2017. 05. 23. kedd - Dezső 16°C | 25°C Még több cikk.

Döntőben a Pick: Csurgó-Szeged 20-28

Csurgó, Szeged - Remek játékkal, 13-9-es félidő után 28-20-as győzelmet aratott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Csurgó ellen, és bejutott a bajnoki döntőbe.
Közvetítésünk támogatója az EDF Démász Zrt.

Csurgói KK-Pick Szeged 20-28 (9-13)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, elődöntő, 2. mérkőzés, Csurgó, 1000 néző. Vezeti: Oláh, Bonifert.
Csurgói KK: Paul - Országh 1, Katzirz 1, Vadkerti G. 4, Herbert, Kos, Nagy. Csere: Pallag (kapus), Oláh 4/3, Szöllösi 1, Borsos 1, Széles 5, Simon, Cifra, Pavlovics 1, Vancsics 2.  Vezetőedző: Bakó Botond.
Pick Szeged: Mikler - Prodanovics 5, Ancsin 5, Buday 2, Sulc 7, Zubai 2, Vadkerti A 4. Csere: Tatai, Tóth (kapusok), Czina, Beocsanin, Lékai 2, Bajorhegyi, Pribanic, Nagy, Fekete.  Vezetőedző: Skaliczki László.
Kiállítások: 8, ill. 8 perc.
Hétméteresből: 6/3, ill.
A két győzelemig tartó párharc végeredménye: 2:0 a Pick Szegednek.

Skaliczki László, vezetőedző: - Gratulálok a csapatnak, jól játszottunk, megérdemelten nyertünk. Végig jó és határozott volt a védekezésünk, az egész meccsen jól dolgozott a védelem. Ez döntő volt. Annak külön örülök, hogy forgathattam a csapatot, minden játékost harcba küldhettem. Szerdától a vasárnapi döntőre készülünk.

Vadkerti Attila: - Egy újabb célt teljesítettünk, bejutottunk a bajnoki döntőbe. Külön öröm, hogy ilyen simán nyertünk Csurgón. Az első meccs után kicsit megijedtünk. Olyan volt az a találkozó, mint amikor a paraszt megijed, és utána nagyot üt. Most mi is nagyot ütöttünk.

Mikler Roland: - Úgy jöttünk Csurgóra, hogy tudtuk: nehéz dolgunk lesz. Örülök, hogy nem kell harmadik meccset játszanunk, nagy kő esett le a szívünkről. Szeretnénk meglepetést okozni a fináléban.

60. perc: Fekete Bálint, okos, 19-28. Vancsics, 20-28. Pribanic 2 perc. Vége! Döntőben a Pick Szeged.
59. perc: Eladott szegedi labda, Vancsics, 19-27.
58. perc: A Pické a labda. Borsos, 18-27.
57. perc: Továbbra is határozott szegedi védekezés.
56. perc: Vancsics mellé.  Ancsin, Paul véd.
55. perc: Mikler véd. Tóth Misi a kapuban. Széles 2 perc. Tóth Misi ziccert véd.
54. perc: Beocsanin, Paul véd.
53. perc: Vadkerti Attila, 16-27. Vadkerti G. 17-27.
52. perc: Érdekes ítéletek. Nincs szegedi hetes...
51. perc: Széles, a szélről, 15-26. Vadkerti A. vonalra lép. Vadkerti G., 16-26.
50. perc: Mikler, Szöllösi lövését védi.
49. perc: Vadkerti G., 14-26. Lékai 2 perc.
48. perc: Miklernek nem lehet gólt lőni! Lékai remek csel, 13-26.
47. perc: Megint Mikler! Ancsin is remekel, 13-25.
46. perc: Ancsin válasz, 13-24. Egy újabb Mikler bravúr.
45. perc: Kos, Mikler! Pavlovics, 13-23.
44. perc: Katzirz, Mikler véd! Ancsin, 12-23.
43. perc: Közte 10! Vadkerti Attila, 12-22.
42. perc: Hazai hetes. A hatodik, a Pick még nem kapott! Oláh, mellé!
41. perc: Labdaszerzés. Prodanovics, mellé, de hetes lett volna...
40. perc: Zubai-Buday-Zubai-Buday, 12-21.
39. perc: Vadkerti a szélről, 12-20.
38. perc: Hazai hetes. Jön a Tatai. Oláh, 11-19. Katzirz, 12-19.
37. perc: Keményen védekezik a Pick. Sulc, 10-19.
36. perc: Mikler Roland. Marad a hazaiaknál a labda.
35. perc: Labdát szerez a Pick. Zubai ziccer, szabálytalankodnak vele. Sulc, Pallag véd. Mikler!!! Zubai, 10-18. Időt kér a Csurgói KK.
34. perc: Zubai, fordul, 10-16. Sulc, 10-17. Vadkerti G., 2 perc.
33. perc: Prodanovics, remek, 10-15. Szegedi labdaszerzés.
32. perc: Vadkerti G., 10-14.
31. perc: Kezdünk! Lékai, Pallag véd. Mikler is! Sulc, 5. gólja, 9-14.

