2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Dunaferr-Pick Szeged 28-29

A Pick Szeged bizonyította, hogy hiányzói nélkül is van tartása. Krivokapicsék 55 percig remekeltek az újvárosi rangadón, a Dunaferr a végén majdnem feléledt poraiból, de Petrea 15 méterről eldöntötte az összecsapást.

Dunaferr-Pick Szeged 28-29 (12-12)

Budapest Bank férfi kézilabdaliga, 12. forduló, Dunaújváros, 1000 néző. Vezeti. Kékes Cs., Kékes P.

Dunaferr: Mikler - Miss, Bajusz, Zubai G., Grebenár, Zubai Sz., Törő. Cserék: Stochl (kapus) Kemény, Nagy, Szalafai, Sándor. Edző: Kolics János.

Pick Szeged: Marjanac - Ghionea, Katzirz, Petrea, Herbert, Oszmajics, Vadkerti. Cserék: Farkas (kapus), Krivokapics, Simon, Zvizej, Gyuris, Vancsics.  Edző: Vladan Matics.

60. perc: Oszmajics lövését védi Stochl. Zubai egyenlít. 28-28. Törő 2 perc. Petrea az Isten. Egy másodperccel a vége előtt: BOMBA! 28-29. Nyertünk!!!!!

5. perc: Vadkerti labdát szerez. Krivokapics eladja. Hetes. Törő. 26-28. Eladjuk a labdát, Törő, 27-28.

58. perc: Grebenár az emberek között, 25-28.

57. perc: Vancsics ziccer, 24-28.

56. perc: Elveszik a labdát.

55. perc: Sándor beállóból, 24-27.

54. perc: Oszmajics lövését még védi Stochl, Petreáét viszont nem lehet, 23-27.

53. perc: Szalafai közelről, 23-26.

52. perc: Oszmajics újból talpról, 22-26. Stochl romokban.

51. perc: Hazai hetes, Törő, 22-25.

50. perc: Vadkerti labdát szerez. Herbert, nagyon kellett, 21-25.

49. perc: Bajusz. Annyira most nem örülünk, 21-24.

48. perc: Időt kér a Pick. Oszmajics talpról, 20-24.

47. perc: Újabb hazai hetes. Érkezik Farkas. Törő, 20-23.

46. perc: Farkas megfogja Törő hetesét, Miss a kipattanót a kapuba küldi, 19-23.

45. perc: Szalafai keze elsült, 18-23.

44. perc: Marjanac bravúr. A két Kékes... inkább ne mondjunk semmit... Vancsics! Parádés! 17-23.

43. perc: Ziccerig játszik a Pick, Vancsics, 17-22.

42. perc: Miénk a labda! Zubai Szabolcs 2 perc.

41. perc: Újból emelkedik a lift, azaz Oszmajics, 17-21.

40. perc: Krivokapics bombaformában, 17-20. Időt kér a Dunaferr.

39. perc: Zvizej 2 perc. Zubai Szabolcs, 17-19.

38. perc: újból nálunk a labda. Oszmajics, 15-19. Grebenár szépít, 16-19.

37. perc: Ghionea kapufa. Jó védekezés. Vadkerti hetest harcol ki. Krivokpaics, 15-18.

36. perc: Vadkerti ziccer, 14-17. Petrea 2 perc, hetes. Törő, 15-17.

35. perc: Marjanac parádés védés. Krivokapics-bomba, 14-16.

34. perc: Grebenár-bomba, 14-14. Krivokapics a kezek között, 14-15.

33. perc: Szalafai a védők között betőr, 13-13. Oszmajics, mint a lift, 13-14.

32. perc: A labda újból nálunk. Krivokapics lő, Mikler lábbal véd.

31. perc: A Pick kezd, emberelőnyben vagyunk. Vadkerti okosan, 12-13.

Félidő (az ifiknél: Dunaferr-Pick Szeged 33-17)

30. perc: Miss ziccer, 12-11. Grebenár 2 perc. Ghionea a szélről, 12-12.

