2017. 06. 25. vasárnap - Vilmos 22°C | 36°C Még több cikk.

Döntőbe jutott a Pick Szeged

Hatalmas csatában, nem mindennapi izgalmak közepette szerezte meg a győzelmet, azaz a döntőbe jutást a Pick Szeged NB I-es férfi kézilabdacsapata a Dunaferr ellen. A szegediek nem sokáig pihenhetnek, hiszen szombaton már Veszprémben a bajnoki fináléban kell pályára lépniük.
Talán meglepő, de a Dunaferr vezetői azt mondták: győzni jöttek Szegedre! Ez egy kicsit merész kijelentésnek tűnt, hiszen a Dunaújváros még soha nem vonult le győztesen az újszegedi sportcsarnok parkettjéről.

Nagyon nehezen akart megszületni az első gól, pedig Bajusz büntetőt is lőhetett, de Stochl védett. A drukkerek azonban nem hagyták, hogy elkeseredjenek a szegedi játékosok, változatlan lelkesedéssel űzték kedvenceiket. Ennek meg is lett az eredménye, hiszen Császár góljára Mezei és Krivokapics háromszor válaszolt. Sokkal acélosabb volt a Pick védelme, mint a vendégeké. Imre Vilmos szokásához híven már a mérkőzés elején, a 13. percben időt kért: Rosta mellé Nagy K.-t is beállóba küldte – hátha zavart tud kelteni a hazai védelemben.

Puljezevics parádézott, Mezei pedig akkora kavart csinált az újvárosi védelemben, hogy csak ruhaszaggatással tudták megállítani. A 16. percben ismét kialakult az ötgólos (11–6) távolság, s mint ahogyan Dunaújvárosban, most is megkezdte a felzárkózást Imre Vilmos együttese. Vladan Matics edző 11–9-nél a 24. percben időt is kért. Tóth József közben szemen ütötte Andjelkovicsot, aki egy kis ápolás után folytatta a játékot. Ezt a sportszerűtlenséget Ilyés torolta meg az ötödik találatával. A 30. percben a támadó Kukuckát Bajusz lerántotta, a vendégek irányítója azonnal elégtételt vett, s belerúgott a hazai bal átlövőbe.

A játékvezetők a szegedi játékost kétperces pihenőre küldték, a dunaferrest pedig piros lappal a lelátóra űzték.

Az első támadásnál Vadkerti kínaira feladta a labdát Krivokapicsnak, aki nem hibázott. Ennél szebb második félidei kezdésről nem is álmodhattak volna a szegediek. A 39. percre egyre csökkent Mezeiék előnye, s amire nem számítottak a lelkes hazai drukkerek: a vendégek kiegyenlítettek.

Mezei Ricsi rutinja

Mezei Richárd már többször bizonyította, hogy jó az öreg a háznál. Az egykori válogatott beálló már eddig is rengeteget tett a szegedi kézilabdáért. Tegnap is döntő érdemeket szerzett. A hajrában, amikor „meleg volt a pite", hétmétereseket harcolt ki, illetve fontos beállós gólokat szerzett. Sokat tett a sikerért.
Tehették ezt, hiszen a szélsők gyenge formája miatt középen erőltette a Szeged a támadásait, ám a beállós játék ebből kimaradt. Nagyszerű volt az iram, a tetőfokán volt az izgalom. Igazi háború folyt a nagyon kellemetlen harcmodorban játszó Zubai és Herbert között. De Bajusz orrába is tampon került. A szegedieknek csak egy valami nem tetszhetett: még az 53. percben is iksz volt az állás. A kilenc találatot jegyző Császárral egyszerűen nem bírtak a pickesek. Törő pedig biztos kézzel értékesítette a büntetőket. Még a szerencse is elpártolt a szegediektől, hiszen egy védett labda Puljezevics fejéről pattan a hálóba. Bajusz az 58. és az 59. perben is büntetőt értékesített, s másfél perccel a vége előtt már kettővel vezetett a Szeged. Sőt Puljezevics bravúrosan kivédte a vendégek támadását. Herbert közben összeszedte a harmadik kiállítását, de ez már nem befolyásolta a Pick kétgólos győzelmét, ami a döntőbe jutást jelentette. Nagy ünneplés volt a meccs után, a nagyot harcoló szegedi gárda hatalmas csatában vívta kis a győzelmet.

Vladan Matics: – Férfias küzdelemben, jó védekezéssel tudtuk kiharcolni a fináléba kerülést és a jövő évi BL-részvételt.

Budapest Bank férfi kézilabda liga, rájátszás, elődöntő, ötödik mérkőzés. Újszegedi sportcsarnok,5000 néző. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Pick Szeged - Dunaferr 28-26 (14-11)
Pick Szeged: PULJEZEVICS – Berta, Djurkovics, Herbert, BAJUSZ 5 (4), ANDJELKOVICS 4, Vadkerti 2. Csere: Szente (kapus), ILYÉS 7, KRIVOKAPICS 7 (1), MEZEI 3, Bendó. Edző: Vladan Matics.
Dunaferr: STOCHL – Iváncsik T. 1, Nagy 2, Kukucka 2, Rosta M., CSÁSZÁR 9, TÖRŐ 9 (5). Csere: Mikler (kapus), Kemény, GREBENÁR 2, Zubai 1, Tóth. Edző: Imre Vilmos.
Kiállítások: 10, ill. 10 perc.
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/5.
Az eredmény alakulása, 9. perc: 4–1, 13. p.: 8–3, 18. p.: 11–6, 36. p.: 16–14, 48. p.: 19–19, 55. p.: 24–25, 58. p.: 26–26.

A nagy szív

Kiesett a Charlton. No erre mondhatják többen: kit érdekel ez a hír?! Végül is nem nagy dolog,… Tovább olvasom