2016. 12. 09. péntek - Natália -4°C | 7°C

Drámai végjáték, a Veszprémé a kupa: Pick Szeged-MKB 26-27

Egy góllal, 27-26-ra elbukta a kupadöntőt a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. A Veszprémé a trófea.
Közvetítésünk támogatója az EDF DÉMÁSZ Zrt.

Pick Szeged-MKB Veszprém 26-27 (18-16)
Férfi kézilabda magyar kupa, döntő, Budapest, Sportmax2 Aréna. Vezette: Kékes Cs., Kékes P.
Pick Szeged: Mikler – Prodanovics 9/3 Ancsin 4, Buday 2, Zubai 1, Sulc 3, Vadkerti 3. Csere: Czina, Bajorhegyi 2, Lékai 1, Beocsanin, Pribanic 1. Vezetőedző: Skaliczki László.
MKB Veszprém: Alilovic – Gulyás 2, Sulic 5, Laluska, Schuch, Terzic 2, Iváncsik G. 4. Csere: Vujin 6, Császár 4, Pérez 2. Vezetőedző: Mocsai Lajos.
Kiállítások: 8, ill. 6 perc.
Hétméteresből: 3/3, ill. 2/0.

Meccsfilm: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2, 4-2, 5-2, 5-3, 5-4, 6-4, 6-5, 7-5, 7-6, 7-7, 8-7, 8-8, 9-8, 9-9, 10-9, 11-9, 11-10, 11-11, 11-12, 12-12, 13-12, 13-13, 14-13, 15-13, 16-13, 16-14, 17-14, 17-15, 17-16, 18-16 (félidő), 18-17, 18-18, 18-19, 19-19, 19-20, 20-20, 21-20, 21-21, 22-21, 22-22, 23-22, 23-23, 24-23, 25-23, 25-24, 25-25, 25-26, 26-26, 26-27.

Skaliczki László: – Jól kezdtünk, és bár néhány védekezési hibát vétettünk, így is voltak jó periódusaink. A második félidőben megtört a lendületünk. Hogy mire gondolok? Hiába próbáltunk meg nagyobb tempót diktálni, olyan ítéleteket kaptunk, amelyek megtörték a lendületünket. Sajnos a hajrában a szerencse is elpártolt tőlünk, a fiúk mindent megpróbáltak, Fortuna azonban nem állt mellénk.

Vadkerti Attila: Büszke vagyok a csapatomra. Most, amikor nyilatkozom, akkor is a könnyeimmel küszködöm, mert ilyen közel régen álltunk a kupához. Úgy érzem, meg is érdemeltük volna.

60. perc: Ancsin lő, Fazekas véd. Veszprémi időkérés. Az MKB támadhat. 50 másodperc. Vujin óriási gólt lő 26-27. 29 mp. Bajorhegyi kap pirosat, Vujinnak ütött oda, a szerb pedig eljátszotta... Rendkívül sportszerűtlen... Terzic két perc, neki is a harmadik. 2 mp. Laluska piros. 0.3 vissza. Sulc időntúli szabaddobása mellé megy, a Veszprém nyerte a kupát!

Kézilabda magyarkupa-döntő Budapesten: Pick Szeged-MKB Veszprém. Galériánk folyamatosan frissül! Fotók: Schmidt Andrea

59. perc: Császár lő, Tatai véd, náluk marad a labda. Másfél perce támad a Szeged. Sulic ziccerét a kapufára lövi. Pérez marad lent, nem volt semmi.

58. perc: Czinát kiszórják, a harmadik neki, nem jöhet vissza. 2.30 van vissza.

57. perc: Prodanovics, a legbiztosabb ember 26-26.

56. perc: Terzic két perc, négy van vissza.

55. perc: Sulic, beállóból 25-26. Nyolc perce nincs szegedi gól.

54. perc: Ancsin szétlövi a kapufát... Pérez, belemenés.

53. perc: Vujin mellé, hetest fújnak. Vujin kiegyenlít 25-25.

52. perc: Zubai belemegy Vujinba.

