Linköping – Különösebb megerőltetés nélkül simán léptünk át a brazil válogatott ellen. A különbség egyáltalán nem túlzó, készülhetünk Japán ellen.

Magyarország–Brazília 36-24 (18-11)
22. férfi kézilabda-világbajnokság, B csoport, Linköping, Svédország.
Vezeti: Nikolics, Sztojkovics (szerbek).

Magyarország: Fazekas - Törő 3, Ilyés 3, Császár 4, Gál 3, Mocsai T. 6, Harsányi 10 (3). Csere: Katzirz 1, Nagy K. 2, Schuch 1, Zubai 3. Szövetségi kapitány: Mocsai Lajos.

Brazília: Nasciento - Tupan 2, Bortoloni 6 (3), Teixeira 4, Bonfim, Ribeiro 2, Pacheco 1. Csere: Tercariol (kapus), Cardoso 4, Chiuffa, Kojoroski, Oliveira 1, Pires 2, Pozzer, Santos 2. Szövetségi kapitány: Javier Cuesta.

A srácok teljesítették a szünetbeli kérésünket, tíz gól fölé nőtt a különbség. Minden részében felülmúltuk a brazilokat, jó, szórakoztató játékkal nyertünk, és készülhetünk Japán ellen. A meccs embere ma Harsányi Gergely lett.

60. perc: Szép brazil ejtés, ez az utolsó gól, Chiuffa szerzi, 36-24.

60. perc:
Császár is beköszön, 36-23.

59. perc:
Nagy Kornél zúdítja a brazil kapuba a labdát, 35-23.

58. perc:
Pires is lő egy gólt, Schuchot kiállítják, emberhátrányban fejezzük be a meccset, 34-23.

58. perc:
Fazekas a szélsőkkel a leindítást gyakorolja, ezúttal Törő volt a célpont, ő is gólt lőtt, 34-22.

58. perc:
Harsányi Gergely a tizedik gókját lövi, 33-22.

56. perc:
Oliveira páros lábról ugrik, ezen mindenki meglepődik, Fazekas is, 32-22. Mocsai Lajos kikéri a második félidei idejét is.

Jellemző kép: Mocsai pacsit kap egy gólja után. Fotó: MTI/EPA/Janerik Henriksson

54. perc: Zubai beállóból, szokás szerint, 32-21.

53. perc:
Pompás lerohanás után Harsányi a helyéről, jobb szélről lő a bal felsőbe, újra tíz gól a különbség, 31-21.

52. perc:
Nagy Kornél is feliratkozik a gólövők közé, 30-21.

51. perc:
Zubai harcol ki egy hetest, Harsányi megint biztos kézzel lövi a büntetőt, 29-21.

50. perc:
Cardoso ugrik föl a kilencesről, és pattintja a labdát a bal felsőbe, 28-21.

48. perc:
Kihasználják az emberelőnyt, 28-20. A gólszerző Teixeira.

47. perc: Ilyés leteríti Bortolinit, a bírók végül végleg kiállítják.

45. perc: Fazekas második öngóljával 28-19. Most a lécről pattant a magyar kapus hátára a Select, a gólt egyébként Bortolini lőtte.

45. perc: Fazekas most Harsányit indítja, a Tatabánya szélsője tízre hízlalja a különbséget, 28-18.

44. perc:
Zubai szed össze egy már veszni tűnő bejátszást, majd szépen fordul be, és nem kegyelmez, 27-18.

43. perc:
Fazekas-védés, majd -indítás, Törő benntartja, Harsányinak passzol, aki a kapuba bombáz, 26-18.

42. perc:
Bortolini újra szép gólt lő, 25-18.

41. perc:
Törő Szabolcs is dob egy gólt ebben a félidőben is, 25-17.

40. perc:
Zubai imád háttal kapura dobni, hetest, és kettő percet harcol ki a Pick beállója. A büntetőt Harsányi értékesíti, 24-17.

39. perc:
Bortolini ismét, de Zubai gyorsan visszaállítja a különbséget, 23-17.

38. perc:
Fazekas öngóljával (Cardoso a kapufára lő, onnan pattant Nándi hátára a labda, hogy aztán a kapuba vánszorogjon) 21-16, Mocsai lő ismét, 22-16.

37. perc:
Katzirz Dávid első lövése a kapuban köt ki, szép bemutatkozás, 21-15.

