2017. 10. 21. szombat - Orsolya 10°C | 20°C Még több cikk.

Edzőmeccs: szétzilálta a Baját a Kosársuli

Az elmúlt évi bajnokság NB I/B Keleti csoportjának ötödik helyezettje ellen nyert az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli kedden idegenben.
Bajai Bácska KSE-EnterNet Vásárhelyi KS 67-107
Baja, 50 néző. Vezette: Kunvári, Csányi.
Kosársuli: DANI 16/9, CZIBERE 14/12, Utasi 1, VAS 14/6, Babut 12.
Csere: Böszörményi 10/3, KUKLA 14/6, Szilágyi 11, Mócsai 7, SCHÉDA 8. Edző: Elek András.

Nagy iramot diktálva, rengeteget cserélve megállás nélkül pörögtek a vásárhelyiek. A mérkőzés végén negyven pontos különbség állt az eredményjelzőn.

Czibere és Vas már az első negyedben bevert 2-2 triplát, de ziccerekből is sok pontot szereztek a vásárhelyiek. A házigazdák csak a 8. percig voltak partiban, ekkor 18-19 volt a mérkőzés állása. Ekkor beindult a kosársulis henger és hirtelen 18-26 lett az állás. A második negyedben Dani és Kukla volt a legeredményesebb, és mivel a védekezés is feljavult, előbb 26-44, majd 32-57 állt a szünetben az eredményjelzőn.

Szünet után a román légiós Babut és a 19 éves Schéda parádézott, de Szilágyi is sok pontot dobott. A bajaiak nagyon elfáradtak, egyre többet hibáztak. Már a 25. percben 40 volt a két gárda között, ami a negyed végére a sok eladott labdának köszönhetően kicsit csökkent: 51-82.

Az utolsó negyed eleje Czibere tripláinak köszönhetően még jó volt (61-97), de utána néhány perc kosárszünet következett. A végén  Szilágyi és Mócsai kosaraival ismét 40 pont lett a különbség.

- A csapat nagyon jól hajtott, remekül küzdött, de még sok volt támadásban a hiba. Ez érthető is, hiszen első mérkőzésünk volt az 5 hetes alapozás után. Az eredmény mindenesetre nagyon bíztató a jövőre nézve. A csapat programja igen sűrű lesz a héten, hiszen pénteken Temesváron majd szombaton este 18 órakor a Hódtói Sportcsarnokban szerepelünk - mondta Elek András edző.