2017. 11. 23. csütörtök - Kelemen, Klementina 3°C | 13°C Még több cikk.

Edzés, bajnokin: Pick-Mezőkövesd 42-27 - galéria

Szeged – Különösebb megerőltetés nélkül gázolt át a Pick Szeged a Mezőkövesden, amely a második félidőben már csak edzőpartner volt.

Pick Szeged–Mezőkövesd 42-27 (18-11)
Budapest Bank férfi kézilabdaliga, Újszegedi Sportcsarnok, 700 néző. Vezette: Kisfalvi István, Péli Sándor.

Pick Szeged: TATAI – Nagy 1, ANCSIN 6, Buday 4 (2), Sulc 3, Zubai 3, VADKERTI 5. Csere: MIKLER, Tóth (kapusok), Czina 1, PRODANOVICS 5, LÉKAI 8, Pribanic 3, Beocsanin 2 (2), Törő. Edző: Skaliczki László.

Mezőkövesd: Pallag – Lezák 2, KORSÓS 9 (4), Gyuris 1, Fekete, Molnár 2, Kupi 3. Csere: Holló (kapus), Rosta M., Nyikes, Bécsi 4 (1), Szabó 2, Németh 1, Barta 3, Gubó. Edző: Rosta István.

Hétméteresek: 4/4, illetve 5/5.

Kiállítások: 12, illetve 6 perc.

Meccsfilm: 0-1, 1-1, 2-1, 2-2, 3-2, 3-3, 4-3, 5-3, 6-3, 7-3, 7-4, 7-5, 8-5, 9-5, 9-6, 10-6, 11-6, 11-7, 12-7, 13-7, 14-7, 15-7, 16-7, 16-8, 16-9, 17-9, 17-10, 18-10, 18-11 (félidő) 19-11, 20-11, 21-11, 21-12, 22-12, 23-12, 24-12, 25-12, 26-12, 27-12, 28-12, 28-13, 29-13, 29-14, 30-14, 31-14, 32-14, 33-14, 33-15, 34-15, 35-15, 36-15, 36-16, 36-17, 37-17, 37-18, 38-18, 38-19, 38-20, 38-21, 39-21, 39-22, 40-22, 40-23, 40-24, 40-25, 41-25, 41-26, 42-26, 42-27.

Könnyű győzelem, a második játékrészben jobbára csak edzett a Pick, amelynek "Élesben" volt lehetősége különböző támadásvariációkat gyakorolni. Skaliczki mester gondosan ügyelt arra, ne hajtsák túl magukat a fiúk, akik fél gőzzel ilyen arányban is megérdemelten nyertek.

60. perc: Ancsinnak egy perccel hamarabb lett vége: két percet kap az utolsó percben. Lezák él a lehetőséggel, 42-27.

Pick Szeged-Mezőkövesd Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

59. perc: Czina is gólt szerez 42-26.

59. perc:
Újabb mezőkövesdi hetes: Korsós Tóthnak is bepattintja, 41-26.

59. perc:
Lékai könnyű góljával 41-25.

58. perc:
Bécsi lövi a 25. vendéggólt, Skaliczki László kikéri az idejét, hogy pihenjenek a srácok, 40-25.

58. perc:
Korsós ezúttal átlövésből, 40-24.

57. perc:
Varga talál be, 40-23.

56. perc:
Már 40-nél tartunk! A gólt Zubai szerezte, 40-22.

56. perc:
Szabó 38-22, majd Zubai, 39-22.

56. perc:
Lékai hetedik góljával 38-21.

55. perc:
Tóth kapus fogta meg Németh ziccert. Szép védés volt.

54. perc: Kijött emberfogásra a Kövesd, megérte nekik, passzívak lettünk az ellentámadást belőtte Szabó, 38-21. Legalább ezt is gyakoroljuk.

53. perc: Korsós használja ki a létszámfölényt, betörésből, 38-20.

53. perc:
Kettős borsodi előny: Czina is leül, kár érte.

52. perc: Zubait küldik le két percre pihenni a bírók. Mondjuk megérdemelte, kiállítást érően szabálytalankodott.

51. perc: Bécsi ismét, ezúttal kilencről, felugrásból, 38-19.

50. perc:
Újabb Pick hetes, újra Beocsanin, megint belövi, 38-18.

50. perc:
Bécsi szerez szép gólt egy indulócsel után, 37-18.

49. perc:
Pribanics harcol ki hetest. Beocsanin áll oda, bezúdítja, 37-17.

49. perc:
Gólt lőtt Ancsin, de nem adták meg, hogy Korsóst kiállíthassák. Emberelőnyben a Pick.

48. perc: Barta góljával 36-17.

47. perc:
Az első súlyos szabálytalanság a félidőben. A megítélt kövesdi hetest Korsós Miklernek is belövi, 36-16.

47. perc:
Megtört az átok! Nagy kapott ziccert, és értékesítette is azt! Biztos, hogy nagyon jót tett az önbizalmának a gól, 36-15.

