2017. 12. 18. hétfő - Auguszta -4°C | 3°C Még több cikk.

Döntőben a Pick: Tatabánya-Szeged 30-32

Izgalmakkal teli, remek meccsen a második félidőben feltámadó Pick Szeged bejutott a Budapest Bank férfi kézilabdaliga döntőjébe.

Tatabánya-Pick Szeged 30-32 (19-17)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, elődöntő, 2. mérkőzés. Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Andorka, Hucker.
Tatabánya: SZENTE - HARSÁNYI 9/3, Diaz 4, Dénes 2, Kányai , Kanyó Á. 4, HALÁSZ 3. Csere: Melus (kapus), Kiss, Nagy 4, Serfel 1, Urban, Sutka 1. Vezetőedző: Debre Viktor.
Pick Szeged: Marjanac - STRANOVSKY 7, Nenadics 3, ANDJELKOVICS 3, Herbert 1, Oszmajics 2, ZVIZEJ 12/5. Csere: LISZKAI, Tóth (kapus), Lele, Zubai 3, Vancsics, Vadkerti 1, Simon. Vezetőedző: Dragan Djukics.
Kiállítás: 16, ill. 8 perc.
Hétméteres: 3/3, ill. 5/5.
A párharcot nyerte és a döntőbe jutott: 2:0-val a Pick Szeged.

FRISS! Dragan Marjanac meccs közben rosszul lett. Az első félidőben amikor lecserélték szuró fájdalmat érzett a mellkasában. Dr. Szabó István javaslatára mentőt hívtak, és tatabányai kórházba szállították, ahol kivizsgálták a szerb válogatott kapus. Az orvosok döntöttek, Marjanac hétfő délig biztos, hogy Tatabányán marad. A csapat a meccs után bement hozzá, szerencsére Maki jobban van, egy viszont biztos, hogy tűzetes viszgalatokon kell majd részt vennie.

Dragan Djukics: - Büszkeséggel tölt el a siker, amely a szív diadala volt. Krivokapics, Katzirz el sem utazott velünk, Zubai és Oszmajics gyakorlatilag egy lábbal játszott, Marjanac pedig meccs közben vált ki, miattuk is szerettünk volna nyerni. Megmutattuk, igazi csapat vagyunk.

60. perc: Stranovsky hetedszer, remek gól 29-32. A Pick kezdhet készülni a bajnoki fináléra. Liszkaaiiii!!! Sutkát mattolja, vége 30-32.

59. perc: Harsányi hetesébe csak belekapni tud Liszkai 29-31.

58. perc: ahhoz képest, ahogy kezdtek a szegedi kapusok, LISZKAI nagybetűssé védte magát a hajrában.

57. perc: megvan a labda, eldőlhet a meccs: Zvizej hetese jó, ennek már meg kell lennie 28-31. A szlovén 12 gólos.

56. perc: Stranovsky gólja után először vezet kettővel a Pick 28-30.

55. perc: nálunk a labda! Ez fontos védekezés volt. Szente, majd Liszkai véd, Szilvesztert felpaprikázta a kakaskodás, azóta parádézik.

54. perc: Liszkai véd bravúrral, majd kimegy irányítani... Univerzális, Vadkerti be is talál, kiegészülnek a csapatok, 28-29 a Picknek.

53. perc: négy a négy ellen a csapatok a mezőnyben, Stranovsky egyenlít 28-28.

52. perc: csak elvégzi, be is dobja, nagyon kellett 28-27. Liszkai a kapuban, Liszkai és Herbert fenyegeti Kisst, aki leütötte Vadkertit... A végén a két kapus összemosolyog, a drukkerek nem felejtenek ilyen hamar.

51. perc: Zubai és Diaz nem először akaszkodik össze, mindkettőt kiállítják. Djukics vitatkozik az ellenőrrel, két percet kap... Iszonyat, mi van a csarnokban. Nem igazán érteni, mi történik, az előbb még Zvizej akart hetest dobni...

50. perc: Serfel a legrosszabbkor szerzi első gólját 28-26.

49. perc: Dénes talál be senkitől sem zavartatva 27-26.

48. perc: Andjelkovics harmadik góljával újra egyenlő 26-26.

47. perc: gólmentes időszak, négy perce nem zörrentek a hálók. Most Nenadics lövőkezét fogják meg.

46. perc: jó hír, hogy most Tóth Mihály is fogott kettőt.

45. perc: most Szente a Pick legfőbb baja, lehúzta a rolót.

44. perc: Andjelkovicson fog ki Szente.

Herberten sem könyörültek.
Herberten sem könyörültek a sporik.

43. perc:
Nenadics gólt lő, majd lent marad, a hátát fájlalja 26-25.

