2018. 02. 18. vasárnap - Bernadett 1°C | 6°C Még több cikk.

Ebben több volt: Szedeák-Fehérvár 86-98

A férfi kosárlabda NB I A csoportban a középszakasz középházának 6. fordulójában fordulatos meccsen kapott ki a Szedeák.

Naturtex-SZTE-Szedeák-TLI-Alba Fehérvár 86-98 (20-12, 21-22, 27-32, 18-32)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, középszakasz, középház, 6. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 500 néző. Vezette: Papp, Hegedűs, Válé.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 21/6, Molnár A. 2, CSIRICS 30/12, Sztefanovics 6/3, BALABAN 21. Csere: Kuntics 6, Mike, Molnár B. Vezetőedző: Nikola Lazics.
TLI-Alba Fehérvár: Tóth P. 6, Kovács 14/6, SUPOLA 12/6, Gilchrist 6, Csorvási 5. Csere: KROMAH 23/15, SIMON B. 14/9, Mitchell 10/6, Juhos 8. Vezetőedző: Góbi Henrik.
Kipontozódott: Tóth P. (35.).
Kiállítva: Gilchrist (22.).

IV. negyed (86-98)

10. perc: Mitchell újabb hármasa 84-98. Csirics kosara zárja a meccset 86-98.

9. perc: Balaban elveszíti. Mitchell a hármasával megnyeri a meccset a vendégeknek 84-95.

A Fehérvárt fogadta a Szedeák

8. perc: Mitchell 84-89. Balaban dobása lejön. Simon hármasa bent, nyerőember lehet az irányító 84-92.

7. perc: Kromah hármasa után szegedi időkérés 82-85. Sztefanovics 84-85. Kromah 84-87. Csirics három ember ellen védekezik egyedül, de így is blokkol a légiós!

6. perc: Csirics kiegyenlít 80-80. Balaban közelije, vezetünk, majd Kromah egyenlít 82-82.

5. perc: Kunticsot faultolják dobás közben. Időkérés. Közben a Pécs legyőzte a Körmendet idegenben. Ha itt nyerne a Szedeák, egy lépésre kerülne a play-offtól. Kuntics büntetői bent 78-78. Tóth kipontozódik, Kovács kosraat dob 78-80.

4. perc: Balaban labdája odaragad a gyűrű és a palánk közé. Úgy kell leszedni onnan. Csirics büntetői bent 73-78. Megint Csirics! Hármas 76-78.

3. perc: Simon hármasa bent, majd Csirics közelije is 71-75. Kromah, ez a hármas is jó, 71-78.

2. perc: Simon sportszerűtlen hibája után büntetők jönnek. Jereminov egyet dob be 69-71. Lazics edző kap technikait. Simon bedobja a büntetőt 69-72.

1. perc: jöhet a mindent eldöntő negyed. Kromah triplája 68-69. Simon középtávolija futtából 68-71.

III. negyed (68-66)

10. perc: Jereminov szlalomozik, majd Kromah dob hármas 66-64. Ismét Jereminov 68-64. Mike eladja a labdát. Simon kosarával 68-66-nál zárul a negyed.

9. perc: Balaban: kosár plusz büntető 62-58. Kromah, hármas 62-61. Eladjuk, majd visszaszerezzük a labdát, Csirics dob ziccert, jöhet egy büntető is, az kimarad 64-61. A labda viszont maradt a miénk.

8. perc: Kuntics választ rossz megoldást, Lazics leüvölti a fejét. Juhos kosara után időt is kér a Szedeák 59-56. Molnár Andrást lesapkázzák. Molnár most ellenfélhez passzol, Mitchell végigviszi 59-58.

7. perc: Kovács, majd Csirics dob triplát 59-51. Simoné is hármas 59-54.

6. perc: Kuntics büntetőzik remekül 54-45. Balabanra ez nem igaz, a center mindkettőt elrontja. Simon hármasa bent 54-48. No most behullanak Balaban büntetői 56-48.

5. perc: Jereminov hármasa is hibátlan 52-41. Kovács zsákol, majd Tóth dob kosarat 52-45.

4. perc: Juhos két büntetője bent 46-41. Csiricset faultolják tripla közben. Mindhármat bevágja 49-41.

3. perc: Csirics büntetője, majd Balaban megint 46-34. Két fehérvári kosár után 46-39.

2. perc: hihetetlen! Gilchrist és Góbi edző összevesznek, összekoccan a fejük, majd a játékos két kézzel, erőből mellbe löki az edzőjét. Góbi bezavarja az amerikait az öltözőbe, utána dobja az öltözőkulcsot is... Ilyet még nem láttunk az újszegedi sportcsarnokban.

