2017. 06. 23. péntek - Zoltán 21°C | 35°C Még több cikk.

Drámai csatában maradt alul a Beton

Nem dőlt el a férfi vízilabda OB I-ben a bronzérem sorsa. A meccs során egyszer sem vezetett a Ferencváros, a végén mégis ő örülhetett, a büntetőket jobban dobták a zöld-fehérek, mint a szegediek.
FTC–Szeged Beton 8–8 (1–3, 1–0, 1–2, 4–2, 0–0, 1–1), büntetőkkel: 4–3

Vodafone férfi vízilabda OB I, a 3. helyért, 2. mérkőzés. Budapest, Népliget, 200 néző. Vezette: Juhász Gy., Horváth Cs.

FTC: JÁSZBERÉNYI – Balatoni 1, Steinmetz B., Máthé, Mátyás, WESZELOVSZKY 3, Tóth M. Csere: Babay 1, TÓTH B. 2, Georgescu 1, Czigány, Bús. Edző: Godova Gábor.

Szeged: BAKSA – JUHÁSZ ZS. 2, VINDISCH 3, Komlósi, Molnár T. 1, Török B., Lehmann 1. Csere: Varga P., Ágner, Busila 1, Somogyi, Kuncz, Kayes. Edző: Kásás Zoltán.

Gól – emberelőnyből: 4/2, ill. 5/1.

Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1.

A Tisza-partiak az első negyedben ellentmondást nem tűrően a fővárosiak tudtára adták, ki az úr a medencében, 1–3. A második nyolc percben már csak a védőmunkát érhette elismerés, Jászberényi kapuja ebben a negyedben érintetlen maradt, de a lényeg, még mindig vezetett a Beton 2–3. Aztán Tóth Bence lefordulásból eltüntette a Fradi hátrányát. Képtelen volt gól szerezni a Szeged egészen a 22. perc végéig: Vindisch 15 perces gólszünetet tört meg. Ettől annyira felszabadulttá vált Juhász Zsolt, hogy elvállalt egy hatméteres ejtést, bejött neki, 3–5. Már csak nyolc percet kellett kibírni valahogy. Kínos lassúsággal peregtek a másodpercek, három perccel a vége előtt Balatoni bombájával az FTC utolérte a Betont, 6–6. Láttunk még két bombagólt (Busila, ill. Babay), aztán jöhetett a hosszabbítás.

Varga P. (4), Komlósi (8) és Baksa (piros sapkában) védekezése sokáig jó volt. Fotó: Schmidt Andrea
Varga P. (4), Komlósi (8) és Baksa (piros sapkában) védekezése sokáig jó volt.

Adódott a kérdés: melyik fél tudja leküzdeni az idegi és fizikai fáradtságot, melyik lesz higgadtabb? Juhász Zsoltnak és az exszegedi Weszelovszkynak helyén volt a szíve, 8–8. Következhetett a büntetőpárharc, 1. pár: Molnár és Weszelovszky is belőtte (1–1), 2. pár: Lehmann és Czigány is jól célzott (2–2), 3. pár: Juhász kihagyta, Georgescu nem (3–2), 4. pár: Török és Balatoni is belőtte (4–3), 5. pár: Vindisch kihagyta, eldőlt. Folytatás szombaton Szegeden.

Kásás Zoltán: – Úgy látszik, büntetőkben nem vagyunk jók, pedig eleget gyakoroltuk. A meccset a rendes játékidőben kellett volna megnyernünk. Elszúrtuk.

Molnár Tamás, a Szeged Beton vízilabdása: – A rendes játékidő utolsó negyedében négyszer nyertük meg a mérkőzést, és sajnos ugyanannyiszor veszítettük is el... A hosszabbításban jól küzdöttünk, vezettünk, de elég volt egy buta védekezési hiba. Csak magunkra haragudhatunk.

• 3. kukuruntyu 2010. május 13. 22:23
    „plusz Juhászról 3golt kapott a szeged védekezési hibájábol a Ferikéröl meg 1et!ez igy már minusz”
  • 2. csizmadialaszlo 2010. május 13. 17:38
    „"1. hozzászólás Aqua999 2010.05.13. 16:17

Gratulálok! Juhász-Vindisch párosnak ismét sikerült elbuknia a meccset a végén!!"

JUHÁSZ ZS. 2, VINDISCH 3”
  • 1. Aqua999 2010. május 13. 16:17
    „Gratulálok! Juhász-Vindisch párosnak ismét sikerült elbuknia a meccset a végén!!”

Vida Máté: a neheze csak most következik

A Dél-Konstrukt SZTE- Szedeák férfi kosárlabdacsapata holnap 19 órakor a Soproni MAFC együttesét… Tovább olvasom