29. perc: Katzirz löketét tolja ki Mikler. Törő egyenlít, 11-11.

28. perc: Krivokapics beindult, 10-11. Miss fölé lő.

27. perc: Nincs gól.

26. perc: Újabb siker védekezésben.

25. perc: Krivokapics minden mérgét beleadta, 10-10.

24. perc: Herbert 2 perc. Bajuszt takarta be. Miss a szélről, 10-9.

23. perc: időt kérünk. Mikler elkapta a fonalat, egyre jobban véd.

22. perc: Ghionea kétszer is hibázik. Bajusz-gól, 9-9.

21. perc: Újabb jó védekezés. Nagy Kornél 2 perc.

20. perc: labdát szerzünk. Krivokapics okos találata, 8-9.

19. perc: Ismét jól védekeztünk. Újabb Mikler védés.

18. perc: Krivokapics bombáját védi Mikler.

17. perc: eladjuk a labdát. Grebenár betörésből, 8-8.

16. perc: Hazai időkérés. Zubai a szélről, 7-8.

15. perc: Petrea Mikler lábai között. Parádézik a román légiós, 6-8.

14. perc: Ghionea befutásból, okosan Mikler feje fölé, 6-7. Marjanac bravúr.

13. perc: Petrea okosan a földre, 5-6.  Oszamjics 2 perc. Hetes. Törő, 6-6.

12. perc: Kemény fejen találja Oszmajicsot, semmi. Grebgenár egyenlít, 5-5.

11. perc: Ghionea ziccert ront, de újból jól védekezünk. Oszamjics beállóban.

10. perc: Petrea két lábról, most a másik alsóba, 4-5.

9. perc: Újabb hazai támadást védekezünk ki. Bravó!

8. perc: Petrea emelkedik, az alsóban landol a labda, 4-4.

7. perc: Nem volt gól, kivédekeztük a hazaiak támadását.

6. perc: Remek szegedi blokk. Petrea kapufa, Zubai G. átlövésből, 4-3.

5. perc: Oszmajics adja el labdát, passzol Bajuszhoz, Miss ziccer, 3-2. Krivokapics bomba, 3-3.

4. perc: Herbert sárga, újabb hazai hetes, Törő, 2-2.

3. perc: Petrea betörésből, 1-2.

2. perc: Vadkerti a szélről, 1-1.

1. perc: Hetest kap a Dunaferr. Törö, 1-0.

Puljezevics új frizurával érkezett a Dunaferr elleni rangadóra, a csapatkapitány ismét Vladan Matics segítője lesz a padon. Furcsa érzés Bajusz Sanyit az ellenfélnél látni. Rangadó a javából, amit egy negyen fős Pick-tábor néz végig a helyszínen. Bajusz Sándor hatalmas tapsot kapott a Tisza-parti hivektől.

Vadkerti Attila, a Pick Szeged válogatott szélsője a Plock elleni meccs után kapta rendesen a zrikát a társaktól. Herberték azóta Mel Gibsonnak nevezik. A Tisza-parti gárda játékosa remek színészi alakítása miatt kapta ezt a becenevet. Parádés gólja, és az eljátszott kiállítások miatt akasztották rá a nevet. Tegnap, mint Andy Vajna rendező mutatkoztunk be neki a telefonba, és állást ajánlottunk Hollywoodban.

– Köszönöm, de maradok a kézilabdánál. Egész héten azt a mozdulatot gyakoroltam – kezdte a beszélgetést Vadkerti Attila –, ahogyan a gólt elértem. Tudatos volt... Félretéve a tréfát, nyerni utazunk Újvárosba. Még nem tettünk le arról, hogy az alapszakaszban az élen végezzünk. A hazaiaknál is sok a sérült, de például ott van Bajusz Sanyi. Nem tudom, miért, de Dunaújvárosban nem megy nekünk a játék. A csarnoknak van egy olyan kisugárzása, ami miatt mindig szenvedünk. Bízom benne, hogy most ez nem így lesz. Az elmúlt hetekben a védekezésünk remekül működött, ezzel nem volt gond. Remélem, hogy a támadásvezetésünk olyan lesz, mint a Plock ellen, és akkor újabb győzelmet könyvelhetünk el. Herbert Gábornak fájt a háta, Luka Zvizej is még csak lazán dobált, így kérdéses a pályára lépése.