42. perc: ilyet is ritkán látni: Nenadics és Vadkerti a két átlövőnk.

41. perc: ez meg a tizedik, kettesével dobálják a csapatok a gólokat 26-24.

40. perc: Zvizej megint szárnyal, ez már a kilencedik gólja 26-23.

39. perc: Halász sokadszor, sajnos a három szegedi kapus összesen nem fogott annyit, mint Szente... Diaz keseríti tobvább a Picket 26-22.

38. perc: Zvizej hetesét Melus sem foghatja 24-21. Sőt, Stranovsky is betalál 24-22.

37. perc: Harsányi hetedszer... 24-20.

36. perc: három kapusát rotálja Djukics, Nagy most Tóthon fog ki 23-20.

35. perc: Vadkerti remek passzából Stranovsky 22-20.

34. perc: Kanyó hátrányból is betalál 22-18. Nenadics lövése akad meg a pipában 22-19.

33. perc: megint a szlovén, csak most jól, Nagy ül le két percre 21-18.

32. perc: oda a szoros eredmény, Kanyó 21-17. Zvizejen fog ki Szente.

31. perc: Halász lövését Liszkai nem tudja kihalászni 20-17.

Sejtettük, hogy nem lesz könnyű: a félidőben megérdemelten vezetnek a hazaiak, Krivokaapics és Katzirz góljai és védekezése nagyon hiányzik a Picknek. Persze így sincs veszve semmi.

30. perc: Nenadics klasszis passza után Zubai 19-16. Megint ő, egyéni akció, Harsányinak két perc. Így nem rossz a félidő - annyira 19-17.

29. perc: az exszegedi Sutka Norbert is betalál 19-15. Közben a Pick kapujába Tóth érkezik, Djukics nem elégedett portásaival.

28. perc: Diaz is megvillan 18-15.

27. perc: Zubai szemfülessége után Zvizej eredményes 17-15.

26. perc: meggyűlik a bajunk Harsányival 17-14.

25. perc: felkel, gólt lő 15-14. Kanyó gólja után Stranovsky kiáll  két percre 16-14.

24. perc: Herbert gólja után 0-1 után vezet ismét a Pick 13-14. Nem sokáig, Halász egyenlít, Nagy Tamás lent marad 14-14.

23. perc: Nagy Tamás hátrányból, Stranovsky előnyből 13-13.

22. perc: Zubai beszállt, gólt lőtt - így kell ezt 12-12.

21. perc: Oszmajics blokkja nyeli el Halász lövését, Nenadicsról Kanyót állítják ki. A nézők nem így gondolják, ennek hangot is adnak.

20. perc: Kanyó Ádám először eredményes 12-11.

ydgn
A döntőért játszanak.

19. perc: a villámgyors Zvizej indulásból egyenlít 11-11. 5-0-ás rohamot repeszt a Pick, Debre mester időt kér.

18. perc: Szente önkívületben, olyan "puljezevicsesen" véd, kimarad a szegedi kísérlet 11-10.

17. perc: Nenadicsot megütik, Stranovsky kihasználja a zavart 11-9. Halász kiáll, kettős előnyben vagyunk. Zvizej ki is használja, még több mint egy percig fórban a Pick 11-10.

16. perc: már csak három, Zvizej büntetőzik jól 11-8.

15. perc: Nenadics is megszerzi első gólját 11-7.

14. perc: faragunk a hátrányból, Andjelkovics talál be, ám Harsányi tovább villog 10-6. Diaz legjobb korszakát idézi, góljával 11-6.

13. perc: a válogatott Halász újabb gólja után Dragan Djukics időt kér 9-5.

12. perc: Lele hibázik, Harsányi nem, 8-5.

11. perc: Halász használja ki az előnyt 7-5.

10. perc: Oszmajics bántja Diazt, két percre leül.

9. perc: büntetőből Zvizej sem hibázik 7-5.

8. perc: Harsányi büntetőből 6-4.

7. perc: Liszkai tornássza ki Diaz lövését. Oszmajicséval szemben tehetetlenek a hazaiak 5-4.

6. perc: baj van, Szente bravúrja után újabb hazai gól, forr a csarnok 5-2. Kettős kiállítás, Herbert és Dénes. Zvizej átejti Szentét 5-3.

5. perc: Andjelkovics, majd megint Harsányi. Talán ő a legjobb formában lévő Tatabánya-játékos 4-2.

4. perc: elmegy a Bányász, Nagy eredményes 3-1.

3. perc: Diaz góljával már a Carbonex vezet 2-1.

2. perc: Harsányi egyenlít, Zvizej Szente arcát találja el 1-1.

1. perc: nem indul el az óra, kicsit csúszik a kezdés. Oszmajics veszi be Szente kapuját 0-1.