Az első 30 percben végig kézben tartotta a meccs irányítását a Pick Szeged. Jól védekezett, Mikler bravúrokat mutatott be, támadásban pedig Sulc és Prodanovics termelte a gólokat.

30. perc: Oláh mellé, Pribanic gól, de már időn túl. A félidőben 13-9-re vezetünk.
29. perc: Borsos 2 perc. Prodanovics, 9-13.
28.perc: Fero Sulc. A pipában, 9-12. Katzirz, Mikler véd. Hazai hetes. Jön Tatai. VÉD! Sérülten!
27. perc: Borsos betakarja Sulcot. Csak szabad. Időt kér a Pick Szeged!
26. perc: Eladjuk, Széles, 8-11. Ancsin fölé,, Széles, 9-11.
25. perc: Sulc! Brutál nagy gól, 6-11. Szöllösi, 7-11.
24. perc: Zubait visszahúzzák, semmi, Mikler megint!
23. perc: Lékai, blokkolják, Széles, 6-10.
22. perc: Mikler véd, Prodanovics ziccer, 5-10. Mikler a pipából tolja ki.
21. perc: Eladja a Pick is.
20. perc: Időt kért a Csurgó. Eladják a hazaiak a labdát. Ancsin kapufa, de nálunk a labda.
19. perc: Eladjuk a labdát, Széles ziccer, 5-8. Sulc, Paul véd. Lékai, betörésből, 5-9.
18. perc: Hazai hetes. Tatai a kapuban, Oláh kapufa!
17. perc: Támadunk. Sulc talpról. 4-8.
16. perc: Bajorhegyi 2 perc. Katzirz ziccer, Mikler véd. Bravúr, de micsoda!
15. perc: Sulc lő, Paul véd. Marad nálunk. Sulc, 4-7.
14. perc: Ancsin kapufa, megszerezzük a labdát. Bravó!
13. perc: Oláh, 4-6.
12. perc: Mikler véd, Vadkerti Attila eladja, Buday 2 perc+ hazai hetes. Oláh. 3-5. Vadkerti Attila, hátrányból, 3-6.
11. perc: Mikler! Megint véd! Tatai hátsérüléssel bajlódik!
10. perc: Prodanovics ziccer, 2-5.
9. perc: Már három sárágánál járnak a hazaiak. Prodanovics átlövésből, 2-4.
8. perc: Hazai hetes, Oláh, 2-3.
7. perc: Buday, Paul véd.
6. perc: Mikler véd. Zubai, Paul véd.
5. perc: Ancsin-dugó, 1-3.
4. perc: Miénk megint a landa, Buday ziccer, 0-2. Országh, 1-2.
3. perc: Miénk a labda, majd eladjuk.
2. perc: Ancsin-bomba, 0-1.
1. perc: A hazaiak kezdenek. Kos lő, Mikler véd.

