlent játszunk, akkor mienk a 4. hely, ha kikapunk, akkor az ötödikek leszünk a középdöntős csoportban.

A másik középdöntős csoportban: Lengyelország-Németország 33-32, Dánia-Svédország 31-24. A csoport élén a szerbek végeztek, a dánok lettek a másodikok. A döntőbe jutásért a szerbek a horvátokkal, a spanyolok a dánokkal csatáznak majd pénteken.

A szerbiai férfi kézilabda Európa-bajnokságon tegnap egy álommal lettünk szegényebbek: aszlovének elleni 32–30-as vereséggel biztossá vált, hogy a kontinensviadalt nagyszerűen kezdő magyar válogatott már nem lehet elődöntős.

• 2. Bartina 2012. január 26. 07:21
    „A németek szomorúak, mert a magyar-horvát döntetlen miatt már biztosan nem juthatnak ki az olimpiára (nem vehetnek részt további kvalifikációs meccseken). Hogy van ez?”
  • 1. Larsson 2012. január 25. 20:34
    „Tét nélküli meccs...”

Szépen búcsúztak: Szedeák-Atomerőmű 87-66

Klasszisokat javult a Szedeák játéka a hétvégi bajnokihoz képest. Fodor Péter csapata legyőzte a… Tovább olvasom