18.20: bevonulnak a csapatok. A hazaiak kékben, a Pick fehérben lép pályára. Remek a hangulat, reméljük, a végére elhalkulnak a hazaiak hívei.

18.10: "Sokan leszünk!" - mondta az egyik helyi szervező az egyre érkező nézők láttán. Bizony közel teltház várható a tatabányai katlanban.

17.45: a Pick már jó öt perce melegít, a Tatabánya játékosait egyelőre nem látni. Dragan Djukics vazatőedző Oszmajiccsal beszélgetett, akire nagy szükség lesz a meccsen: sem a már említett Krivokapics, sem a bordasérülést szenvedő Katzirz Dávid nem utazott el Tatabányára, így átlövőkből nem áll jól a Szeged.

17.30: "Akkor Krivokapics nem is jött?" - kérdezte egy kevésbé tájékozottabb tatabányai drukker a mélyvénás tromózisa miatt kidőlő átlövővel kapcsolatban. Bár Krivo nincs ma itt, otthonról nagyon szorít a csapattársainak.

17.25: az első meccsen mindössze egy góllal tudott nyerni a Pick az újszegedi sportcsarnokban. Nézze meg a találkozó összefoglalóját.

A Tatabánya elleni első meccs összefoglalója

17.20: egy Tatabánya-Szeged meccset már rendeztek ma: a kézirangadó előtt a B csoportos női kosárlabda-bajnokságban a hazaiak 78-63-ra verték az SZTE-Szeged csapatát.

17.10: barátsággal fogadták a Pick Szegedet Tatabányán. A "bányászcsapat" öltözőfolyosóin Vancsics Jánost és Lele Ákost is hangosan üdvözölték, nem véletlenül: a két szegedi játékos tavaly még a Carbonexben játszott kölcsönben.

1–0 a Pick Szeged javára. A BB-liga elődöntője két győzelemig tart, a kétszeres magyar bajnoknak már csak egyetlen siker kellene a döntőbe jutáshoz. Dragan Djukics gárdája holnap 18.30-kor a Tatabánya otthonában lép pályára, következik a második felvonás a két csapat párharcában.

Nem lesz sima ügy. A Bányász idén kétszer is megmutatta, hogy kőkemény ellenállásra képes, az első szegedi meccsen is csak egy góllal nyert (27–26) a kétszeres magyar bajnok Pick. Nehezen, mert az egykori szegedi kapus, Szente Gábor bravúrt bravúrra halmozott, míg a kubai származású Diáz Ivo őrületbe kergette a Szeged védelmét.

Andjelkovicsékra idegenben is szoros őrizet vár. Fotó: Schmidt Andrea
Andjelkovicsékra idegenben is szoros őrizet vár.

Azóta viszont a Pick – még ha vereség is lett a vége – az MKB Veszprém elleni magyarkupa-döntőből erőt meríthetett. A sokak által leírt Tisza-parti alakulat remek játékkal rukkolt elő a BL-ben a Barcelona ellen – vasárnap idegenben lesz az első meccs – készülő MKB Veszprém ellen. A Füreden mutatott játék erőt adhat a kézilabdásoknak, ha azt a produkciót meg tudják ismételni a Bányász ellen, akkor nem maradhat el a siker.

Herbert Gábor: – Nagy harc lesz – kezdte a beszélgetést a válogatott beállós –, a Bányász ellen itthon is megszenvedtünk, kemény csatában nyertünk. Egy biztos: Krivokapics nagyon hiányzik majd, vele azért acélosabbak lennénk. Győzelemre hajtunk, nem szeretnénk túlórázni. Jó lenne bebiztosítani a döntőbe jutást, ami Bajnokok Ligája-indulást jelentene.

• 4. rmaszaka 2010. április 25. 22:37
    „Gratulálok az egész csapatnak,Makinak mielőbbi gyógyulást kívánok!Hajrá Pick Szeged!”
  • 3. love 2010. április 25. 21:08
    „köszi.
    egyenlőre én is ennyit tudok, h kórházban van.
    Remélem, h erről is fognak vmi hírt közölni.”
  • 2. esztikécske 2010. április 25. 20:56
    „A Rádió 88-ban mondták, hogy Tatabányán fogták a kórházban. Talán holnap hazaengedik egy nagy kivizsgálás után. Remélem jól van, és nincs nagy baj!!!!! Sajna nem részletezték ott sem, hogy mi van.”
  • 1. love 2010. április 25. 20:45
    „Mi van Marjanac-al???
    Tudja vki?”

Marjanacot mentő vitte kórházba

A tatabányai kórházba szállították a bajnoki elődöntő közben a mellkasában szúrást érző Dragan… Tovább olvasom