2017. 02. 24. péntek - Mátyás 5°C | 12°C Még több cikk.

Drámai csatában Hungerit-vereség

A női vízilabda OB I három győzelemig tartó elődöntőjének első összecsapását az otthon játszó Eger hosszabbítást hozott drámai csatában 14–12-re nyerte a Szentes ellen.
ZF-Eger–Hungerit-UniBauÉpszer Szentes 14–12 (2–2, 5–3, 2–4, 3–3, 1–0, 1–0)
Női vízilabda OB I, elődöntő, első mérkőzés. Eger, Bitskey uszoda, 300 néző. Vezette: Bors, Birri.
Eger:
Gangl – Antal 4, Pócsi 1, Czigány 6, Neesham 1, Somhegyi 2, Pengő N. Csere: Zajácz, Parádi, Vályi. Vezetőedző: Kelemen Attila.
Szentes:
Gundl – Győri 1, Keszthelyi 2, Takács O. 1, Kotova 3, Kövér-Kiss 2, Gémes 1. Csere: Hevesi 1, Miskolczi 1, Rácz, Magariyama, Kádár. Vezetőedző: Zantleitner Krisztina.
Gól – emberelőnyből:
14/6, ill. 6/2.
Ötméteresből: 3/3, ill. 2/1.
Az egyik fél 3. győzelméig tartó párharc állása: 1–0 az Eger javára.

Nem a legjobb előjelekkel várta a Hungerit-UniBauÉpszer Szentes csapata az Eger elleni női vízilabda OB I elődöntőjének első összecsapását. Emberemlékezet óta nem fordult ugyanis elő, hogy a Kurca-partiak egymás után három bajnoki mérkőzésüket is elveszítsék. Ez pedig azt jelentette, hogy alapszakasz-harmadikként a második helyen végzett Egerrel kellett vívniuk az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharcot.

Gémes Anett (balról) egy gólja kevés volt a Szentes győzelméhez. Fotó: Karnok Csaba
Gémes Anett (balról) egy gólja kevés volt a Szentes győzelméhez.
Fotó: Karnok Csaba

A vendégek jól kezdték a mérkőzést. Rendre vezetést szereztek, Győri találatával 1–0-ra, Hevesiével 2–1-re, Kotováéval pedig 3–2-re vezettek, sőt Kövér-Kiss góljával a második negyed elején először vittek kettővel, 2–4, majd állt már 3–5 is az eredményjelző táblán. Ekkor azonban zavar támadt a szentesiek védekezésében, a bajt csak tetézte, hogy az addigi koncentrált támadójáték is pontatlanná vált. Ennek pedig az lett az eredménye, hogy a házigazdák Czigány vezérletével négy perc alatt dobott négy góljukkal a nagyszünet előtt megfordították az eredményt, 7–5.

A fordulatoknak szerencsére ezzel még nem volt vége. Jót tett az ötperces szünet a vendégeknek, sikerült rendezniük soraiak, ennek következtében pedig előbb kiegyenlítettek, majd ismét náluk volt az előny, a negyedik negyedet mégis egyenlő állásból kezdhették a csapatok, 9–9. Felváltva estek a gólok, márcsak 41 másodperc volt hátra, amikor 11–12-es állásnál egyenlítettek az egriek. Következhetett a 2×3 perces hosszabbítás. A ráadás első felvonásában Somhegyi révén a hazaiak jutottak vezetéshez, amit aztán már nem is engedtek ki a kezükből, 14–12.

A párharc holnap 17 órától Szentesen folytatódik.

A másik elődöntő első mérkőzésén: Dunaújváros–BVSC 9–12.

Zantleitner Krisztina: – A rendes játékidőben magunkhoz képest már jobban játszottunk, de a hosszabbításban megéreztük, hogy több játékosunk is kipontozódott