Délmagyar logó

2016. 12. 04. vasárnap - Borbála, Barbara -5°C | 4°C

EDF Démász-Szegedi VE: harmincegy dobogós hely

A Velencei-tavon rendezték a kajakosok és kenusok vidékbajnokságát, amelyen az EDF Démász-Szegedi VE fiataljai összesen harmincegy dobogós helyet szereztek.
A Velencei-tavi kajakos-kenus vidékbajnokságra a több mint ötven hazai klubból kétezret is meghaladó létszámban neveztek versenyzők. Nem csoda, ha a Rajt! vezényszó összesen 230-szor hangzott el... Az indulók között ott volt – méghozzá népes csapattal – az EDF Démász-Szegedi VE is, amely főleg az utánpótlás-korosztályokban szerepelt kiválóan. A Tisza-parti egyesület sportolói összesen harmincegy medált szereztek, amelyből tizenegy volt arany-, kilenc ezüst- és tizenegy bronzérem, de emellett számos értékes eredményt értek el. A tét nemcsak a dobogós helyek elérése volt, hiszen ez a viadal több generációnak is szűrő volt az országos bajnokságra.

Az EDF Démász-Szegedi VE versenyzőinek eredményei

Elsők:
Birkás Balázs (serdülők, K1 500 m), Lichtenstein Péter, Kovács László Ágoston (kölyök IV., K2 1000 m), Szél Balázs, Verbőczi Eszter, Vass Bianka, Törköly Zoltán (vegyes gyermek I–II., MK4 1000 m), Birkás B., Tamás Tibor, Király Kornél, Fekete Martin (serdülő V–VI., K4 1000 m), Buknicz Zoltán, Gruity Milán (kölyök IV., C2 1000 m), Tamás T., Király K., Fekete M., Nagy Vendel (serdülő V–VI., K4 4000 m), Gruity M., Papp Roland (kölyök IV., C2 4000 m), Varga Sára, Verbőczi Eszter (gyermek I., MK2 2000 m), Németh Gábor (kölyök IV., K1 2000 m), Sipos Rebeka, Sós Viktória, Ződi Evelin (kölyök IV., K1 3×200 m), Scherer Lili, Verbőczi E., Varga S., Árok Dorottya (gyermek I., MK1 4×500 m).

Másodikok: Buknicz Z. (kölyök IV., C1 1000 m), Papp R., Posztós Patrik (kölyök IV., C2 1000 m), Árok Anna, Ződi E. (kölyök IV., K2 4000 m), Ződi Petra, Horák Alexandra (gyermek II., K2 2000 m), Birkás B., Tamás T., Nagy V. (serdülő V–VI., K1 3×200 m), Posztós Cintia, Pásztor Dominika, Hajdú Laura (serdülő V–VI., K1 3×200 m), Sipos Dávid, Törköly Zoltán, Molnár Lajos, Szekeres Bence (gyermek II., MK1 4×500 m), Szanka Edit, Horák A., Ződi P., Vass B. (gyermek II., MK1 4×500 m).

Harmadikok: Szénási Zsófia (serdülő V., K1 500 m), Kopschitz Kristóf, Sólya László (serdülő V., C2 500 m), Lichtenstein P. (kölyök IV., K1 1000 m), Rádai René, Sólya L. (serdülő V., C2 1000 m), Posztós P. (kölyök IV., C1 4000 m), Varga Csilla, Sánta Bernadett, Siklós Dóra, Szakács Lilla (kölyök III., MK4 4000 m), Törköly Z., Sipos D. (gyermek II., MK2 2000 m), Paulik Tibor, Kocsis Ádám (gyermek I–II., PC2 2000 m), Szél Balázs, Varga Dávid (gyermek I., MK2 2000 m), Hajdú Botond, Magyar Tamás (kölyök III., PC2 2000 m), Scherer L., Árok D. (gyermek I., MK2 2000 m).

Felkészítő edzők: Agócs Ágnes, Almási Gergely, Bátor Csenge, Csamangó Attila, Demeter Irén, Váradi Márton (kajak), Kása Ferenc, Kása Péter (kenu).
Kövessen minket, kommentelje híreinket a Delmagyar.hu Facebook oldalán!

hirdetés

hirdetés

hirdetés

A címoldal témái

Önnek ajánljuk

Makó KC: marad az NB II

A bajnokság magabiztos megnyerése után – sőt az ificsapat is első lett a csoportjában –… Tovább olvasom