2017. 11. 18. szombat - Jenő 5°C | 8°C Még több cikk.

Dukicsék karácsonyi ajándéka: Szedeák-Szombathely 97-88

Remek játékkal és új edzőpárossal a kispadon győzte le a Naturtex-SZTE-Szedeák a tavalyi ezüstérmes Szombathelyt.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Szombathely 97-88 (29-23, 21-28, 21-10, 26-27)
Férfi kosárlabda NB I, 14. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Cziffra, Hegedűs, Rácz.
Szedeák: Fekete 6, GURLEY 19/12, JONES 21/6, DUKICS 18/9, CSORVÁSI M. 24. Csere: Vida 5, Tanács 4, Kiss Zs. Megbízott edzők: Bonifert Domonkos, Simándi Árpád.
Szombathely: Kálmán 13/6, Levy 8, Will 5, IVOSEV 25/9, Fey 14. Csere: Simon 4, Jancsikin 7/3, Harazin 10, Szanati 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Kipontozódott: Simon (39.), Ivosev (40.).

Bonifert Domonkos: - Nagyot játszottunk, a csapat bebizonyította, hogy tud egymásért küzdeni - ez elég volt ahhoz, hogy legyőzzünk egy élcsapatot. 27-étől folytatjuk a munkát, azt még meglátjuk, mi lesz az edzői poszt sorsa.

Bencze Tamás: - Gratulálok a Szegednek, mert nagyon akartak nyerni, és ezért többet tettek, mint mi. A harmadik negyedben, amikor eldőlt a meccs, sorozatban hibáztunk, nem volt egy ember sem, aki lendíteni tudott volna a csapaton - az eladott labdák mellett a védekezésben is fegyelmezetlenek voltunk. Összességében megérdemelt a hazai siker.

IV. negyed (97-88)

10. perc: Ivosev triplája 91-84. Jones, majd Jancsikin 93-86. Vida büntetői jók 95-86. Zúg a szép volt, fiúk! Gurley, majd Harazin, ez a vége 97-88.

9. perc: Harzin 87-79. Jones végigviszi, ez innen megvan 89-79. Simon, majd Csorvási 91-81. Simon pontozódik ki.

Dukicsék karácsonyi ajándéka: Szedeák-Szombathely 97-88. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

8. perc: Fekete helyén Vida a hajrában. Levy büntetői 86-77. Vida ad jó labdát Gurleynek, fault a vége. Mindkettő bent 87-77.

7. perc: Tanács saját lepattanóját teszi vissza 85-73. Simon 85-75.

6. perc: Gurley szerez labdát. Ivosev kosár plusz büntető 80-73. Gurley hármasa jó a sarokból 83-73.

5. perc: Dukics passza után Csorvási Milán, majd Fey eredményes 80-70.

4. perc: Jones emberről dobja be 78-66. Bencze Tamás a pályán reklamál ki magának egy technikait, csak épp nem kapja meg. Fey kosara 78-68.

3. perc: Dukics helyzet nélkül dob triplát 76-66.

2. perc: Fey büntetői 73-63. Kálmáné tripla 73-66.

1. perc: Dukics hármasa lejön, Csorvási leszedi a lepattanót, Ivosev negyedik hibája. Dukics 73-61.

III. negyed (71-61)

10. perc: Vida egy büntetője jó 69-58. Jones dobat kosarat Csorvásival 71-58. Ivosev egyik büntetője jó 71-59. Levy kosara a negyed vége 71-61.

9. perc: Willnek csk az egyik büntetője jó 66-58. Remek akció végén Tanács passzát Csorvási fejezi be, tízzel vezetünk 68-58.

8. perc: Jones kosara jó, majd labdát szerzünk, Dukics is betalál, és egy faultot is kiharcol. Ezek a Szeged percei 65-57. A büntető is bent 66-57.

7. perc: Szanati a pályán. Dukics szed le egy lepattanót, majd oszt ki egy blokkot. Jones kosara után vendégidőkérés 61-57.

6. perc: Gurley triplája megy be, remek 59-57. Gurley harcol meg egy labdáért.

5. perc: Fey büntetői jók, jön Vida 56-57. Fey üti be negyedik hibáját.

4. perc: Csorvási Milán forgatja be emberét 56-53. Háromszor dobhattak a vendégek, Ivosevé be is megy 56-55.

3. perc: Dukics passza után Csorvási Milán eredményes 54-51. Ivosev duplája jó, majdnem hármas lett 54-53.

2. perc: Csorvási büntetőiből egy megy be, de ettől még vezetünk 52-51.

1. perc: Jones indul, feltenné, Ivosev lesapkázza. Dukics hármasa rövid. Gurley büntetőjével egyenlítünk 51-51.

II. negyed (50-51)

10. perc: szombathelyi időkérés. Jones mindhárom büntetője jó, tripla közben ütöttek oda neki 46-49. Harazin 46-51. Csorvási a palánk alól 48-51. Szegedi időkérés. Gurley egyedül oldja meg, 50-51 a félidő.

