2017. 01. 18. szerda - Piroska -7°C | 1°C

Egy gól döntött Algyőn

Már a második fordulóban megyei rangadót játszott a labdarúgó NB III-ban az Algyő és a HFC. A két gárda csatáját a vásárhelyiek nyerték.
Algyő–HFC 0–1 (0–1)
Algyő, 250 néző. Vezette: Holczimmer.
Algyő: Dénes – Krisztin (Juhász), Varga F. (Sebők), Kothencz, Krucsó – Sümeghy, Varga N., Krajczár, Végh – Retek, Pálinkó. Edző: Lóczi István.
HFC: Bíró – Mészáros (Rácz), Dálnaki, Pécsek, Keller – Szűcs, Antal, Nagy, Gyenes (Marton) – Katona (Sipos), Bernáth. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Bernáth.
Kiállítva: Dálnaki.

Több éve nem tudta a Hódmezővásárhely legyőzni az Algyőt, ugyanis akárhol volt a meccs, a két gárda elmúlt tizenegy találkozójából egyszer sem lett a három pont a HFC-é. A meccsre mindkét edző nagyszerűen felkészítette csapatát, valamint informálódott az ellenfél harcmodoráról is, így különösebb meglepetéssel nem tudtak egymásnak szolgálni.

A mérkőzés egészét a sikertelen algyői támadások jellemezték, amelyeket azonban az egységes csapat benyomását keltő vendégek Bíró bravúrjaival és Bernáth életveszélyes megugrásaival sikeresen ellensúlyoztak. A HFC a 19. percben szerezte az összecsapás egyetlen gólját: egy előreívelt labdára Dénes rosszul mozdult ki, Krucsó ugyan lépést tartott a kapura törő Bernáthtal, ám rosszul találta el a játékszert, amely újra a HFC támadója elé került, ő pedig közelről az üres kapuba gurított, 0–1. Az eddig stabil, rutinos játékosokból álló hazai védelem ezen a napon elképesztő hibákat vétett, és hiába dolgozott ki az Algyő kb. kétszer annyi gólhelyzetet, mint a Vásárhely, azok Pálinkó, Retek és Végh révén kimaradtak. A vendégsiker értékét növeli, hogy a hazaiak Dálnaki korai kiállítása miatt (a védő a 31. percben a saját térfelén előbb ütközött a cselező Véghgel, majd mindketten a földre estek, és eközben Dálnaki megrúgta a hazai középpályást) kerek egy órán keresztül emberhátrányban játszottak.

Lóczi István: – Tizenegy győztes meccs után belefér egy vereség a megyei rivális ellen.
Kolozsvári János: – Hősies küzdelemben ha szerencsével is, de nyerni tudtunk.

További eredmények: Tápiógyörgye–Dabas 2–1, Cegléd–Mezőtúr 1–1, Túrkeve–Sarkadkeresztúr 4–1, Kiskunhalas–Monor 3–1, Szarvas–Békéscsaba 1–4, Gyula–Szolnoki Spartacus 0–4, szabadnapos: Örkény.

15. Gyula 2 0 0 2 0 – 7 0

A következő forduló párosítása, augusztus 27. (szombat), 17 óra: Monor–Túrkeve, Sarkadkeresztúr–Algyő, Mezőtúr–Tápiógyörgye, Gyula–Szarvas. 19 óra: Békéscsaba–Kiskunhalas. Augusztus 28. (vasárnap), 17 óra: HFC–Cegléd, Dabas–Örkény. Szabadnapos: Szolnoki Spartacus.

Három pontért utaznak

A labdarúgó NB II harmadik fordulójában a négy ponttal az ötödik helyen álló Makó FC a sereghajtó… Tovább olvasom