51. perc: Lékai ellen fújnak belemenést.

50. perc: Fazekas véd, Bajorhegyi két perc. Gulyás ziccerét Tatai védi!

49. perc: Pérez átlövésből 25-24. A veszprémi kispadot figyelmeztetik Kékesék.

48. perc: Sulc mellé, Gulyás lövése Tataié. Sulc most bevágja 25-23.

47. perc: Sulic és Zubai két perc. Sulicnak a második.

46. perc: Zubai harcol ki hetest, Prodanovics nem tud hibázni 24-23.

45. perc: Iváncsik Tatai válla felett 23-23.

44. perc: Buday megveri az egész veszprémi védelmet 23-22.

43. perc: Vujin villan, bejön Tatai 22-22.

42. perc: Vadkerti a szélről, remek volt 22-21.

41. perc: Vujin hetesével egyenlítenek 21-21.

40. perc: indulunk, Pribanic bedobja 21-20.

39. perc: Sulic pörgetése Miklerről a mezőnybe.

38. perc: Buday saját kipattanóját dobja be 20-20.

37. perc: eladjuk, Sulic ezt is bevágja 19-20.

36. perc: Vujin lő, Mikler véd.

35. perc: kettős előynyben elrontjuk, Sulic bevágja 18-19. Prodanovics 19-19.

34. perc: Gulyás is két percet kap, 20 mp-ig kettős előnyben vagyunk.

33. perc: Sulc lövése Fazekasé. Pérez első gólja 18-18.

32. perc: Iváncsik első gólja a szélről 18-17. Két perc Terzicnek, bemozdult a szabaddobásnál.

31. perc: Beocsanint szórják ki. Megint hátrányban a Pick.

Remekül játszik a Pick, és kétgólos előnyt szerzett 30 perc alatt. A második félidőben "csak" meg kell tartani az előnyt.

30. perc: Lékai lő, Alilovic véd. Sulic 17-16. Ancsin hatalmas góljával 18-16 a félidő.

29. perc: Vujin talál be 17-15. Pribanic ziccerét védi Alilovic, Mikler megint megvicceli Pérezt.

28. perc: Sulc lövése Alilovicé, Pérezét Mikler fogja.

27. perc: Czina két perc, a második.

26. perc: elrontjuk, Iváncsik indul 16-14. Vadkerti javít, labdát szerez, bevágja 17-14.

25. perc: Bajorhegyi!!! Gól és két perc 16-13!

24. perc: Lékai, majd Bajorhegyi is hátrányból talál be! 15-13!

23. perc: Csoknyai passzívat reklamál, Sulc bevágja. Terzic is 13-13.

22. perc: Ancsin 12-12. Prodanovicsot is kiállítják, hát, hát... Hetes jön. Császár fölépattintja.

21. perc: Gulyás kiegyenlít 11-11. Eladjuk, Iváncsik belövi, 11-12. Skaliczki László kér időt.

20. perc: Zubai harcol ki hetest, Sulicot kiküldik. Prodanovics bevágja Fazekasnak! 11-9. Császár egyedül 11-10. Czina is két percet kap.

19. perc: Bajorhegyi kap két percet, veszprémi hetes. Mikler kivédi Vujin lövését! Mikler megint kivédi Vujin lövését.

18. perc: Ancsin bejátszásából Zubai harcol ki hetest. Prodanovics bevágja 10-9. Mocsai kér időt.

17. perc: Alilovic véd, majd Bajorhegyi blokkol remekül.

16. perc: Császár 9-9.

15. perc: tökéletes lövés Ancsintól 9-8. Vujin lövését Mikler rúgja ki.

14. perc: bravúros gól, Prodanovics a szélről, két kapufát érintve 8-7. Vujin hátrányból, laposan 8-8.

13. perc: talpról talál be Császár, második góljával egyenlít a Veszprém 7-7. Laluskát küldik ki két percre.

12. perc: Mikler kétszer jár túl Vujin eszén!

11. perc: Terzic lövése jó, ez a második gólja 7-6.

10. perc: Császár góljára Zubai válaszol 7-5.

