2018. 10. 17. szerda - Hedvig 9°C | 23°C Még több cikk.

Dudás Róbert hiába brillírozott

Az előzetes várakozás is szoros mérkőzést jósolt a Floratom Szeged AC–PEAC extraligás férfi asztalitenisz csapatbajnoki találkozótól. A végén azonban a vendégek örülhettek.
Floratom Szeged AC–PEAC 4–6
Férfi asztalitenisz Extraliga. Szeged, Móricz terem, 100 néző.

A szegedi győzelmeket szerezték: Dudás Róbert 3, Kriston Zsolt 1.
Rosszul rajtolt a Szeged, hiszen a Dudás, Lukács páros hiába vezetett végig az első két játszmában, mégis vereséget szenvedett, 0–1. Az első egyéni mérőzésén Kriston nem pörgött megfelelően, nem is lehetett más a szlovák válogatott Csölle elleni meccs végeredménye, mint vendégsiker, 0–2. Lukács két szoros szettre volt csak képes a válogatott, ifjúsági Európa-bajnoki ezüstérmes Zombori ellen, 0–3. Ekkor úgy tűnt, gyorsan begyűjti a két bajnoki pontot a vendéggárda, de egykoron a Pécset erősítő Dudás bizonyított korábbi egyesületének, magabiztosan győzte le Laczkót, 1–3. Kriston hiába küzdött jobban, mint az első egyéni mérkőzésén, csak egy játszmára volt jó Zombori ellen, 1-4. Dudás továbbra is ellenállhatatlanul játszott, Csöllét győzte le magabiztosan, 2–4. Felcsillant a remény a döntetlen elérésére, de Lukács a kritikus pillanatokban hibázott. Nem adta fel a Floratom, hiszen Dudás Zomborit is legyőzte, a szegediek húzóembere így két hét leforgása alatt Zwickl után a második válogatott játékos felett diadalmaskodott. Kriston összeszedte magát, megnyerte a Laczkó elleni összecsapást, 4–5. Lukács játszhatott a döntetlenért, fej fej mellett haladtak a szlovák Csöllével, végül a rutin döntött, 4–6.

Tóth Tibor: – Végig partiban voltunk a döntetlenért a jó játékerőt képviselő Pécs ellen. A jövő héten Kemecsén megpróbálunk javítani pozíciónkon.

Az Internazionale megállíthatatlan

Az európai focibajnokságok hétvégi fordulóiban jobbára az esélyesek győztek, de azért akadtak… Tovább olvasom