2017. 08. 16. szerda - Ábrahám 17°C | 31°C Még több cikk.

Dunaújvárosban győzött az Universitas Szeged

Ötgólos győzelmet aratott az Universitas Szeged Dunaújvárosban a Héraklész II. vendégeként a női vízalabda OB I szombati fordulójában.
Vodafone női vízilabda OB I
Dunaújváros, Fabó Éva Sportuszoda. Vezette: Fekete Balázs, Mucskai Péter.

Héraklész II. - Universitas Szeged 8-13 (2-3, 3-2, 1-3, 2-5)

Héraklész II: Tóth E. - Varga, Bauer, Mezriczky, Horváth 1, Magyar, Beretka, Pavuk 4, Ziegler, Szabó, Rácz, Tóth P. 3. Edző: Uitz Csaba.

Szeged: Gundl - Lengyel Dominika 1, Lengyel Dorottya 2, Hajdú 1, Dalmády Petra 2, Dalmády Szandra 6, Bordás, Miklós, Lengyel Anett, Fabó 1. Edző: Lakó Gábor.

Emberelőny: 12/2 ill. 7/6.

Ötméteres: - ill. 2/2.

Kipontozódott: Ziegler ill. Dalmády P.

Fabó Lili emberlőnyös góljával indult a találkozó, amelyre alig fél perccel később Pavuk válaszolt. Az első negyedben felváltva potyogtak a gólok, Dalmády Szandra ötméteresből ragadta vissza a vezetést a szegedieknek (2-3).

A második negyedben tartották magukat a hazaiak. Előbb Pavuk egyenlített, majd Hajdú és Dalmády Petra góljaira is válaszolt az újvárosi, így a félidőben 5-5-tel fordultak a csapatok.

A harmadik negyedben a Dalmády-testvérek szórták meg Tóth Eszter kapuját, az utolsó nyolc perc előtt már kettővel vezettek a Tisza-partiak a sokat hibázó Újváros ellen.

Az utolsó negyed elején még Tóth Petra duplájával kiegyenlített a Héraklész II., majd Dalmády Szandra és Lengyel Dorottya is hasonlóan két-két találattal köszönt be Tóthnak. A rengeteget rontó Héraklész már tehetetlen volt az Universitas ellen: Lengyel Dorottya és Dalmády Szandra még megadta a kegyelemdöfést a fehéreknek, 13-8-ra győzött a Szeged.