2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Eb-lázban a SZUE-sok

Úszás - Remek eredménnyel zárták az egri országos ifjúsági úszóbajnokságot a Toyota-Tmax-Szegedi Úszó Egylet versenyzői. Ambrus Diána, Olasz Anna az ifi, Király Bence a serdülő Európa-bajnokságra kvalifikálta magát.
Három ezüst-, két bronzéremmel zárta az egri ifjúsági országos úszóbajnokságot a Toyota-Tmax-Szegedi Úszó Egylet. Gellért Gábor és Molnár János tanítványai hosszú idő után értek el remek eredményt, amelyre már a hazai szakemberek is felkapták a fejüket.

Kilenc versenyző vette fel a küzdelmet. Ambrus Diána egy ezüst- (200 m pille) és egy bronzérmet (100 m pille) szerzett. A hosszabb távon kiharcolta az Európa-bajnokságon való részvételt, és 2:13,85-ös ideje jelenleg az európai ranglista hatodik helyét jelenti.

Olasz Anna volt a szegedi éremhalmozó. Két második (800 és 1500 m gyors) és egy harmadik (400 m gyors) helyezést ért el. A legeredményesebb szegedi úszó mindhárom (!) számban kvalifikálta magát az Eb-re.

Gellért Gábor úszóedzővel készül Olasz Anna (balról), Sibalin Dávid, Ambrus Diána és Király Bence. Fotó: Segesvári Csaba
Gellért Gábor úszóedzővel készül Olasz Anna (balról), Sibalin Dávid, Ambrus Diána és Király Bence. Fotók: Segesvári Csaba

A serdülő válogatott kerettag Király Bence (4.: 400 m vegyes, 5.: 200 m vegyes, 400 m gyors, 1500 m gyors) és Sibalin Dávid (4.: 800 m gyors, 7. 100 és 200 m pille) is kitett magáért. Királyt 400 méter vegyesen (4:32,46) korosztályában a legjobbak között tartják számon, ebben a számban a tamperei serdülő Európa-bajnokságon – fiatal úszó is bekerült a csapatba – éremesélyesként veszi fel a küzdelmet.

400 méter vegyesen Király Bencét korosztályában a legjobbak között tartják számon

A SZUE remekül zárta az országos bajnokságot – Nagyi Barbara 50 m gyors 6., 100 m gyors 8., 4×100 leány gyorsváltó 4. (Nagyi, Vass, Ambrus, Olasz), 4×200 m gyorsváltó (Olasz, Szilágyi, Ambrus, Nagyi) –, a pontversenyben az előkelő ötödik helyen végzett a Tisza-parti egyesület.

Két szegedi Wimbledonban

Tenisz - A jövő héten megkezdődik a wimbledoni teniszbajnokság. Az angol nyílt füves pályás versenyen két szegedi áll rajthoz: Susányi Zsófia (Gellért TI) és Zsiga Máté (Szegedi VTK). Tovább olvasom