9. perc: Ancsin lő, Alilovic véd, de becsorog róla 6-4.

8. perc: Vujin, feljönnek 5-4.

7. perc: Mikler csak beleérni tud Terzic lövésébe 5-3.

6. perc: Prodanovics megint, majd Vadkerti indulásból, 5-2! Micsoda kezdés!

5. perc: Sulc lövi át a falat 2-2. Vezetünk! Prodanovics 3-2.

4. perc: Sulic eredményes 1-2.

Kézilabda magyarkupa-döntő Budapesten: Pick Szeged-MKB Veszprém

3. perc: Prodanovics hetesével egyenlítünk 1-1.

2. perc: Mikler fogja Iváncsik Gergő ziccerét. Vadkerti nyitott védekezéssel Császáron. Gulyás 0-1.

1. perc: elkezdték! Sulc lövése Alilovicé.

16.04: Előbb a Veszprémet szólítják a pályára, majd a Pick Szeged: Felrobban a csarnok!

16 óra: A két kabala versenyt futott. A Pick nyert a Veszprém előtt! "Pick Szeged!" volt a jutalma.

15.58: Nincs telt ház! Jócskán akadnak még üres székek! Továbbra is hangosabb a Pick-tábor!

15.55: Friss hír Törökországból, a súlyemelő Eb-ről. Nagy Péter, a Szegedi Lelkesedés versenyzője a +105 kilogrammban szakításban BRONZÉRMES lett, Összetettben a hetedik helyet szerezte meg. London, az olimpia szempontjából ez remek hír!

15.52: A Pick-tábor jóval erősebbnek tűnik. A Veszprémnél több a hölgy a lelátón, mint férfi!

15.47: Melegít a Pick, a Veszprém. Liszkai Szilveszter, aki egy évet kölcsönben szerepelt Szegeden a közelben labdázik. "Mi lesz?" - kérdezi. "Reméljük szoros!" - jön a válasz a tudósítótól. "Szerintem is, 1-2 gól lehet a különbség!" - folytatja. "Nekünk!" - válaszoljuk. Liszkai mosolyog egyet, majd megy melegíteni Fazekassal, és Aliloviccsal.

15.45: 10 percet csúszik a meccs, a döntő. 16.10-kor kezdődik!

15.35: Mindkét keretben három kapus található.

15.32: "Ki nem ugrál, nem szegedi!" A lelátón már jók vagyunk.

15.31: Máris a pályán, a Pick. Tombol a szegedi tábor.

15.30: Az mk bronzmérkőzésen: Tatabánya-Balatonfüred 24-21.

15.27: Közben a Bányász kapusa, Bartucz extázisban, bravúrt bravúrra halmozz, ami után tombol, táncol. Legalább nem unatkozunk, remek show-t varázsol a pályára. 24-20-ra vezet 2 perccel a vége előtt a csapata.

15.25: 3 tatabányai ultra, 15 füredi ultra. Ez a nézőtéri arány a bronzmeccsen. Nem sok.

15.20: Egyelőre több szegedi szurkoló van a lelátón, mint veszprémi. A Pick-hívek egyelőre csendben figyelik a bronzmeccset. Az időkérések alatt, a szegedi és veszprémi kabala tapsoltatja a közönséget. A döntő alatt biztos, hogy nagyobb lesz a hangorkán.

15.15: Tombol a zene a Pick-ötlőzőben, már mindenki túl a gyúráson, kezdődik az eligazítás. A veszprémi játékosok szétszórta a lelátón nézik a bronzmecset. A 48. percben. Tatabánya-Balatonfüred 21-16. A Sportmax2 Aréna eredményjelzője megadta a magát, nem működik...

15.05: "Ott van Zubai!" - szólt egy kisfiú a többiekhez. A Pick válogatott beállósa az öltözőből lépett ki, amikor megrohamozták a gyerekek. Fotók, aláírás volt a jutalom. Minden szegedi játékos nagy népszerűségnek örvendett, sok-sok autogramot osztottak ki. Skaliczki László mesteredző is népszerű volt. "Hogy hívnak?" - kérdezte egy kisfiútól. "Áron!" - jött a válasz. " "Kézilabdázol?" "Még nem, de szeretnék!" - válaszolt ismét a budapesti kisfiú. Na már ezért érdemes volt hallani, látni őt, hiszen a sportág később ebből profitálhat.

