Egy félidő nem elég: Honvéd II.-Szeged 2011 2-1 (1-0)

A labdarúgó NB II Keleti csoportja folytatódott: a tavaszi első, összességében a 16. fordulóban a Szeged 2011 a Honvéd II. kispesti műfüvesén játszott, és 2-1-re kikapott.

Honvéd II.-Szeged 2011 2-1 (1-0)
Labdarúgó NB II, keleti csoport, 16. forduló. Budapest, Bozsik-stadion, 300 néző. Vezette: Kiss N.
Honvéd II.: Szemerédi - Moga, Debreczeni, Gengeliczki, Fejes - Futó, Varga M. - Csontos, Holender, Daru - Kapacina. Szakvezető: Szíjjártó István.
Szeged 2011: Trepák - Kéri, Petrók, B. Kapic, Dedic - Sztipancsevics, Markovics - Varga B., Jovánczai, Kis R. - Timm. Edző: Gálhidi György.
Gólszerzők: Daru a 24., Kapacina a 85., ill. Petrók a 69. percben.
Csere: Szemerédi helyett Vereckei és Varga B. h. Tóth I., mindkettő a szünetben, Daru h. Bobál G. az 55., Varga M. h. Ablonczy a 60., Jovánczai h. Farkas Z. a 72., Kéri h. Geiger a 77. percben.
Sárga lap: Trepák a 9., Sztipancsevics a 41. percben.

Igen passzív volt a Szeged 2011 a Honvéd II. elleni első félidőben, pedig Gálhidi György edző azt mondta, robbanásra kész a csapat. – Ennek még nem tudom az okát, hiszen egyetlen edzőmeccsen sem követtünk el ennyi hibát. Sőt az összes felkészülési mérkőzésen nem követtünk el annyi bakit, mint most az első félidőben. Hiányzott a pozitív agresszivitás, a taktikai fegyelmezettség, így pedig senki ellen nem lehet esélyünk – elemezte röviden a játékrészt a tréner.
A második félidő már jobb volt, ám ezt csak ikszre hozta a csapat, összességében pedig kikapott.

– A szünetben nyugtatni kellett a játékosokat, és rendeztük a sorokat, ezt szolgálta a csere is. Ezután aztán jobbak lettünk támadásban, többször kerültünk a védelem mögé, sőt egyenlítettünk. Sajnos a végén nagyon igyekeztünk, mentünk előre, ám hibáztunk: a védőharmadban elpasszoltuk a labdát, ezt pedig a Honvéd II. kihasználta – mondta Gálhidi.

A szurkolók nagyon elkeseredettek voltak a fővárosi találkozó után, ennek hangot is adtak, sőt Adem Kapic szegedi sportigazgatót apró atrocitás is érte a mérkőzés után.

– Sajnálom, hogy nem sikerült örömet szerezni a szurkolóknak, mert rendkívüli módon támogattak bennünket, és szinte hazai pályát teremtettek. A meccs utáni jeleneteket viszont már nem láttuk. Most az a feladat, hogy úgy készüljünk, játszunk a Vác ellen. Bajnoki ritmusban edzünk, és ha nem jön szombaton az ellenfél, akkor egymás közötti játék lesz. Ulvicki azért maradt ki, mert fegyelmezetlen volt, és az első csapat edzését csütörtökön látogathatja először – tette hozzá végül a szakember.

További eredmények: Cegléd–Békéscsaba 2–2, FTC II.– Nyíregyháza 1–4, Putnok–Vasas 2–3, Újpest II.–Orosháza 3–1, Debrecen II.–Balmazújváros 0–2, Mezőkövesd–Szolnok 3–1, a Vác–Kazincbarcika mérkőzés elmaradt.

Korábban írtuk:

A mérkőzés végén a mérges szegedi szurkolók Adem Kapicot nem akarták kiengedni a stadionból, végül Kiss-Rigó Lászlóval és Bozóky Imrével tudta elhagynia a stadiont.

Az első tavaszi meccset vereséggel zárta a Szeged 2011 a labdarúgó NB II-ben. A Tisza-parti alakulat a Honvéd II. otthonában csak egy félidőt futballozott elfogadhatóan, ám ez sem volt elég a pontszerzéshez.