1. perc: Balaban kosara után kilenc pont az előny 43-34.

II. negyed (41-34)

10. perc: előbb Supola, majd Jereminov büntetőzik jól 41-34. Sztefanovics hármasa lejön, Kromah is eladja. Félidő.

9. perc: megint gyengén védekezünk 37-32. Jereminov! Estében talál be 39-32.

8. perc: két rossz védekezés: Tóth Péter, majd Gilchrist 35-30. Jereminov büntetői 37-30.

Csirics lendületben.

7. perc: két vendégkosár után 34-24. Mike hármasa lejön. Csorvási betalál, szegedi időkérés 34-26. Balaban két büntetője közül egy bent 35-26.

6. perc: remek passz Jereminovtól, Molnár András a palánk alól teszi fel 34-20.

5. perc: Jereminov dobna remek kosarat, Balaban rásegít, de előbbinek  írják 30-19. Balaban büntetői 32-19. Csirics kap pihenőt, Sztefanovics a helyén. Csorvási egy büntetőt dob be 32-20.

4. perc: Molnár András szerez labdát, majd dobat kosarat Csiriccsel 28-19.

3. perc: Kovács hármasa jó 24-17. Kovács közelije után Kuntics büntetői 26-19.

2. perc: Kuntics labdát szerez. Balaban ziccerből 24-14.

1. perc: Csirics faultol. Juhos két büntetője bent 20-14. Branko Jereminov nagyon nehéz helyzetből szerez kosarat 22-14. Lazics tapsol is neki.

I. negyed (20-12)

10. perc: "majdnemtripla" Juhostól 20-12. Mi támadunk a negyedben utoljára: Sztefanovics hármasa lejön.

9. perc: Kromah kosara után Lazics időt kér 19-10. Sztefanovics egy büntetőt dob be 20-10.

8. perc: Csirics hármasa lejön. Gilchrist közelről 19-8.

7. perc: Balaban "besímogat" közelről egy labdát 17-6. Csirics mindkét büntetője bent 19-6. Csorvási helyén Juhos a pályán. Sztefanovics mindkét büntetője kimarad. Kuntics védekezik jól, Mitchell el is lépi.

6. perc: Csirics! Micsoda kosár! Emberrel a nyakán dobja be a hármast 15-4. Jereminovra fújnak támadófaultot. Gilchrist 15-6.

5. perc: újabb szegedi tripla, Jereminov - időt kér a Fehérvár! 12-4.

4. perc: újabb szegedi tripla jó, Csirics vágta be 9-2. Csorvási Milán közelije jó, a büntető nem 9-4.

3. perc: Balaban leszed egy támadólepattanót, bedobja, majd a bónuszbüntetőt is 6-2.

2. perc: Kromah szerzi az első vendégkosarat 3-2.

1. perc: elhozzuk a labdát. Sztefanovics a kezdőben találta magát, és egy hármassal kezdett 3-0.

17.49: a MOL-Pick Szeged kézilabdásai közül Alen Blazevic és Vladimir Vranjes is ott ül a lelátón. Sőt itt van az egykori jugoszláv világbajnok Milenko Topics is, aki Nikola Lazics barátja, és akiről korábban már bővebben is írtunk.

Melegítünk.
Melegítünk.

17.42: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Rossz hír, hog a Szedeák csapatkapitánya, Kiss Zsolt biztosan nem játszik ma, csak civilben ül a kispadon. A Falco elleni vasárnapi siker során a vádlija sérült meg, ezért hagyja ki a meccset.

A két csapat a középszakasz első játéknapján már találkozott, és akkor a szegediek Székesfehérváron 93–90-re nyertek – történelmi siker volt, egyedül a Szolnok nem tudja már csak az A csoportban, milyen a Naturtex-SZTE-Szedeáktól kikapni.

És itt az alkalom a duplázásra: a március közepi siker után immár az újszegedi sportcsarnokban csap össze a két együttes, ez is jelzi, pörögnek az események, közeleg a középszakasz vége. A Tisza-parti alakulat ebből a szempontból jól áll, hiszen az öt csapat versengésében a harmadik, még rájátszást jelentő pozíciót foglalja el. Gyanítható, Nikola Lazics legénysége ezt a helyet nem is akarja „elengedni", ehhez pedig le kell győzni a fehérvári együttest.

A találkozó megtekintése diákoknak és nyugdíjasoknak az ezt igazoló igazolvány felmutatásával ingyenes.

Csütörtökön a sportcsarnokban lesz jegyárusítás

A MOL-Pick Szeged csütörtökön 15 és 19 óra között az újszegedi sportcsarnok jegypénztárában árulja a THW Kiel elleni mérkőzésre a belépőket. Interneten nem lesz árusítás. Tovább olvasom