2017. 05. 24. szerda - Eszter, Eliza 13°C | 24°C Még több cikk.

Egy döntetlen, ami sokat ért! - továbbjutott a férfi kézilabda-válogatott az Eb-n

26–26-os döntetlent játszott Norvégia ellen, ezzel továbbjutott csoportjából a magyar válogatott a dániai férfi kézilabda-Európa-bajnokságon. A Délmagyarország Eb Szurkolói Klubban telt ház volt a meccs alatt.
Magyarország–Norvégia 26–26 (16–13)
Férfi kézilabda-Eb, B csoport, 3. forduló. Aalborg, Gigantium, 4000 néző. Vezette: Licis, Stolarovzs (lettek).
Gólszerzők: Lékai 7, Császár 6/4, Szöllősi 4, Ancsin 3, Zubai 3, Nagy K. 1, Iváncsik G. 1, Vadkerti 1, illetve Tvedten 7/2, Kjelling 6, Reinkind 3, Lokkebo 3, Myrhol 2, Hansen 1, Gullerrund 1, O'Sullivan 1, Tonnesen 1, Sagosen 1.
További eredmények, A csoport:
Macedónia–Ausztria 22–21, Dánia–Csehország 33–29,
B csoport:
Spanyolország–Izland 33–28.

„Jó!" Ez az első tíz percben többször is elhangzott a Délmagyarország Eb Szurkolói Klubban, amely tegnap telt házzal, azaz közel 40 drukkerrel népesült be. A tét, illetve Juan Carlos Pastor személye is vonzó volt a szegedi sportbarátoknak. A Pick mestere két meccsét is élőben nézte meg a magyar együttesnek Dániában. Elmondta, hogy egészen más ott lenni, és személyesen tapasztalni és látni a játékot. A szegedi fiúkkal elégedett volt, különösen a két kapussal, a harcos Zubaival és az ő megfogalmazása szerint a „piszkos munkát" végző Vadkertivel is. Ancsin Gábor izlandiak elleni produkcióját is kiemelte, és elmondta, hogy jó lenne, ha a Szegedben is állandósítaná ezt a játékot.

Újabb döntetlent és továbbjutást szurkolt ki a klub

„Bravo, Gábi!" – tapsolt a hispán tréner 5–4-nél, amikor Ancsin egy hetest harcolt ki. „A norvég átlövőket és beállóst kell kikapcsolni, ők jók!" – jellemezte a világbajnok tréner a skandinávok erősségét.

Férfi kézilabda Eb: Magyarország-Norvégia. Fotó: MTI (galéria)

A 15. percben jól álltunk, továbbjutásra, hiszen 8–5 volt ide. A pirosba öltözött ötezer norvég ekkor csendben ült az aalborgi lelátón. 8–8-nál azonban már talpon volt minden szimpatizánsuk. Sajnos elkapták a fonalat, átvették a vezetést, egy 5–0-s rohamot mutattak be. Kemény fából faragták a mieinket, az exszegedi Lékai Máté gólerős játékának köszönhetően sikerült egyenlíteni, 12–12. A hajrában Lékai egész pályás gólja után még az ismétlés alatt is ugrált mindenki a DM-klubban, 16–13 volt a félidőben nekünk.

Szerencsére Mikler Roland továbbra is jól védett, 17–16-nál emberhátránynál fontos bravúrt mutatott be. Lékai parádésan kézilabdázott, gólt lőtt, gólpasszt adott. A 40. percben 19–16-os vezetést mutatott az eredményjelző. Azért azt jegyezzük meg, hogy amit Ilyés Ferenc és Schuch Timuzsin a védekezésben bemutatott, az is minden dicséretet megérdemelt. Brutális munkát végeztek.

Jött egy hullámvölgy. „Ne!" – ordították Putics Barna megmozdulásai után a szegedi szurkolók. „Az átlövők! Csak erre kellene figyelni!" – mondta ekkor Pastor mester. 23–22-nél Ancsin fontos gólt szerzett, hiszen Myrholt még 2 percre ki is küldték. Az 58. percben, 25–24-nél Zubai Szabolcs szedett össze egy kipattanót, amit a kapuba vágott. Mindenki talpra ugrott. „Szabi!" Mi volt a hajrában! 26–25-re jöttek fel a norvégok – Zubait 2 percre kiküldték. Támadhattak, és egyenlítettek, ekkor 30 másodperc volt hátra, 26–26. Ez maradt a vége, továbbjutott a magyar csapat.

– Kevesebb gól volt a másodiik félidőben, a magyarok csak tízet dobtak. A legfontosabb az volt, hogy Mikler bravúrokat mutatott be, illetve Ancsin gólja, amikor 2 perces előnybe került a magyar csapat, szintén döntő volt – mondta Juan Carlos Pastor.

A középdöntős csoportunkba a spanyolok és a dánok 4, a macedónok 2, az izlandiak és mi 1-1, az osztrákok 0 ponttal kerültek.