90+4. perc: vége a meccsnek.

90+2. perc: aki csak tud, megy előre az egyenlítésért, de meddő a fölény.

90. perc: négy perc a hosszabbítás, támad a Szeged, csendben a vendégultrák.

85. perc: 2-1, Kapacina. Bobál egyéni akciója után Kapacina nem hibázott, 2-1. Az első hazai helyzet a szünet után...

82. perc: meddő a szegedi mezőnyfölény, ezúttal nem jut el a kapu elé a vendéggárda olyan sokszor, mint a félidő eddigi szakaszában.

77. perc: Kéri helyett Geiger, ezzel megvan az összes csere.

76. perc: megint az eddig "csöndes" Baggio, alias Kis R., aki az ellenféltől szerzett labdát lövi Vereckei kezébe.

75. perc: Kis R. egyéni akcióból kerül lövőhelyzetbe, Vereckei kezeiben hal el a labda.

72. perc: vendégcsere: Jovánczai h. Farkas Z.

71. perc: Jovánczai újabb helyzetet hagy ki. Érik a szegedi vezetőgól.

70. perc: Timm passzát Jovánczai lőtte az üres kapu mellé.

69. perc: 1-1, Petrók. Szabadrúgás után Petrók közelről szerzi az egyenlítő gólt, 1-1.

63. perc: a második játékrészből eltelt szűk húsz perc alapján állítható: nagyobb sebességre kapcsolt a Szeged 2011 és a szurkolótábora is - gólt még nem ért a fölény.

62. perc: a 16-os vonaláról szabadrúgásból Sztipancsevics nagyjából húsz centivel a bal felső sarok fölé lőtt.

60. perc: újabb hazai csere: Varga M. h. Ablonczy érkezik.

55. perc: cserélnek a hazaiak: Daru helyett Bobál G. érkezik.

54. perc: láthatóan sokat javult a szegedi csapat játéka, most a vendégek dominálnak. A szegedi ultrák bőszen biztatják együttesüket, amelybe néha belefér Adem Kapic megtalálása, illetve a Harcoljatok! Harcoljatok! felhívás is.

48. perc: Timm bal felsőbe tartó fejesét ütötte fölé bravúrral az új kapus. Jobbnak tűnik a Szeged, legalábbis az eltelt néhány perc alapján gyorsabb a játéka.

46. perc:  ahogy várni lehetett, hamar elkezdődött a második félidő. Csere mindkét oldalon: a Honvéd II. kapusposzton változtat, Szemerédi megsérülhetett, helyette Vereckei jött, míg a Szegednél Varga B. helyett Tóth I. érkezik.

Befejeződött az első félidő, a rövid összefoglaló: egy hazai gól, egy szegedi kapura lövés. A csapatok nem mentek az öltözőbe, mert messze van, így Gálhidi György is a kispad mellett tart értekezletet. Fontos hír: a Vác hazai pályán nem állt ki a Kazincbarcika ellen, a találkozó elmaradt. Ulvicki pedig? Fegyelmezetlenség miatt maradt ki.

41. perc: Sztipancsevics kapott sárga lapot lerántásért, könyöklésért.

40. perc: Dedic már nem először ad be remekül szabadrúgásból, ám egyelőre nem találja a fejeket a labda.

37. perc: folyamatos hazai támadások, éppen egy szögletet fejelt mellé Debreczeni - igaz, nem szegediről ment a labda az alapvonalon túlra.

35. perc: B. Kapic ütközött a Honvéd II. kapusával, ápolni kell a hazai hálóőrt.

32. perc: a Szegednek volt két lehetőségecskéje, előbb Timm, majd Varga B. került a kapu elé egy-egy kontra után. A Honvéd II. most dominál, erőszakosabb, agresszívebb a hazai alakulat, és a vendégek inkább a védekezéssel vannak elfoglalva.

24. perc: 1-0, Daru. A 16-os jobb oldaláról elvégzett szabadrúgás után Daru ébredt a leghamarabb, amikor a sorfalról lepattanó labdát a jobb alsóba kotorta, 1-0.