Szurkolói buszok

Két szurkolói busz is indul a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatának mérkőzésére: ma 15 órakor a dunaújvárosi bajnokira, majd szombaton 5.30-kor Zágrábba, a BL-meccsre. Érdeklődni és jelentkezni a 06-30-9122- 957-es számon lehet.

Nagy László nem játszik a finnek ellen

Több magyar médiumban is megjelent a hír, hogy Nagy László, a Pick Szeged volt, a Barcelona mostani játékosa, a magyar válogatott egyik legjobbja megsérült. Természetesen a hír nyomába eredtünk. A kiváló balkezes lövő kissé bosszúsan a következőket mondta: – Nem tudom, miért most kapta fel ezt a magyar sajtó, hiszen már korábban, a Pamplona elleni mérkőzésen szenvedtem lovaglóizom-húzódást. Nem hagytam, de nem is hagyhattam ki egyetlen edzést vagy mérkőzést sem, hiszen a Barcelonának én vagyok az egyetlen balkezes átlövője. Azóta is játszom, sőt a mai napon (tegnap – a szerk.) is bajnokit vívunk a Logronóval, s ellene is pályára lépek. Vezetünk a bajnokságban, és nem kockáztatunk egyetlen összecsapáson sem. Decemberben pedig három nagyon fontos mérkőzés vár ránk, s éppen ebből adódik, hogy megbeszéltem Hajdu János szövetségi kapitánnyal, kihagyom a jövő heti, finnek elleni Eb-selejtezőt. Szegedre legközelebb december 29-én utazom a családdal.

T-Online hirdetés

• 15. chsillus 2008. november 20. 10:41
    „Gratula a csapatnak! Jók voltatok PICK!!”
  • 14. magyarok 2008. november 20. 09:01
    „Én meg cska annyit, hogy ultraviola vagy Ultra dozi? minek kell ilyen gyökér szókat átvenni??? Ultra! nevetséges!”
  • 13. pernyi 2008. november 19. 22:51
    „Kedves Ultra!

Én azt mondom le a kalappal a fiúk előtt. Ezek a fiúk már hetek óta 2 meccset játszanak egy héten cirka 10 emberrel a pályán 60 percben meccsenként. Nem hiszem, hogy kritizálni kéne őket amiért így tudtak győzni. Tele vagyunk sérültekkel és Krivo is csak úgy tud játszani hónapok óta ha beinjekciózzák. Példának okáért hamár a Veszprémet felhoztad, lásd a múlt vasárnapi meccsüket a németek ellen. Nem volt irányítójuk a bírók sem nekik kedveztek és ki is kaptak. Nálunk hónapok óta nincs egy megszokott felállás mindenki mindíg más poszton játszik. Ilyen helyzetben azt hiszem csak egy cél lehet a győzelem, bármi áron. A Pick Szeged ma győzött. Ezt egy olyan játékvezetés mellett, ami nem hogy kritikán aluli volt hanem egyszerűen tragikus. Én még ilyet nem láttam. A Kékes testvérek jól elszégyelhetik magukat pedig állítólag ők még a jobbak közé tartoznak. Öszességében tehát csak annyit szeretnék mondani, hogy le a kalappal a játékosok előtt!”
  • 12. B.Timi 2008. november 19. 19:45
    „Egyébként jó tudni, h a sport1 közvetítette a meccset... Nah mind1, erről lemaradtam. Egyébként szép volt Adi gólja, majdnem félpályáról dobott egy hatalmas gólt, úgy, h Mikler a kapuban volt!! Szép volt Adi, szép volt fiúk!!”
  • 11. TASIKA 2008. november 19. 19:41