Döntőbe jutott a Pick Szeged

Kovács Péter, a szegediek trénere inkább arra a kiváló statisztikára emlékezett, amelyet irányításával eddig elért a Dunaferr ellen a Pick. Ugyanis amióta ő ül a szegedi kispadon, tizenkétszer találkozott egymással a két csapat, s ebből tizenegyszer sikerült nyerni.
Fotó: DM/DV
Dunaferr - Pick Szeged 28-29

Kovács Péter, a szegediek trénere inkább arra a kiváló statisztikára emlékezett, amelyet irányításával eddig elért a Dunaferr ellen a Pick. Ugyanis amióta ő ül a szegedi kispadon, tizenkétszer találkozott egymással a két csapat, s ebből tizenegyszer sikerült nyerni. Mindössze egyetlen Duna-parti siker született. A hazaiaknál meggyógyult az elmúlt szombaton még sérüléssel bajlódó Grebenár. Mivel az újszegedi sportcsarnokban piros lapot kapó Kukucka csak szóbeli figyelmeztetést kapott a szövetség fegyelmi bizottságától, így ő játszhatott. Nem úgy Nenad Perunicsics, akinek nem csupán ezt az összecsapást, hanem a következőt is ki kell hagynia.

Kissé visszafogottan kezdett a Pick, és ennek eredménye az lett, hogy a szegedi gólt három hazai követte. Inkább taktikai harc, mint szép játék jellemezte a mérkőzés elejét. A szegediek lövőkísérletei sajnos ugyanúgy, mint négy nappal ezelőtt, most is pontatlanok voltak. Az előző találkozó gólrekordere, Ilyés mellett Krivokapics sem találta el a kaput. Az előbbi helyére Lendvayt állította Kovács edző. Azért is, mert a szegedi lövőből jól felkészültek a hazaiak. A 11. percben egyenlített először a Pick, majd negyed óra elteltével is iksz, 7–7 volt az állás, s ekkor Imre Vilmos időt kért.

Kovács Péter pedig cserékkel próbálta megtalálni azokat a játékosokat, akik a védelem hatékonyságát növelni tudják. Közben pedig a szegediek jártak úgy a büntető értékesítésével, mint az elmúlt szombaton a dunaújvárosiak: előbb Krivokapics, majd Bendó büntetőjét védte Stochl. Némi fordulatot hozott a szegediek játékában a 22. perc – pedig Djurkovics kiállításával eggyel kevesebben voltak a pályán –, hiszen Ilyés, Matics és Krivokapics találataival átvették a vezetést, ami tulajdonképpen lehetett volna meggyőzőbb is, azonban Stochl kapus tett arról, hogy ne így legyen.

Krivokapics, a nyerő

Krivokapicsnak köszönheti a Szeged a győzelmét – mondták lógó orral a hazai drukkerek. Nem csoda, a kezdeti bizonytalanság után a jobbátlövő megtalálta a nagyszerűen védő Stochl gyenge pontját, s nevéhez fűződik a győztes találat is.

A második félidőben a hazaiak először kipróbálták, hogy meddig mehetnek el a szabálytalanságban. Ilyést például birkózó fogással lerántották, majd Andjelkovicsot fautolták. Szerencsére a Pick még eggyel megtoldotta félidei előnyét. Sajnos a játékvezetők akartak a főszereplők lenni, s olyan ítéleteket hoztak, ami mindkét szurkolótábort hergelte. A Pick Szegedben pedig volt annyi tartás, hogy tartani tudta kétgólos előnyét, mégha három percig emberhátrányban is volt. Ebben pedig elsősorban Krivokapics gólratörő játékának volt nagy szerepe, hiszen a volt dunaújvárosi játékos már a hetedik góljánál tartott. Kellettek is ezek a találatok, hiszen a másik oldalon ekkor Vujin, aki az ősszel már a Veszprémet fogja erősíteni a kilencediket jegyezte. A 46. percben már hárommal, 23–20-ra vezetett a Szeged, azonban négy perccel később a hazaiak három gólos sorozat végén egalizálták az (23–23) az állást.

Azonban ekkor még hátra volt tíz perc a mérkőzésből. Kezdett kísértetiesen hasonlítani az alapszakaszbeli dunaújvárosi találkozóra, csak éppen nem kilenccel „ment" ekkor a Pick, azonban a hazaiak átvették a vezetést, sőt az 54. percben már kettőre nőtt a hazaiak előnye. Imre Vilmos pedig időt kért, s ez új lendületet adott csapatának. Ugyanakkor a vendégek is mozgósították tartalékaikat, s Mezei, valamint Krivokapics találatával ismét iksz lett az állás.

– Na ezt én nem nézem tovább – mondta a mellettem ülő dunaújvárosi szurkoló, aki az ősszel is elment, amikor a Pick vezetett kilenccel. Talán ez ismét jó ómen lesz – gondolhattuk, hiszen szegedi győzelemmel ért véget akkor a találkozó. Mindenesetre egy perccel az összecsapás lefújása előtt Krivokapics góljával eggyel vezettek a vendégek. Harminc másodperc volt hátra, amikor Herbertet lökésért kiállították. Majd Mezeit és Vujint küldték a kispadra a játékvezetők. Még egy másodperc volt hátra, amikor Lendvay is kétpercet kapott, de a háromra olvadt szegedi sorfal jól állta útját a dunaújvárosi szabaddobásnak.
Imre Vilmos: – Vereségünket ismét a fiatal csapat rutintalanságának a számlájára írom.

Kovács Péter: – A győzelem volt a legfontosabb.

A másik mérkőzésen: PLER-Airport–MKB Veszprém 25–32 (12–17). A párharc végeredménye: 2–0, a Veszprém javára.