14.50: - Nem aludtam jól, de ez így van már két napja. Persze, hogy dolgozik a drukk, mindannyian tudjuk, hogy milyen fontos ez a meccs. Kemény csatára számítok, fontos lesz, hogy a meccs elején felvegyük a ritmust, koncentráltan kézilabdázzunk - nyilatkozta a delmagyar.hu-nak Tatai Péter, a Pick Szeged válogatott kapusa.

14.40: A félidőben: Tatabánya-Balatonfüred az mk-bronzmeccsen: 16-12
A Pick Szeged a döntőben kékben szerepel, a kapusok szürkében védenek majd, bízunk benne, hogy színesen, a megszokott módon.

14.30: A Kékes testvérek vezetik majd a döntőt. A bronzmeccs alatt Mocsai Lajossal, az MKB Veszprém mesterével beszélgetnek. Közben: Tatabánya-Balatonfüred 16-11

14.25: Üdvözlünk mindenkit a fővárosból, a Sportmax2 Arénából. Javában zajlik a bronzmeccs, a 21. percben a Tatabánya 9-5-re vezet a Balatonfüred ellen. A Pick-tábor már elfoglalta a helyét, megtelt a szektor. A Pick közvetlenül az mk-döntő helyszíne, a Novotel Hotelbe lakott, így a játékosoknak csak néhány métert kellett sétálniuk. A csarnokhoz érve néhány részeg veszprémi drukker a szegedi kéziseket szidta, káromkodva üdvözölte.

Az elődöntő online tudósítását itt találják.

• 17. pepik 2012. április 16. 07:41
    „Nem hagytunk ki hetest. Kint voltam a meccsen, nem is bírtam végignézni a díjátadót. Én nem bírózok, volt már ennél sokkal undorítóbb játékvezetői ténykedés. Pár megjegyzés: 1. Április 15-én a Szeged felnőtt a Veszprém mellé (vagy a Vp süllyedt le, nézőpont kérdése). 2. A 41 éves Perez egy-egyben símán lejátssza a nála jópár évvel fiatalabb védekezőspecialista Czinát. 3. A második félidőre a feljavuló veszprémi védekezésre nem volt válaszunk, már a 45-50. perc táján időt lehetett volna kérni. 4. A végjátékban nem az ész hanem az érzelem irányította a kispadot, nem jöttek a korábban rendre bejövő figurák támadásban, ahelyett inkább az Ancsin Skala affér jutott eszembe. 5. A végén hamarabb kellett volna időt kérni (egy támadással hamarabb, x-nél), és le kellett volna hozni a kapust, mert a Kékes bírópáros miatt hátrányban támadhattunk. Ehelyett a bíróval voltunk elfoglalva. 6. Sulics már a meccsen kapott hideget-meleget, a meccs után pedig kamatostul kapta ezt vissza a szegedi tábor. Figyelem, ez az ember csak külön fenyegetés után kapta meg a fizetését a Veszprémtől. Az állandó szidalmazással csak plusz motivációhoz jut, ami nem jönne jól a döntő előtt.
    Na mindegy, újra kikaptunk, de valahogy közelinek érzem az őrségváltást.”
  • 16. W666W 2012. április 15. 20:53
    „Rég láttam már a Szegedet ennyirre összeszedetten játszani..Nagyon ngay Gratula a Fiúknak és akik újra játékvezetőznek azoknak azt üzenem, hogy nem hiszem hogy a játékvezető lötte mellé a hetest amivel egyenlő lehetett volna és utána lehet lett volna sansz a gyözelemre..Na most Újra Öröm volt Pick Szegednek szurkólni..De bennem mindig bujkál a kisördög, hogy ha ÍGY IS TUDNAK JÁTSZANI AKKOR MIÉRT NEM LEHET kb a meccsek 90% ban ugyanezt nyújtani ???????”
  • 15. lukrecia 2012. április 15. 18:49
    „Gyuszi, ne már .!!”
  • 14. Ellenzéki 2012. április 15. 18:43
    „Gratulálok a srácoknak, ma ismét nem győzhettek!
    Mondhatni úgy is, hogy a hagyomány nem szakadt meg még annak ellenére sem, hogy állítólag új vezetője van az M.K.SZ. - nek! Igaz, veszprémi!
    Ebben z országban akkor lesznek egyenlőek a feltételek és esélyek a veszprémi csapat ellen ha a kupa döntőt és a bajnoki döntőt külföldi játékvezetők közreműködésével játsszák le a csapatok!
    Nem lesz ez másképp majd a bajnoki döntőben sem!
    játszhat majd bármilyen jól is a Pick Szeged a bajnokságot akkor sem nyerheti meg!
    A kérdést feltéve:
    Nem lenne jobb a Veszprémnek a bajnoki aranyat is egyből kiosztani, játék nélkül, hadd pihenhessenek a játékosok!

