2017. 05. 27. szombat - Hella 14°C | 24°C Még több cikk.

Eddig a papírforma érvényesült

Tenisz - A menők szinte szettveszteség nélkül meneteltek a wimbledoni nyílt teniszbajnokság első hetében, ám a ma kezdődő nyolcaddöntőkben már a „nagyoknak" is meggyűlhet a baja a továbbjutással. Federer már csak négy meccsre van a Grand Slam-rekordtól.
A papírforma jellemezte az első hét összecsapásait Wimbledonban: az első tíz kiemelt közül a nőknél és a férfiaknál is csak hárman (a világranglista-vezető Nadal el sem indult) búcsúztak a küzdelmektől.

Az erősebbik nemnél a 15. Grand Slam-sikerére hajtó (ezzel a valaha volt legeredményesebb versenyző lenne) eddigi ötszörös wimbledoni győztes Roger Federer meggyőzően menetel, bár tőle szokatlanul a harmadik fordulóban egy szettet már veszített a német Kohlschreiber ellen. A svájci menő a legjobb 16 között azzal a svéd Söderlinggel találkozik, akit legutóbb a Roland Garros döntőjében vert meg simán. A Nadal kiesésével „szabaddá" váló felső ágon a 2002-es győztes Hewitt vitézkedik, ám a harmadik kiemelt, s a hazai publikum által buzdított Murraynek és a negyedik kiemelt szerb Djokovicsnak sem okozott az első három kör különösebb problémát – nem lenne meglepetés, ha ez a négy játékos játszaná az elődöntőt.

Ha a férfiaknál sima, a nőknél még simább a helyzet: a Szafina, Serena Williams, Venus Williams (képünkön), Gyementyjeva négyes eddig szettet sem vesztve teljesítette az első három kört. A két amerikainak már a nyolcaddöntőben nehéz ellenfél jutott, bár favoritnak számítanak, Ivanovics és Hanchutová okozhat fejfájást a testvérpárnak.

Párosítás, nyolcaddöntő, férfiak: Hewitt (ausztrál)–Stepanek (cseh, 23. kiemelt), Berdych (cseh, 20.)–Roddick (amerikai, 6.), Murray (brit, 3.)–Wawrinka (svájci, 19.), Ferrero (spanyol)–Simon (francia, 8.), Andrejev (orosz, 29.)–Haas (német, 24.), Sela (izraeli)–Djokovics (szerb, 4.), Verdasco (spanyol, 7.)–Karlovic (horvát, 22.), Söderling (svéd, 13.)–Federer (svájci, 2.). Nők: Szafina (orosz, 1.)–Mauresmo (francia, 17.), Wozniacki (dán, 9.)–Lisicki (német), V. Williams (amerikai, 3.)–Ivanovics (szerb, 13.), Radwanska (lengyel, 11.)–Oudin (amerikai), Razzano (francia, 26.)–Schiavone (olasz), Vesznyina (orosz)– Gyementyjeva (orosz, 4.), Azarenka (fehérorosz, 8.)–Petrova (orosz, 10.), Hanchutová (szlovák)–S. Williams (amerikai, 2.)

Susányi nyert

Remekül kezdte szereplését Susányi Zsófia (képünkön) a Gellért Tenisziskola játékosa Wimbledonban, a juniorok mezőnyében. A szegedi játékos a nyitókörben a 16. helyen kiemelt norvég Ulrikke Eikerit verte meg 78 perc alatt 6:4, 1:6, 6:0-ra. A GTI teniszezője négy ászt szórt, és 26 nyerő ütése volt, valamint az 1:0-ról elvesztett második szett után a harmadikban lenullázta norvég riválisát. A második fordulóban az olasz Trevisan ellen mérkőzik.

A kapus Liszkai Szilveszter: 1 évig Pick Szeged

Kézilabda - Puljezevics Nenad hét év után távozott a Pick Szeged férfi kézilabdacsapatától, így a… Tovább olvasom