2018. 01. 16. kedd - Gusztáv -4°C | 4°C Még több cikk.

Döntetlennel zárult a Szolnok makói vendégszereplése

A labdarúgó NB II hétvégi fordulójában hazai pályán nem bírt a Makó FC a Keleti csoport legjobb védelmével rendelkező Szolnokkal.
Mórocz (felül) maga alá nyomta ellenfelét, a Makónak ez nem sikerült a Szolnokkal. Fotó: Frank Yvette
Az utóbbi hetek makói szereplése a szokásosnál is több nézőt vonzott az Erdei sporttelepre. A hazaiak a tíz tavaszi meccsükből 25 pontot kasszíroztak, meg aztán a Szolnok is a keleti csoport legjobbjai közé tartozik. Akárhogy is nézzük, rangadón mérte össze tudását a két gárda. A negyedik helyezett fogadta a harmadikat.

A vendégek igazolták jó hírűket, már ami a kiváló védekezésüket illeti. Nem véletlenül ők kapták messze a legkevesebb gólt a mezőnyben. Az első negyedórában helyzetet nem, változatos mezőnyjátékot viszont láthattak a nézők. A hazaiak középpályás sora jól szűrte a vendégek támadás kísérleteit, ennek következtében veszélyesebb akciók a Szolnok kapuja előtt adódtak. A 18. percben Bány középre passzolt labdáját Schreiber lekezelte, majd 6 méterről a felső lécre bombázott. Hatalmas gólszerzési lehetőség volt. Ezt követően megint mezőnyjátékkal mulatták a perceket a felek, majd egymás után kerültek veszélybe a kapuk. A 32. percben Pozsár ugratta ki Remilit, de kissé kisodródva, 15 méterről a kapu fölé küldte a labdát. Két perc múlva Bány szabadrúgását Turján középre fejelte a labdát, amit Schreiber 10 méterről fölé durrantott. Két perc múlva Rézsó ujjheggyel ütötte el Hadár bal oldali középre adását a berobbanó Schreiber elől.

Bőcsön játszanak Bányék

A következő forduló párosítása. Május 21. (vasárnap), 18 óra: Orosháza–Karcag, Soroksár–ESMTK, Jászapáti–Kecskemét, Szolnok–Vecsés, Bőcs–Makó, Kazincbarcika– Budafok, Vác–Baktalórántháza.

A szünet után harcosabb Makó futott ki a pályára. Ez helyzetekben is megmutatkozott. A folytatás elején Bány 10 méteres lövését Rézsó védte bravúrral, majd az 57. percben megint a szolnoki kapus nyerte kettejük párharcát. A 72. percben már ő is tehetetlennek bizonyult, de Fortuna vele volt, ugyanis Schreiber egyéni játék után 17 méterről a felső lécet találta telibe. A vendégek mindent elkövettek annak érdekében, hogy megőrizzék kapujukat a góltól. Erőfeszítésüket siker koronázta, de ebben a Makó is kicsit ludas, hiszen a zöld-sárgák ezúttal elmaradtak eddigi remek tavaszi formájuktól.

Takács Zoltán: – Reális eredmény született, mert a mai meccsen a küzdelem dominált, csak kapufákig jutottunk el.

További eredmények: Kecskemét–Vác 1–1 (a hátralévő három forduló eredményétől függetlenül a Vác már megnyerte a bajnokságot, akárcsak a nyugati csoportban a Paks), Baktalórántháza–Soroksár 1–2, ESMTK–
Orosháza 2–1, Karcag–Kazincbarcika 0–1, Budafok–Bőcs 0–2, Vecsés–Nyíregyháza 0–2. Szabadnapos: Jászapáti.

15. ESMTK 25 3 2 20 20 – 69 11

*A Bőcs csapatától 2 pont levonva. Egyenlő pontszámnál először a több győzelem rangsorol.

A mérkőzés jegyzőkönyve

Makó FC–Szolnok 0–0
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Makó, Erdei Ferenc téri sporttelep, 800 néző. Vezette: Harsányi (Forgács, Iványi).
Makó: Czirbus 0 – Turján 5, Magyar 5, Mórocz 5, Kis K. 6 – Kulacsik 5, Varga R. 5, Bány 5, Podonyi 5 – Hadár 5, Schreiber 5. Edző: Takács Zoltán.
Szolnok: Rézsó – Pintér, Antal, Balogh, Szalai – Remili, Jenei, Pozsár, Forgó – Bali, B. Tóth. Edző: Kis Károly.
Csere: Podonyi helyett Fülöp (5) az 58., Remili h. Zolnyánszki a 64., Bány h. Kurucsai a 79. percben.
Sárga lap: Remili az 57. percben.