36. perc:
Ezúttal átlövőből ló gólt Teixeira, 20-15.

35. perc:
Teixeira újra beállóból, 20-14.

34. perc:
Cardoso válaszol neki, meg kéne fogni ezt az új brazil srácot, 20-13.

34. perc:
Császár tüzel a jobb alsóba, 20-12.

Egy, a négy Császár gól előtti pillanatból. Fotó: MTI/EPA/Janerik Henriksson

33. perc:
Ilyés a szélről, Törő átlövőből passzolt oda neki, sebaj, 19-12.

33. perc:
Tupan nem tudta átejteni Fazekast.

32. perc: Cardoso szépít, 18-12.

31. perc:
Zubai Szabolcsot 36 másodperc után kiküldték a szerb bírók.

31. perc: A brazilok kezdik a második játékrészt.

Különösebb erőlködés nélkül, szép támadásokat vezetve tartjuk kellő távolságban a brazilokat. Ha tíz fölé kúszik különbség, akkor nagyon elégedettek leszünk a srácokkal.

30. perc: Sikerült kijátszani a figurát, Mocsai emelkedik a brazil hatosfal fölé, és zúdítja a kapuba a labdát, 18-11.

30. perc:
Teixeira lő gólt beállóból, Mocsai Lajos kikéri az idejét, hátha góllal tudjuk befejezni a félidőt. 17-11.

30. perc:
Harsányi köszön be ismét, élvezi a játékot a magyar csapat, 17-10.

29. perc:
Ribeiro ló a szélről, 16-10.

28. perc:
Mocsai Tamás mozog keresztbe, majd lő szép gólt, 16-9.

27. perc:
Gál Gyula fejez be egy szép támadást, 15-9.

26. perc:
Bortolini növeli saját és hazája góljainak a számát, hetesből talált be ismét a legjobb szambás, 14-9.

25. perc:
Schuch bennmaradt támadásban, megérte, megszerezte első gólját a vb-n, 14-8.

24. perc:
Labdát szerzünk, Törő száguld, majd Mocsaihoz passzol, aki a kapuba vágja a labdát, 13-8.

23. perc:
Császár szépen lő a kapu bal oldalába, 12-8.

21. perc:
Ilyés ágyúz ismét, majd Bortolini is hasonlóképpen tesz, 11-8.

20. perc:
Fazekas újra véd, most jól indít, Harsányi szépen beveri, 10-7. Majd az előző akciót próbáltuk lemásolni, de most rossz volt az indítás, az ellentámadást góllal fejezik be a brazilok, de a szerbek érvénytelenítik.

19. perc: Riberio góljára Császár gyorsan válaszol, 9-7.

18. perc:
Törő tesz arról, hogy valóban ne is tegyünk, szép csellel hagyja ott Tupant, hogy még szebb góét lőjön, 8-6.

Elégedett kapitány, jól játszó válogatott Fotó: MTI/EPA/Janerik Henriksson

17. perc:
Tupan újra betalál, már 7-6. Nem vagyunk idegesek, még!

16. perc: Fazekasról most sajnos befelé pattant a Select, a gólszerző Ribeiro, 7-5.

16. perc:
Gál ül le két percre.

15. perc: Ilyés talpról zúdít a jobb felsőbe, 7-4.

14. perc:
Bortolini büntetőből hozza közelebb a brazilokat, 6-4.

13. perc:
Harsányi lő szép gólt a szélről, 6-3.

12. perc:
Fazekas prímán véd, majd rosszul indít, kár érte.

12. perc: Mocsai Tamás tíz méterről bombáz a kapuba, 5-3.

11. perc:
Gál Gyula ejti át a brazil kapust, először vezetünk, 4-3.

10. perc:
Törő harcol ki hetest és kettő percet, Harsányi egyenlít, 3-3.

9. perc:
Bortolini pont úgy viselkedik, mint egy átlövő, kilenc méterről a kapuba lő, 2-3.

8. perc:
Újra a brazilok vezetnek, Tupan csavar el Fazekas mellett, 1-2, de Mocsai azonnal egyenlít, 2-2.

5. perc:
Gál Gyula egyenlít, 1-1.

4. perc:
Egyelőre idegesek a srácok... És mi is... Szerencsére Fazekas a helyén.

