2017. 09. 20. szerda - Friderika 10°C | 19°C Még több cikk.

Döntőesélyes a Szeged Beton VE

Jól kezdődött a Hídépítő-kupa nemzetközi felkészülési viadal a házigazda Szeged Beton VE férfi vízilabdacsapatának: Gyöngyösi András tanítványai két győzelemmel melegítettek a mai folytatásra.
Mészáros góllal mutatkozott be a Szegedben. Fotó: Gyenes Kálmán
Már régóta várták a szegedi drukkerek a Hídépítő-kupa nemzetközi felkészülési viadalt. Hogyne várták volna, hiszen nagyon kíváncsiak voltak a jókora átalakuláson átesett bajnoki bronzérmes hazai alakulatra. Jó egy hónapja már együtt gyakorol a régiekkel a most érkezett kvartett (Hosnyánszky, Mészáros, Kádár, Vukanics), de teljesen más tesztelni az újakat mérkőzéseken, mint edzéseken.

A Szeged Beton VE-nek az erősen tartalékos szlovák válogatott ellen kellett volna kezdeni. Indokolt a feltételes mód, mert Vidumanszky László szövetségi kapitány gárdája nem volt sehol. Aztán érkezett egy telefonhívás, amelyből kiderült, jönnek ők, persze, hogy jönnek, csak éppen jókora késéssel érkeznek meg az újszegedi sportuszodába.

Gyorsan összeült a kupaktanács, majd kisvártatva megszületett a döntés: az eredeti kiírásnak megfelelően a Beton kezdi a tornát, csak éppen a Fradi ellen. Ennek mondjuk nem örült annyira Gyöngyösi András edző.
– Fizikailag elég jó állapotban vannak a srácok, ettől nem tartok, sokkal inkább foglalkoztat, hogy játékosaim miként alkalmazkodnak a megváltozott új szabályokhoz – osztotta meg lapunkkal gondolatait a tréner.

Ezt speciel a többi gárda mesterének szájából is elhangozhatott volna. Az első ellenfél, a Fradi már túl volt a bemutatkozáson, a BVSC ellen próbálta tesztelni a változásokat.

Maga a meccs hatalmas úszóversennyel indult. Ez mondjuk nem volt meglepő, mert a támadóidő öt másodperccel lerövidült. Az első találat Komlósi nevéhez fűződött, ezt Hosnyánszky bombája követte. Nem pólózott rosszul a Szeged, de két gólnál jobban egyszer sem tudott meglépni. Annál nagyobb küzdő a Fradi, minthogy feladta volna: a záró nyolc perc közepén másodszor érte utol a házigazdákat (7–7). Hazai szemszögből nézve, nem lett belőle baj, mert Mészáros értékesítette előnyét, aztán Barát parádésan védte Létay büntetőjét, végül pedig fél perccel a vége előtt Komlósi lövése végérvényesen döntött a győztes kilétéről, 9–7.

A délutáni meccsen a gyengécske szlovák ligaválogatott ellen pompás gólokat szerezve fölényes győzelmet aratott a Szeged Beton VE, melynek jó esélye van a döntőbe jutásra. Ma az Egerrel meccselnek Vargáék.

Szeged Beton VE–FTC 9–7 (2–0, 1–2, 4–3, 2–2)
Szeged: Barát – Mészáros 1, Varga P., Komlósi 2, Tóth L., Hosnyánszky 2, Lehmann 1. Csere: Vukanics, Molnár P. 1, Éles 1, Munkácsy, Kádár 1.
Szeged Beton VE–Szlovákia 19–7 (5–0, 4–3, 3–1, 7–3)
Gólszerzők: Hosnyánszki 5, Mészáros 3, Vukanics 3, Kádár 2, Varga P. 2, Lehmann, Tóth L., Éles, Munkácsy 1–1.
Eredmények: Eger–Szlovákia 16–4, FTC–Eger 11–7.
A mai program: Szlovákia–FTC (9.30), Szeged Beton VE–Eger (11); a 3. helyért (16.30), az 1. helyért (18).

Még szokni kell az új szabályokat

Tetszik, nem tetszik, ez van, ezt kell szeretni. Mármint az új szabályokat. Természetesen elsősorban a játékosoknak, az edzőknek kell megszokniuk, de a bíróknak is tanulniuk kell még, nem beszélve a nézőkről. Most mindenki kíváncsi, beválik-e?
Az új szabályok közül az egyik legfontosabb, hogy az eddigi hét helyett nyolcperces negyedeket játszanak a csapatok, a félidőben kettő helyett ötperces szünettel. A támadóidő 35-ről 30 másodpercre csökken, s megszűnik a hétméteres szabály. Ez annyit tesz, hogy 7 helyett immár 5 méterről is egyből kapura lehet lőni a szabaddobást, és ugyanilyen távolságból – vagyis már nem 4 m-ről – kell elvégezni a büntetőt is. Ezentúl csak akkor jár szöglet, ha a kapusról megy ki a labda. A jövőben tilos két kézzel blokkolni, már annak megkísérléséért is kiállítást lehet ítélni. A csere nélküli végleges kiállítás megszűnik, helyére lép a cserével történő kiállítás, plusz büntetődobást is kap a brutalitást elszenvedő csapat. A kiállított helyére érkező cserejátékos csak négy perc elteltével jöhet be a medencébe.

Utolsó HNKC-erőfelmérő

A Liss-HNKC NB I-es női kézilabdacsapata a bajnoki rajt előtt a hét végén lép utoljára pályára… Tovább olvasom