2017. 10. 23. hétfő - Gyöngyi 10°C | 16°C Még több cikk.

Drámai csatában diadalmaskodott a HPQ

A férfi röplabda Extraliga 5–9. helyéért zajló középszakaszban hatalmas csatában, ötszettes mérkőzésen legyőzte a HPQ-Szeged a Csepelt.
HPQ-Szeged–Csepel 3:2 (–22, 21, 15, –24, 16)
Férfi röplabda Extraliga, középszakasz az 5–9. helyért. Újszegedi sportcsarnok, 250 néző. Vezette: Bodrogi, Csizmarik.
HPQ: Torma, BITÓ, Makhult, BONDOR, BABANYECZ, POSZTÓS. Csere: Csányi R., Strezeneczki, Gyuris, Filius (liberó). Edző: Mészáros Péter.
Csepel: Tamasi, BUDAHÁZI, Kunert, BUZÁS, Pajor, Daróczi. Csere: Fogl (liberó). Edző: Tamás Zoltán.

Sorsdöntő mérkőzést nyert meg a HPQ. Az első játszmában sokáig fej fej mellett haladtak a csapatok, a Szeged vezetett 16–15-re, ekkor azonban Torma szervája hosszú lett, utána Filiusnak rossz volt a nyitásfogadása, majd Babanyecz kezéről pattant ki a labda, végül pedig az utóbbi ütése kerülte el a játékteret. A három pontos hátrány soknak bizonyult, a Csepel a szett végéig megőrizte előnyét.

Fotó: Frank Yvette

Ezzel azonban még nem volt vége a fordulatoknak. Feltámadt a Mészáros-legénység, a második játszmában már sokkal jobban koncentrált a fontos pontoknál, a harmadikban pedig már kitűnően is röplabdázott, 2:1. Azt gondolták a hazai drukkerek, a lendület kitart a negyedik szettben is, de tévedtek, szoros játékban egyenlített a Csepel. Azonban a hazai játékosoknak helyén volt a szívük, a drukkerek biztatása mellett 8–13-ról fordítva végül Bitó ász nyitásával 18–16-ra megnyerték nemcsak a játszmát, hanem a mérkőzést is, 3:2. Győzelmükkel Bondorék nagy lépést tettek a bennmaradás kiharcolása felé.

A HPQ-Szeged szombaton 17 órakor Veszprémben lép pályára.

Mészáros Péter: – Gratulálok játékosaimnak a győzelemhez, de ha kicsivel többet használják a fejüket, könnyebben szerezték volna meg a két pontot. A szív diadala volt ez a siker.

• 1. bor-só 2011. február 11. 20:51
    „Gratulálok! Ez sportos dolog volt! Vasárnap Veszprémben is győzni kell!”

Bodrogi Bau: három dobott gól és vereség

Hatalmas lehetőséget hagyott kihasználatlanul a Bodrogi Bau-Szentes férfi vízilabdacsapata. Tovább olvasom