2016. 12. 05. hétfő - Vilma -6°C | 4°C

Duplán verték a Szentest

A női vízilabda OB I fináléjának 3. mér- kőzésén a házigazda Dunaújváros – szó szerint – megverte a Hungerit-Szentest. A hazaiak szépítettek az összetett állásán.
Dunaújvárosi Főiskola - Hungerit-Szentes 8-5 (3-2, 0-2, 2-0, 3-1)

Női vízilabda OB I., döntő, harmadik mérkőzés. Dunaújváros, Fabó Éva Sportuszoda, 500 néző. Vezette: Fekete B., Kun Gy.
Dunaújvárosi Főiskola: KASÓ – Szilágyi D., CSABAI 2, Garda, Gurisatti 1, Menczinger K. 2, Miskolczi 1. Csere: ZIEGLER 2, Polák, Horváth B. Vezetőedző: Mihók Attila.
Hungerit-Szentes: TEREFOU – Győri, Hevesi 1, VAN DER SLOOT 2, Rácz, Kövér-Kis 1, Gémes 1. Csere: Kádár, Farkas, Etiebet, Tóth Cs. Vezetőedző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből: 10/1, ill. 6/1. Ötméteresből: 1/1, ill. 1/1.
Kipontozódott: Kövér-Kis (30.).
Az egyik fél harmadik győzelméig tartó párharc állása: 2–1, a Hungerit javára.

– Hogy utazunk majd haza?

– Remélem, boldogan! – érkezett a szurkolói buszon többször elhangzó kérdésre a válasz. – Jó lenne behúzni, pontot tenni a végére, okos játékkal nyerhetünk – fűzte tovább Ohratka János, alias Obi. Sajnos nem így történt. A buszon kívül még legalább 10–15 személygépkocsival utaztak drukkerek Újvárosba, és ismét megérkezett a szegedi erősítés.

A meccs. A kezdés előtt Tóth László, a Hungerit vezetőedzője azt ismételte, amit az első találkozó előtt mondott: Hajrá, Szentes! És a szurkolói támogatásra sem lehetett panasz, de szombaton az újvárosi drukkerek is kitettek magukért. Lehet, hogy „meghallották", amit a főiskolások trénere, Mihók Attila mondott a Köménymagnak: „Nem játékost, szurkolókat kellene igazolnunk, olyanokat, amilyenek ti vagytok".

Kell a győzelem! Gémes Anett (13) gólerős játékára rendkívül szüksége lesz a Hungerit-Szentesnek. Fotó: Ónodi Zoltán

Az Újváros kezdett jobban, 2–0-ra, majd 3–1-re elhúzott, az első 8 perc végeredményét Sabrina van der Sloot állította be. A folytatásban fordított a Szentes (3–4), de a 3. negyed újra Kurca-parti rövidzárlatot hozott, és billent a mérleg nyelve (5–4). Az utolsó játékrész is a vendéglátóké volt, és a zsinórban dobott 5. góllal (3–4 után) 8–4-re módosították az eredményt. Innen már nem volt visszaút, Kasó Orsolya válogatott formában védett, a szentesiek elbizonytalanodtak, pontatlanok voltak a lövéseik, passzaik, nem vízilabdáztak jól, vagyis már csak a „kozmetikázásra" volt mód, a 8–5-ös végeredményt Hevesi Anita állította be. De...

Üzenet a szurkolóknak

A közel ötvenfős szurkolói csapat – az utánpótlás-együttesek tagjai, a Köménymag és a Patriots képviselői – már hazafelé tartott, mikor üzenet érkezett Kövér-Kis Rékától a buszon ülőknek, amelyet édesapja, Kövér-Kis László felolvasott: „Nagyon szépen köszönjük azoknak, akik elutaztak Dunaújvárosba, és a helyszínen buzdítottak minket, szurkoltak a csapatnak. Szerdán 18 órára mindenkit várunk az uszodába. Hajrá, Szentes!"

Vereség, vagy inkább verés. A Mihók-lányok durván védekeztek. Amit a medencében műveltek, az többször átlépte a sportszerűség határát, amely felett a Fekete, Kun bírókettős szemet hunyt. Néhány példa: Menczinger a víz felett ököllel bemosott egyet Győri Eszternek, amiért kiállítás helyett csak egy kis ejnye-bejnye járt (a sértett megjegyezte a meccs után: ez nem vízilabda, hanem boksz): a bíró magához intette a válogatott pólóst, és megkérte, a folytatásban ne verekedjenek. Hiába.

A házigazdák ütöttek, rúgtak, csíptek, mezt téptek, és ítélet szinte semmi. Míg Menczinger több szemtanú szerint egyik gólja után leköpte a görög kapust, Stefania Terefout, Győrinek pedig válogatott szidalmakat ordított „nulláról" az arcába. Túlpörgött, de a játékvezetők ebből semmit sem észleltek. A „büntetés" csakis egyféleképpen képzelhető el a szerdán 18 órakor kezdődő negyedik meccsen.

Tóth László: – A harmadik negyedben ismét megtorpantunk, ez fontos momentum volt. Azt is meg kell említeni, hogy a centerjátékot nem kedvezően ítélték meg a bírók. Hiányoztak az akciógólok: elbizonytalanodtunk, és siettettük a befejezéseket. Ezúttal a nüanszok a Dunaújváros javára döntöttek, de kettő–egyre még mi vezetünk összesítésben, dolgozunk, csináljuk tovább, készülünk a szerdai mérkőzésre.

Rapport nyerte a generációk sakkcsatáját

A tavaly rapid Európa-bajnok Rapport Richárd a pénteki két parti megnyerése után szombaton előbb győzött,. Tovább olvasom