10.50-kor megérkezett Csurgóra a Pick Szeged együttese. A kétszeres magyar bajnok az éjszakát Nagykanizsán töltötte, a megszokott szállodában. Skaliczki László mesteredző csapata már tegnap útra kelt. A meccs időpontjában edzett, majd elindult, és este érkezett meg.
Szombaton reggel nyolc órakor volt ébresztő, 10 órakor taktikai értekezlet, 10.30-kor indult a csapatbusz Csurgóra.
Rekkenő hőség, napsütés fogadta a csapatot. A kapusoknak a napsütéssel meg kell majd küzdeniük, a tetőszerkezet üveg, így besüt a nap.
Hazai oldalon mindenki egészséges, a Pick is teljes kerettel kelt útra.
A két győzelemig tartó párharcban 1:0-ra vezet a Pick Szeged. A meccset az Oláh, Bonifert bírópáros vezeti majd.

Korábban:

Csurgói KK–Pick Szeged. Ez ma már rangadó. Évekkel ezelőtt sportág-népszerűsítő meccsnek számított volna. A tét nem kisebb ma (kezdés: 12.45, élőben: RTL Klub, online: delmagyar.hu), mint a bajnoki döntőbe jutás. A Tisza-parti alakulatnak egy győzelem kell ehhez, a hazaiaknak pedig kettő, hiszen a két győzelemig tartó párharcban 1:0-ra vezet az első meccsen 27–26-ra győző Pick.

Nem lesz sétagalopp a találkozó. Az már a szegedi derbin látszott, hogy Bakó Botond alaposan felkészítette csapatát. Herbert Gábort, a Csurgói KK csapatkapitányát, a Pick Szeged egykori játékosát hívtuk fel telefonon.

Szöllősi Szabolcs és Vadkerti Attila ezúttal is kemény csatát vívhat az elődöntőben. Fotó: Schmidt Andrea

Bajnokavatás Makón?

A férfi kézilabda NB II Délkeleti csoportjában vasárnap 18 órakor (ifik: 16) a Contitech-Makó a Kiskunmajsát fogadja. Ha a hazaiak nyernek, akkor már matematikailag is megvédik a címüket, ezzel pedig a húszéves egyesület – 1992-ben alapította többek között Szabó László, Paku László, Puskás János – újabb sikert könyvelhet el. A klubvezetők ünnepre készülnek, ennek érdekében azt szeretnék, ha minél többen látogatnának ki, ezért ingyen engedik be a drukkereket. A szünetben tékvandó- és aikidóbemutatót láthatnak a szurkolók a Makó Budo SE előadásában.

– Ahogy kezdődött a meccs, egy kicsit megijedtem, azt hittem, hogy rommá ver bennünket a Pick Szeged – mondta az elődöntő első meccséről. – Szerencsére gyorsan rendeztük a sorainkat, összeállt a védekezésünk, fokozatosan jöttünk fel. Most is azt mondom, hogy a Pick az esélyes a továbbjutásra, de mindent megteszünk azért, hogy egyenlítsünk. Totális telt ház varható, a helyiek szerint még nem volt egy meccs iránt sem ekkora érdeklődés. Mindenki egészséges, Vancsics Jani is átesett a tűzkeresztségen, megszerezte első csurgói góljait, így a héten fizethetett rendesen. Akadnak szomorú játékosok nálunk, hiszen rengeteg Barcelona- és Real Madrid-drukker található a keretben. Mivel fogadtunk a végső győztesre, így ők is hozzájárulhatnak a csapatkasszához, hozhatják az üdítőket. Visszatérve a meccsre: nagy csatára számítok, és remélem, hogy még az idei szezonban visszatérhetünk Szegedre – fejezte be a beszélgetést Herbert Gábor.

