2018. 07. 22. vasárnap - Magdolna 20°C | 29°C Még több cikk.

Ebben megint több volt a Szedeáknak

Hiába a rossz kezdés, visszajött a meccsbe a Naturtex-SZTE-Szedeák Zalaegerszegen, azonban az utolsó negyedet a hazaiak bírták jobban.
Nehezen indult a zalaegerszegi meccs a Naturtex-SZTE-Szedeák számára, annak ellenére, hogy a kezdőötösben ott volt az új igazolás, Alekszandar Petrovics, nem működött a szegedi védekezés - ráadásul támadásban közel nyolc percen át Josh Fortune-ön kívül senki nem tudott betalálni, az amerikai légiós négy duplája mellett viszont repülőrajtot vett a ZTE. A második negyedben már megérkezett a meccsbe a Szedeák is, és többek között Vágvölgyi két hármasával, egy 2-13-as futással nyílttá tette a meccset, amely a három kihagyott büntetővel még szorosabb lehetett volna a nagyszünetre, így maradt az ötpontos különbség.

A szünet után is jó ritmusban játszott támadásban a Szedeák, és a 27. percben Marko Boltics betörése után először vezetett a meccsen (51-52), de Szabó Zsolt hármasát követően mégis hazai előnnyel várhatták a felek az utolsó tíz percet. Egylabdás meccs volt ekkor, ám Ivica Radic két triplájával, valamint közte a Sulovicsnak kiosztott blokkjával lendületet adott a ZTE-nek, innen pedig már nem volt visszaút a szegediek számára. Fortune az őszi 30 pont után ismét megszórta a Zetét, de ez kevés volt, ezúttal nem igazán akadt társa a mezőnyben, Petrovics például pont nélkül zárt.

Folytatás jövő szombaton 18 órától a Pécs ellen az újszegedi sportcsarnokban.

Zalakerámia ZTE KK - Naturtex-SZTE-Szedeák 81-69 (27-11, 11-22, 18-22, 25-14)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 15. forduló. Zalaegerszeg, vezette: Földházi, Balog Gy., Mészáros.
ZTE: Kinney 8, Vaughn 7/3, Benke 13/3, SZABÓ ZS. 16/6 RADIC 27/9. Csere: Horváth Á. 3/3, Mohácsi 5, Kis R., Doktor, Kovács B. 2. Vezetőedző: Bencze Tamás.
Szedeák: Boltics 8, FORTUNE 25/6, Wirth 2, Petrovics, Sulovics 6/3. Csere: Kovács Á. 8, Vágvölgyi 10/6, Révész 10. Vezetőedző: Andjelko Mandics.