9. perc: Fekete ziccere bent 40-47. Will büntetői bent 40-49. Jones hármasa nagyon kellett 43-49.

8. perc: Dukics dobása lejön. Ivosev hármasa jó 36-45. harazin is betalál 38-47.

7. perc: Jancsikin büntetői, Dukics triplája 36-40. Rosszul dobjuk be a labdát oldalról... Szanati 36-42.

6. perc: Ivosev hármasának tavaly jobban örültünk volna 31-38. Dukics két büntetője jó 33-38.

5. perc: Fekete szerez kétszer labdát, ám visszakerül a szombathelyiekhez. Rá fújnak hibát, jogos az ítélet.

4. perc: Kálmán maradt egyedül, nem hibázott 31-35. Gurley ront kétszer. Zavar a játékban, szegedi időkérés.

3. perc: Fekete büntetőinél síri csend, az első jó, a második nem, de újradobatják, az már bemegy 31-33.

2. perc: Kálmáné is hármas 29-29. Fekete büntetőzik, alig találja el a gyűrűt. Kálmán 29-31. Harazin ha már pályán van, be is talál 29-33.

1. perc: Kiss Zsolt a pályán. Jancsikin triplája 29-26.

I. negyed (29-23)

10. perc: Levy első kosara egykori csapata ellen 27-22. Vida büntetői 29-22. Kálmán is büntetőzik, egyet dob be 29-23. Negyed vége.

9. perc: Tanács Attila a pályán. Jones zsákol a saját labdaszerzése után 25-20. Vida bejátszása után Dukics 27-20.

8. perc: Dukics triplája is jó, eddig kiválóan dobunk kintről 21-18. Fekete labdaszerzés után dob ziccert 23-18. Ivosev három ember között eredményes 23-20.

7. perc: Fekete elesik, nem fújnak, Fey fejezi be a másik oldalon 18-18.

6. perc: Gurley triplája nagy ívben száll, épp a gyűrűbe 16-16. Fekete remek asszisztja után Csorvási megint 18-16. Rengeteg pont születik.

5. perc: Fey duplája, Csorvási zsákol be egy lepattanót Fekete dobása után 13-12. Fey, majd Levy 13-16.

4. perc: Bonifert Domonkos meccsel a csapattal, lényegesen vehemensebb, mint elődje. Gurley is hármast szór 11-8. Fey 11-10.

3. perc: a negyven esztendős Kálmán eredményes. Jones triplát dob 8-6. Ivosev egyenlít 8-8.

2. perc: Jones első kosara az újszegedi sportcsarnokban. Will eredményes 2-4. Csorvási Milán kosara jó, jöhet egy büntető is. Az is bent 5-4.

1. perc: a Szombathely hozza el a labdát. Ivosev 0-2.

17.55: zajlik a bemutatás, most már tényleg percek vannak hátra a kezdésig. A hazaiak fehérben, a vendégek feketében lesznek.

17.53: a juniorok egy ponttal legyőzték a listavezető szombathelyieket, ez jó előjel a felnőttek meccse előtt.

17.51: ma mutatkozik be a szegedi közönség előtt a néhány hete igazolt amerikai Anthony Jones, aki a 12-es számú mezben szerepel majd.

17.48: a vendégeknél két egykori szegedi, Levy és Ivosev szerepel, nekik nem ismeretlen az újszegedi sportcsarnok.

17.43: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Hamarosan kezdődik a Szedeák Szombathely elleni bajnokija, tartsanak velünk.

Az edzőjével, Molnár Józseffel csütörtökön szerződést bontó klub az újszegedi sportcsarnokban a Szombathelyt fogadja. A kispadon megbízott edzőként Bonifert Domonkos és Simándi Árpád ül majd, a vezetők döntése értelmében a meccset egy megvásárolt belépővel két szurkoló tekintheti meg.

Lesz mit nézni, hiszen két jó barát, Nebojsa Dukics és Tomiszlav Ivosev is összecsap. Az egyaránt négyes poszton szereplő játékosok tavaly még Szegeden voltak csapattársak, Ivosev az alapszakasz második legértékesebb játékosa lett, majd Szombathelyre igazolt – itt a korábban a szegedi női csapatot edző Bencze Tamás irányításával készül.

Dukics és Ivosev őszi párharca. Fotó: BB1.hu
Dukics és Ivosev őszi párharca.
Fotó: BB1.hu

– Különleges lesz, hogy ellenfélként találkozok majd Duduval, de nem ez az első alkalom – mondta kérdésünkre Ivosev. – Ez azonban nem zavarhat meg a meccsen, profi játékosként csak arra figyelek majd, hogy a legjobbamat nyújtsam, és hogy nyerjünk.

– Egyetértek Tomával – vette át a szót Dukics. – Bár nagyon jó barátok vagyunk, ez a pályán nem számít. Biztos, hogy mindketten száz százalékot adunk ki a pályán, meglátjuk, kinek a csapata lehet a végén boldogabb – tette hozzá a Szedeák szerb légiósa.

• 2. better77 2012. december 23. 13:52