3. perc: Az ellentámadást Ilyés elkapkodja. Nem kéne úgy kezdeni, mint a norvégok ellen...

3. perc: A brazilok is megkapják első hetesüket, Bortolini bepattintja Fazekas mellett, 0-1.

1. perc:
Gál Gyula harcol ki hetest, Császár az első hetesét a lécre veri. A kipattanót Ilyés szerzi meg.

1. perc: Mi kezdünk, a norvégok ellen szerencsét hozott piros mezben. Pacsik, passzok, szokás szerint.

16:54 Linköpingbe költözött a B csoport, a Cloetta Centerből, ami szintén egy jéghokicsarnok.

16:52 Köszöntjük Önöket! A továbbjutáshoz szükséges kötelező győzelmet mai mindenképpen meg kell szerezniük Katzirzéknak. Reméljük, nem kell sokáig izgulnunk! Tartsanak velünk, hamarosan kezdődik a közvetítés!

Korábban írtuk:
Pihenéssel, délután pedig edzéssel és taktikai megbeszéléssel, valamint videózással tölti a magyar férfi kézilabda-válogatott a szabad vasárnapját a svédországi olimpiai kvalifikációs világbajnokságon. A csapat egy kemény, izgalmas mérkőzésen van túl, és több játékosból is sokat kivett a norvégok elleni 26–23-as szombati siker. Mocsai Lajos szövetségi kapitány és stábja a vasárnap délelőttöt videózással töltötte, a tudnivalókat pedig majd a 13 órakor kezdődő tréning után osztják meg a játékosokkal.

A csoportban egyedül az olimpiai ezüstérmes, és a nyitónapon a magyarokat 32–26-ra legyőző Izland százszázalékos, míg a következő ellenfél, a brazil együttes még nem szerzett pontot: előbb az osztrákoktól, majd az izlandiaktól szenvedett sima vereséget.

A hatos küzdelmei eddig egy váratlan eredményt hoztak: a japánok legyőzték az osztrákokat, így aztán a mieinknek nem is a csütörtöki osztrákok elleni, hanem a távol-keletiek elleni keddi meccs lett fontosabb. Persze addig még hétfőn le kell győzni a brazilokat.

Ausztria-Magyarország 21:30

Mocsai Lajos vasárnap délig még nem döntött arról, hogy mikor kívánja „előhúzni a cilinderből" a tervezett cseréjét, Perez Carlost. A 39 éves átlövő Veszprémben készül, bőröndje összecsomagolva, és szükség esetén az első repülőgéppel útra kel.

A kubai születésű játékos a klubja és a szövetség közötti megállapodás értelmében három meccsen játszhat a vb-n, és az eddigi eredmények alapján (tekintettel arra, hogy nagy valószínűség szerint nem lesz ki-ki meccs az osztrákok elleni csütörtöki összecsapás) elegendő lenne a középdöntőre hívni.

Mocsai egyelőre csak annyit közölt, hogy amint hívják Perezt, azt a közvélemény is időben megtudja, de nem akar kapkodni a döntéssel.
A magyar együttes – ha nem borul a papírforma – az izlandiak elleni vereséget és a norvégok elleni győzelmet viszi magával a középdöntőbe, ahol várhatóan a címvédő, olimpiai bajnok franciák, valamint a szintén a világ közvetlen élmezőnyéhez tartozó spanyolok és németek várnak rá. Amikor ezekre a meccsekre sor kerül (jövő szombattól), akkor Perez minden bizonnyal már a helyszínen lesz, és vár a bevetésre.

Norvégőrlés emlékeztetőül, Magyarország-Norvégia 26-23. Fotó: MTI (galéria)

A célkitűzés a legjobb hét közé jutás, ehhez viszont a középdöntős csoportban a legjobb négy között kell zárni, vagyis két riválist meg kell előzni. A norvégokat már sikerült „elkapni", de a francia–spanyol–német trióból is legalább egyet le kellene győzni, és akkor jöhet még a helyosztó.

A vb-ről az aranyérmes kijut a 2012-es londoni olimpiára, a 2–7. helyezettek pedig jogot nyernek arra, hogy 2012 áprilisában egy kvalifikációs tornán kiharcolják az ötkarikás részvételt. Azok az európai csapatok, amelyek a mostani vb-n nem végeznek az elitben, azok az egy év múlva esedékes szerbiai kontinensviadalon javíthatnak.