46. perc:
Húsz góllal vezetünk! Lékai talál be, na miből? Hát persze, hogy leindításból! 35-15.

44. perc:
Varga szépségtapaszát Ancsin tépi le, 34-15.

43. perc:
Fekete lő mellé, indulunk, Lékai viszont a kapuba talál, nem győzzük írni. Vajon eljutunk 50 gólig? 33-14.

42. perc:
Ancsin szedi össze a kövesdi kilencesen a Hollóról kipattanó Prodanovics lövést, és zúdítja a kapuba a labdát. Közben Mikler újra véd, indít, Pribanics gólt lő, 32-14.

41. perc:
Kupi lőtt gólt: Miklerről pattant be a laszti, 29-14. Ancsin válaszol a túloldalon, 30-14.

40. perc:
Pribanics beállóból is teszi a dolgát, 29-13.

39. perc:
Szabályerősítő kivételnek számít már Gyuris gólja a sok Mikler-védés között 28-13.

38. perc:
Önök szerint mi történt? Bizony! Mikler védett, Prodanovics indult, újabb ziccergól, 28-12.

37. perc: Most kivételesen visszarendeződtek a borsodiak Mikler védése után, de Lékai átlövésből talál be, majd indulásból. Lassan edzőmeccs lesz, a Kövesd mindent elkapkod, 27-12.

36. perc:
A második félidő Pick receptje: Mikler véd, valaki indul, ezúttal Prodanovics, és ziccert lövünk, 25-12.

35. perc:
Mikler teljesen meggyógyult sorra védi a kövesdi próbálkozásokat. Az újabb indítást Pribanics váltja gólra, mezőkövesdi időkérés, 24-12.

35. perc:
Ancsin előbb visszaállítja a tízgólos különbséget, amit aztán Vadkerti növel tovább, 23-12.

33. perc:
Szélsők egymás közt: Prodanivcs-Vadkerti kínai egy leindításból, majd a következő gólt Ancsin lövi szintén indulásból, Gyuris ezt nem hagyja annyiban és gólt lő Miklernek, 21-12.

32. perc:
A sérüléséből felépült Mikler első tette a pályán egy pompás gólpassz Prodanovicsnak, 19-11.

31. perc:
A Mezőkövesd kezdte a második félidőt.

Egyáltalán nem kell izgulni: nyugodtan, szervezetten építettük fel az előnyt. A második félidőben még ennyit rápakolunk, és a végén már lehet a következő meccsre pihenni. A szünetben a Szeged Beton pólósait ünnepli a közönség: a srácok a BL-selejtező második körének első meccsén
gond nélkül intézték el 10-4-re a Crvena Zvezdát.

30. perc: Vadkerti lő gólt, de a dudaszó pillanatában még Németh is betalál, 18-11.

30. perc:
Korsós most a helyéről talált be, beállóból, 17-10.

29. perc:
Szépen kijátszott támadás végén Prodanovics ejtése "körülbelül két perc alatt" landolt a kapuban, de csak bepattant, 17-9.

29. perc:
A nyíregyházi kézilabdázás egykori legendáját, Bécsit ültetik le két percre a bírók.

28. perc: Rosta beállóból próbálkozik, de Tatai ellenállhatatlan. Ahogy Korsós is: harmadik hetesét lövi be, 16-9.

27. perc:
Vadkerti: ugyanazt, sajnos ugyanúgy. Viszont prímán öltük az emberhátrányt.

26. perc: Vadkerti próbálja meg a lehetetlent: 4 a 6-ra gólt lőni, megkerüli a borsodi falat, de Pallag véd, ahogy az ellentámadásnál Tatai is.

26. perc: Kettős a mezőkövesdi előny: Beocsanin szabálytalankodik a hatoson Korsóssal: két perc, hetes, gól, 16-8.

25. perc:
Vadkerti lép ki a hatosfalból, szépen szerez labdát, végigrobog, kilépi, majd Pallag alatt bepattintja, "ennyi" a kézilabda! 16-7. Pribanicsot kiállítják a bírók.

24. perc: Sulc ezt most elkapkodta, de szerencséjére a lövése Pallagról oldalra pattan, így nálunk marad a játékszer. Azonban másodjára is hibázunk, Beocsanin lő rosszul.

23. perc: Egyre nagyobb az előny, Prodanovics 3/3-nál tart, de nem ügynök, 15-7.

22. perc:
Lékai vetődik be a hatosra, a labda a kapuban pihen, 14-7.

21. perc:
Buday meglövi második hetes gólját is, előzmény: Molnárt lezavarták a bírók, 13-7.

21. perc:
Lékai is feliratkozik a góllövők közé, 12-7.

20. perc:
Fekete hozza közelebb a borsodiakat, nem a söröket, persze, 11-7.

19. perc:
Vadkerti lő szép, bevetődős szélsőgólt, 11-6.

18. perc:
Fekete lő gólt, amire Sulc felel, kövesdi időkérést ér a mozdulat, 10-6.