A Pick Szeged idén még nem nyert Csurgón: a bajnokság alapszakaszában 29–29-es döntetlen született, a magyar kupa negyeddöntőjében pedig – bár a párharcból végül a Pick jutott tovább – 24–22-re nyertek a hazaiak. Ma ez a rossz sorozat megszakadhat.

– Győzelmet nem ígérhetek, de vért, gyötrelmet, könnyeket és verejtéket igen – mondta Skaliczki László, a csapat vezetőedzője. – Az első meccsen rosszul védekeztünk, a Csurgó pedig harcosabban játszott – pozitívum, hogy így is kiszenvedtük a sikert. Ahhoz, hogy meglegyen az idei első csurgói győzelmünk, javulnia kell az átlövőteljesítménynek, és a kapusokon is sok múlik majd, ráadásul Tatai Peti dereka nincs rendben. Néhány játékosom tavasszal elmarad az őszi formájától, remélem, ezen is sikerül változtatnunk. Optimistán lépünk pályára, reméljük, a meccs végén is jó kedvünk lesz – tette hozzá a mesteredző.

• 7. Ellenzéki 2012. április 30. 08:42
    „Én úgy gondolom, hogy egy TISZTESSÉGES és KORREKT játékvezetés esetén az esély: 50 - 50 %.
    A Magyar Kupa döntőjében láthattuk, hogy a Veszprém sem olyan jó csapat amelyik verhetetlen.
    Ott azon a meccsen a mi szempontunkból nézve a bírók jó időben fújtak rossz helyre, a meccs végén kissé belepiszkáltak a meccsbe - hátrányunkra. Nem először.”
  • 6. TUTI 2012. április 30. 06:45
    „Minden lehet a döntőben, akar nyerhetünk is. Nem valószinű! 63-37% az esély oda!
    Bár egy másik program szerint csak 61-39%. Ami még mindig nagy különbség! Ugyanakkor simán lehet minden!
    Legrosszabb esetben tapasztalatszerzésnek nagyon jó. Az is nagyon fontos, óriási dolog! :)
    A fiatalok, Ancsin, Lékai, Zubai...rengeteget profitálhatnak ebből a jövőben.

GRATULA a döntőhöz! Ez szuper! DE tovább, tovább, HAJRA! HAJRA PICK SZEGED!”
  • 5. TUTI 2012. április 28. 21:38
    „Ahogy a Veszprémnek nem kivánjuk, hogy kikapjon,
    ugyanúgy nem kivánjuk a Barcának. De a Kobenhavn jobb csapat.
    Nem véletlenül mérték Szegedre a dupla zakót! :(
    HAJRA MAGYAROK!

UI: Nemzetközi szinten értendő a fenti mondat! Vasárnap nem fogok sirni a Vp-ért! :)”
  • 4. TUTI 2012. április 28. 20:55
    „Szegény Barca, nehogy dupla KO-ot kapjon a Knaventől!
    Igény vóna rá! :)
    ..és vezet is Khaven... :)”
  • 3. kuhnagnes54 2012. április 28. 14:48
    „Gratulálok remélem a döntő nem olyan sikerül mint a kupa hanem fordítva lesz Veszprémbe és itthon meg eggyel többen lesztek”
  • 2. SzeghőTátraiTeam 2012. április 28. 13:41
    „Szeretném megkérdezni, hogy hol van az a link ahol a meccset online lehet nézni????”
  • 1. TUTI 2012. április 28. 11:45
    „Ha hisznek benne és tesznek érte, meglehet a meccs!
    Szeged CSurgó célkeresztjében van regóta, az bizti, de azért verhetőek...
    HA van maximális csapategység és fegyelem, 3-4 ember átlagon feluli teljesitménye, akkor igen.
    HA nem, akkor izgulhatunk tovább!

HAJRA PICK SZEGED!”

Feljutott az ABCOM-Szeged KE

66-45-re nyert az ABCOM Szeged KE női kosárlabdacsapata a BEAC otthonában is kiharcolta az NB I A… Tovább olvasom