20. perc: eddig kiegyenlített volt a mérkőzés, ezúttal a Honvéd II. veszélyeztethetett egy tizenhatos sarkáról elvégzett szabadrúgással, de Varga M. fölédurrantott. Elk..tad, elk..tad! - skandálja a szegedi ultracsoport.

9. perc: a Honvéd II. az öt és feles sarkáról végezhetett el szabadrúgást, mert Trepák megfogta kézzel a hazaadást, az első lövés gól lett, de mivel Trepák kimozdult a sorfalból, érvénytelen volt, Trepák meg sárgát kapott, a megismételt szabadrúgás viszont már kipattant a sorfalról.

6. perc:  nagy szegedi ziccer alakult ki a hazai kapu előtt, amelynek végén Timm durrantotta fölé a labdát öt méterről. Az öt és felesen belül nagyjából tizenöten tartózkodtak...

2. perc: a hazaiak piros-fekete szerelésben - ők kezdték a meccset -, míg a vendégek tiszta fehérben.

1. perc: Végre! Pályán a Szeged 2011 a Honvéd II. budapesti Bozsik-stadionjában, annak is a műfüvesén. A lelátón nagyjából 300-an ülnek, ebből hatvan-hetven a szegedi, akik nagyon jó hangulatot teremtenek, hangjuk messzire elhallatszik.

Most már nemcsak ígérgetni kell, hanem bizonyítani is, Mégpedig a pályán, a fehér vonalak által határolt, bő hétezer négyzetméteres területen.

A Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata a 12. helyről vág neki a Keleti csoport tavaszi idényének, az új edző, Gálhidi György pedig egyáltalán nem kerget rózsaszín álmokat, sokkal inkább a realitás talaján maradva készül a csapattal az első bajnokijára.

– A célunk a bennmaradás, ez egyértelmű. Viszont optimista vagyok nemcsak a Honvéd II. elleni első meccsel kapcsolatban, hanem az egész tavaszt illetően. Felkészültünk, megtettünk mindent, így fizikálisan nem is lehet gondunk. Az első mérkőzés mindig fontos, és jó lenne győzelemmel kezdeni, de pikáns találkozó elé nézünk. A Honvéd tartalékjában szerepelhet Debreczeni és a „kisárgázódott" Ignjatovics, akik az első csapatnál már többször is futballoztak, illetve több visszajátszó, valamint tehetséges fiatal is. Az egyik mesterem foglalta össze négy pontban, hogy egy csapatnál mi a fontos a sikerhez: kilencven percen keresztül küzdés; a taktika betartása, a jó egyéni teljesítmény, valamint az eredmény – nyilatkozta Gálhidi.

Műfüvön az első meccs: Kéri (fehérben) és a Szeged 2011 ma a Honvéd II. vendége. Fotó: Frank Yvette

A szakember korábban elmondta, az alapcsapata megvan, ehhez kereste azt a két-három embert, akivel ütőképes lehet a Szeged 2011.

– Kapusposzton már néhány hete eldöntöttük, hogy Trepák élvezi a bizalmat, miközben megjegyzem, Belecsan is fiatal és tehetséges kapus. A védelem adott, Kéri, Petrók és B. Kapic mellett az a horvát Dedic kap lehetőséget, aki újonc, de rendkívül hasznos játékos. Vele szeretném megerősíteni a szélsővédekezést, bár tudom, elődje, Radnai közönségkedvenc volt. A középpálya összetétele függ sok mindentől, itt Markovics, Jovánczai és Ulvicki alkothatja a triót, míg a gólokért Varga B., Kis R. és a szlovák Timm alkotta hármas felel majd. Utóbbi gyors, kemény, harcos futballhoz szokott otthon, Szlovákiában, emellett pedig technikailag és a fejjátékban is erős – sorolta a várható kezdőt Gálhidi.

Ami biztos: az együttes nem lesz egyedül, hiszen jó néhány szurkoló tervezi, hogy elutazik a találkozónak otthont adó kispesti Bozsik-stadionba. Gálhidi megígérte, a játékosai meccs végi pacsizása a drukkerekkel kötelező, nem maradhat el, bármilyen eredmény is születik, bármilyen is egy labdarúgó lelkiállapota.