2018. 01. 17. szerda - Antal, Antónia -1°C | 8°C Még több cikk.

Egerben erősen lejtett a medence

Ez már csak így szokott lenni. Hihetetlenül fárasztó, hosszú bajnoki évad legvégén vár a csapatokra a legnehezebb feladat. A Szeged Betonra történetesen a bronzérem megszerzése, jobban mondva annak megvédése.
Eger - Szeged Beton VE 10-6
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés a 3. helyért, első találkozó. Eger, Bitskey-uszoda, 500 néző. Vezette: Németh A., dr. Fekete.
Eger: Jászberényi – DECKER Á. 2, KISS CS. 2, Hegedűs 1, Baco, Császár, KIS G. 3. Csere: Czigány, Nyéki 2, Bálint, Gór-Nagy, Matajsz, Mackeben. Edző: Tóth Kálmán.
Szeged: BARÁT – Mészáros 1, Kádár, Komlósi, Vukanics, HOSNYÁNSZKY 3, Lehmann 1. Csere: Varga P., Molnár P., Tóth L., Éles 1. Edző: Gyöngyösi András.
Gól – emberelőnyből: 13/3, ill. 8/2.
Ötméteresből: 2/2, ill. 1/1.
A két győzelemig tartó párharc állása: 1–0 az Eger javára.

Nyéki Balázséknak a játékvezetők is segítettek. Fotó: Karnok Csaba
Ez már csak így szokott lenni. Hihetetlenül fárasztó, hosszú bajnoki évad legvégén vár a csapatokra a legnehezebb feladat. A Szeged Betonra történetesen a bronzérem megszerzése, jobban mondva annak megvédése. Az élet ismétli önmagát, mert akárcsak egy évvel ezelőtt, most is az Eger ellen kell Éleséknek megküzdeniük az Euroliga-szereplést jelentő harmadik helyért. Ahogy tavaly, idén is a Heves megyei székhelyen kezdődött a két győzelemig tartó párharc.

A Vasas ellen még kétezren szorongtak az impozáns uszoda lelátóin, most messze nem volt ennyien. Az elődöntő elvesztése nagy csalódás volt. A hangulatra azért így sem lehetett panasz, na meg persze a Betonra sem, amely alaposan bekezdett. A hatodik perc közepén már 1–3 állt az eredményjelzőn. Mészáros előnyből talált be, aztán Hosnyánszky kilencméteres bombája akadt be a jobb felső sarokba, végül Éles lövege is a hálóban kötött ki. Hátul Barát parádézott, ziccereket hárított. Szárnyalt a Szeged, fegyelmezett volt, és nem mellesleg gólerős. Utóbbit a Vukanics által kiharcolt ötméteres értékesítésével Hosnyánszky újfent igazolta, 2–4.

A vendégekért szorítókat leginkább a következő kérdés foglalkoztatta: képes lesz-e a Beton a folytatásban is hasonlóan koncentrált játékra? Hát... A második negyed első felében három emberelőnyt is veszni hagytak. De nemcsak ők, a hazaiak is idegesebbek voltak a kelleténél, Nyékiék is sorozatban hibáztak fórban. Hiába, hatalmas volt a tét, tisztában voltak vele a játékosok, aki itt most veszít, az jelentős hátrányba kerül a bronzcsatában. Egyedül Lehmann keze nem remegett, a fordulás előtti utolsó másodpercekben hatalmas góllal nyugtatta meg a vendégeket, 3–5.

Parádé a kapuban

A Szeged Beton VE kiemelkedően legjobb teljesítményt nyújtó játékosa Barát Ferenc kapus volt. Remekül védett, ziccerek sokaságát hárította. Nem rajta múlt, hogy elmaradt a bravúr.

Kétnegyednyi pokol várt a Tisza-partiakra. Kibírják-e? Decker Á. mindenesetre közelebb hozta a házigazdákat. Gólra gól lenne a méltó válasz. Ehelyett a nagyszünet után vízbe szálló Varga Péter röpke három perc alatt már második személyi hibáját gyűjtötte be. Barát azonban állta a sarat, azaz a lövéseket, de Nyéki büntetőjével már ő sem bírt. A 21. percben az Eger utolérte a Szegedet, 5–5. Éles jogtalan kiállítását szóvá tette Juhász György szakosztály-igazgató, piros lap lett a jutalma. Érthető volt a kifakadása, elképesztő módon lejtett a medence... Megzavarodott a Szeged, az addig tapasztalt magabiztosság a múlté lett.

Elbizonytalanodtak a vendégek, az Egernek pedig most már minden bejött, 7–5. Van-e innen visszaút? Elképzelhető, de ahhoz száznyolcvan fokos fordulatra lett volna szükség. Az igazság az, ez nem volt benne a játékukban. Hat perc volt hátra, amikor Kis G. szabaddobása után végképp eldőlni látszott a csata, 8–5. Kétnegyednyi remeklést követően mindenre lehetett számítani, csak az ilyen folytatásra nem. A közel tizennégy perces gólcsendet Hosnyánszky megtörte ugyan, de közvetlenül utána Kis G. klasszikus két centertalálata végképp pontot tett a bronzcsata első felvonására, 10–6.

A Beton pénteken 18.30-kor javíthat az újszegedi sportuszodában.
Gyöngyösi András: – A győzelemhez legalább százhúsz százalékot kellett volna teljesíteni. Ez lehetetlen. A csapat mindent megpróbált.

Nyolcat hintett a Fábián

A labdarúgó megyei II. osztály legutóbbi fordulójában hazai pályán csak a Mórahalom és a… Tovább olvasom