Tessenek már elmondani, hogy a veszprémiek trénere miért és miről tanácskozott a szünet végén a játékvezetőkkel?!”
  • 13. roxper 2012. április 15. 18:41
    „Szokásos részrehajló bíráskodás, megyünk 25-23-ra, nálunk minden belemenés, minden szabálytalanságunk 2 perc, császár, vujin és perezc is csúnyán rájátszott, majd a végén még véletlen elfelejtik megállítani az órát is...”
  • 12. kopkop 2012. április 15. 18:36
    „<moderálva> köszönjük”
  • 11. dobi 2012. április 15. 18:24
    „Lékaival csak hátrébb vagyunk, nem kellene játszatni... a végén érdekesek voltak a játékvezetők... de egy ilyen meccsen, ilyen hozzá állással ki lehet kapni...”
  • 10. Sandman 2012. április 15. 18:16
    „Skala! Nem a semmiért, ilyet ne mondj! A szegediek szemében győztesek vagytok, mert a Veszprémnek olyan támogatottsága van még mindig, amely nem enged más csapatot győzedelmeskedni! Merítsetek erőt és gyerünk tovább a megkezdett úton, jövőre majd kidurrantjátok ezt a felfúvalkodott veszprémi lufit! Hajrá Szeged!”
  • 9. zehn 2012. április 15. 18:06
    „Ma nem volt különbség a csapatok közt. A szerencse döntött. Úgy vélem, egyre közelebb és közelebb zárkózunk a Veszprémhez. Remélem nem sokára letaszítjuk őket a trónról. Lékaival el kellene beszélgetni, hogy akar e még a csapatban játszani, mert már nagyon nincs Szegeden. Mondjuk Beocsanin sem.”
  • 8. Yucca 2012. április 15. 17:59
    „Szép volt, Pick! Sajnos épp mint a pólósoknál. Nüanszokon múlt és ráadásul a legvégén. Kár érte.”
  • 7. TUTI 2012. április 15. 17:58
    „Okés volt ez! Lehetett volna jobb! DE ...GRATULA!
    Ancsin a szeren volt!
    Izé!
    Ez sport, nem politika! Ott hánysz be, ahol akarsz, de ne itt! :)
    Köszi!!”
  • 6. eljensokaszeged 2012. április 15. 17:45
    „szép volt...”
  • 5. szentmihályi 2012. április 15. 17:45
    „Afenne. Már megint nyert a Veszprém. De legalább tavaly sikerült megverni a Veszprémet 38 év után.”
  • 4. lukrecia 2012. április 15. 17:37
    „Amikor Ancsin a ket méterével a jobbszélről lő már harmadszor azt hiszem edzői hiba. Középen meg a 180-as ok támadnak.
    Egyébként nem rossz a játék. Nem rossz a Szeged sem. Bár most sok a kihagyott helyzet”
  • 3. SEOpro 2012. április 15. 16:52