17. perc:
Buday lelkes és nem adja fel: ugyanott, ugyanúgy tör be, ezúttal elér a lövése a bal alsóig, 9-5.

16. perc:
Tatai ismét nagyszerűen véd, indításába belekapnak, de nálunk marad a labda. Buday lövését Pallag védi, Nyikes próbálkozását pedig Tatai.

15. perc: Prodanovics első labdáját gólra váltja, 8-5.

14. perc:
Czina lép ki pompásan a falból, de nem tudunk élni a megszerzett labdával, sőt az újabb kövesdi ellentámadásból Molnár lő gólt, 7-5. Látva a szegedi gólcsendet Skaliczki mester időt kér.

13. perc: Nagy el van átkozva: újra indítunk, újra Vadkerti passzol neki, ezúttal Pallag védi a próbálkozását. Kár...

12. perc: Korsós harcolt ki hétméterest, amit ő maga is lőtt, a kapuba. Tatai majdnem kirúgta a labdát, 7-4.

11. perc:
Sulc jól kezd szép átlövésével hízik a szegedi előny, 7-3.

10. perc:
Tatai ismét, most Fekete lövését hárítja.

10. perc: Zubai klasszik beálló góljával 6-3.

9. perc :
Nagy ront el egy ziccert: Vadkerti indítását a kapufára lövi. A fiatal szélső izgulását Tatai javítja, újra prímán véd.

8. perc: Buday ezúttal nem hetesből, hanem a hatosról, betörésből 5-3.

7. perc:
Sulc újra gólt lő, megkezdhetnénk az elhúzást, vagy mit, 4-3. Tatai mindenesetre benne van: szépen véd.

6. perc: Molnár egyenlít egy bal alsós átlövéssel, 3-3.

5. perc:
Zubai harcolt ki hetest, Buday, ahogy szokta, elegánsan betette, ezúttal Pallag feje fölött, 3-2.

4. perc:
Korsós egyenlít, 2-2.

3. perc:
Ancsin Gábor szerzi meg a vezetést 2-1.

2. perc:
Sulc azonnal egyenlít a középkezdésből 1-1.

1. perc:
A mieink kezdték a meccset, Ancsin első lövésér védte Pallag. Lezák viszont betalált, 0-1.

17:51 Köszöntünk mindenkit az Újszegedi Sportcsarnokból! Hamarosan kezdünk, a fiúk már javában melegítenek.

Korábban írtuk:
Hatodik mérkőzésén lép pályára a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata a Budapest Bank kézilabdaligában. A Mezőkövesd elleni párharcban megmutathatják a Skaliczki-legények a Szeged 2011 csapatának, hogyan kell legyőzni a dél-borsodi kisváros csapatát. Ismert, a labdarúgó NB II Keleti csoportjában is ellenfél a két város, ott már megmérkőztek egymással, és akkor a kövesdiek nyertek hazai pályán 3–1-re. Itt az ideje a nemes bosszúnak!

A csapaton belül egyébként nagy harc van a gólkirályi címért: Rajko Prodanovics vezet, de hárman is – Ancsin Gábor, Buday Dániel és Lékai Máté – ott lihegnek a nyakán. A teljes lista: Rajko Prodanovics 29, Lékai Máté, Ancsin Gábor 26-26, Buday Dániel 25, Törő Szabolcs 17, Zubai Szabolcs 13, Vadkerti Attila és Antonio Pribanic 9-9, Fero Sulc 8, Nagy Norbert 4.

A kapusok közül Tatai Péter hatvanszor, Tóth Mihály hétszer védett.

• 3. zehn 2011. szeptember 24. 07:07
    „Sok gólt lőttünk és ez jó. Sok gólt kaptunk és ez nem jó.Kiesés ellen küzdő csapattól ennyit nem szabad kapni. Veszprém a jóval erősebb Kecskemétnek csupán 18-at engedélyezett.”
  • 2. kuhnagnes 2011. szeptember 23. 21:05
    „ne haragudjon meg rám senki sem de nekem mostanában nem szimpatikus a Skalicki viselkedése olyan mintha a közönségnek produkálná magát olyan dolgokat csinál amit nem várnék tőle pl: üvöltözik a játékosokkal és utána pedig a korlátot ütögeti a Lékai dob öt gólt utána öt helyzetet kihagy az nem probléma a másik játékos egy helyzetet kihagy azonnal lehozza a pályáról szerintem az edzésen kellene üvöltözni nem pedig a meccsen.”
  • 1. Larsson 2011. szeptember 23. 21:01
    „Szép eredmény, Lékai is szépen termelt! :)))

Csak a nézők száma nagyon sovány...”

Baksa kemény falat emelt: a Beton 10-4-re győzte le a Zvezdát

Simán verte szerb ellenfelét a Szeged Beton csapata a férfi vízilabda BL-selejtezőjében: Vincze Balázs együttese 10-4-re győzött a szerb Crvena Zvezda ellen Tovább olvasom