2018. 05. 25. péntek - Orbán 17°C | 27°C Még több cikk.

Dupla siker: nyert a HNKC és a Makó

A HNKC a Békéscsabát verte meg, míg az újonc Németh Toll Makó megszerezte első sikerét.
HNKC SE - Békéscsaba 23-22
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Vásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Herczeg, Sápi.
HNKC SE: Körmöczi – Mucsi, NYIKOLAJENKO 6, WOLF 8, Reiner 2, JÓKAI 7 (2), Ancsin. Csere: ABRAMOVICH (kapus), Sipos, Bloj, Szepesi, Földes, Fülöp. Edző: Kiss Szilárd.
Békéscsaba: VERESS – Valyuch 3, Tóth 3, SZEKERES 9., Zsuzsa 5 (1), Takács 1, Kelemen. Csere: Mészáros (kapus), Hajdu, Vincze 1, Cifra, Such, Forczek. Edző: Rapatyi Tamás
Kiállítások: 10, ill. 8 perc. Hétméteresek: 4/2, ill. 2/1.
Az eredmény alakulása, 6. perc: 2–0, 8. p.: 2–2, 14. p.: 5–5, 21. p.: 5–11, 27. p.: 9–13, 37. p.: 14–15, 45. p.: 17–17, 56. p.: 23–19, 58. p.: 23–21.

– Rosszul viselem a tétlenséget – mondta törött, begipszelt lábát a padon pihentetve Jenőfi Katalin, csak kondizhatok, meg medicinlabdával végezhetek gyakorlatokat, hiányzik a mozgás.
A rendőrök viszont jól viselték a tétlenséget, lehettek vagy negyvenen a Hódtói Sportcsarnokban és előtte. A békéscsabai drukkereket várták – hiába. A lilaultrák – akik nincsenek bensőséges viszonyban a Blue Fronttal – a Békéscsaba–Nyíregyháza focimeccset választották.

A mérkőzés első negyedórája nagy küzdelmet, birkózást hozott, jobbára a hazaiaknál volt az előny. Az első félidő második fele rémálom volt: Veress jól védett, Zsuzsa és Szekeres termelte a gólokat, míg a hazaiak a kapufát és a kapu mögötti falat vették célba. Kiss Szilárd kereste csapatát, 20 percet követően, a kapus Scholtzot leszámítva, minden csereember pályára lépett. A szünet után agresszíven, határozottan védekezett a Vásárhely, Abramovics lehúzta a rolót, csökkent a különbség, de így is kimaradtak ziccerek. „Mindent lefelé lőnek, pedig ott mindent fog" – mondta Mihucz Tibor, az egyik főszponzor Veressre célozva. A jó védekezés és kapusteljesítmény fordulatot hozott a támadásokban is, a Csaba a második félidő 27. percéig négyszer(!) talált be a hálóba. Míg a másik oldalon Wolf, Jókai és Nyikolajenko gyártotta a gólokat. Egyenlítés (17–17), majd fordítás (19–18) és a mérkőzés közben érkező szegedi ultrákkal kiegészülő B közép már a lefújásig ünnepelhetett.

Kiss Szilárd: – Sérülésektől tizedelt csapatom a második félidei jobb játékkal megérdemelten nyert.

Németh Toll Makó - Váci NKSE 38-32
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Makó, városi sportcsarnok, 750 néző. Vezette: Kisfalvi, Péli.
Németh Toll Makó: SZABÓ K. – SZTUPAKOVA 4, CSENDES 9 (7), BARNA 4, FEKETE 6, BARTUCZ 6, BAUNOK 4. Csere: Németh 5, Lévai. Edző: Száva Flórián.
Vác: Gridnyeva – Orbán 1, BRECSKA 5, Rábai 2, ŐRI 6 (1), Veszeli 4 (1), Klász 2. Csere: Juhász (kapus), Schmidt, Farkas, Truffán 2, BAGÓCSI 5, Nábelek 1, Belső 4 (2). Edző: Kenyeres József.
Kiállítások: 12, ill. 8 perc. Hétméteresek: 7/7, ill. 6/4.
Az eredemény alakulása, 19. perc: 11–8, 29. p.: 15–16, 39. p.: 26–17, 47. p.: 31–22.

Nagyon készültek erre a találkozóra a makóiak, és fogadkoztak: mindenképpen megszerzik első bajnoki pontjaikat. Az első félidőben mindkét együttes idegesen, kapkodva és sok hibával kézilabdázott. Ekkor joggal aggódhatott a szépszámú és lelkes publikum kedvenceiért. A második félidőre száznyolcvan fokos fordulat következett be a Németh Toll játékában: összeállt a védekezés, a gólszerzésből pedig szinte minden pályára lépő kivette a részét. Változatos volt a házigazda-repertoár: lerohanásból, átlövésből és szép figurák végén is betaláltak Gridnyeva kapujába. Felszabadultan, jól játszottak Csendesék, ami a Vásárhely ellen nem sikerült, az most mind „sült".

Száva Flórián: – Második félidei jobb, összeszedettebb produkciónkkal megérdemelten győztünk és szereztük meg első élvonalbeli pontjainkat.

További eredmények: Dunaferr–DVSC 28–23, Ferencváros–Kiskunhalas 38–29, Győr–Cornexi-Alcoa 34–26, Vasas–Kőbánya-Spartacus –elhalasztva október 24-re, a Spartacus szakosztályelnökének, Wygocki Rikárdnak a halálos balesete miatt.

Csapatok legjobbjai

A HNKC-ból négyen is jó teljesítményt nyújtottak, közülük most kettőt – képtelenség volt dönteni – illetünk a legjobb titulussal: Wolf Alexandra és Jókai Nóra.

Beton: nem lehet gond

Ma és holnap rendezik a férfi vízilabda Magyar Kupa csoportmeccseit. A megyei csapatok közül a… Tovább olvasom