2017. 12. 16. szombat - Etelka, Aletta 0°C | 11°C Még több cikk.

Egy igazán nagy győzelem: Naturtex-SZTE-Szedeák-Jászberény 88-80

Hazai pályán nyert a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata a Jászberény ellen.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Jászberény 88-80 (29-26, 14-25, 25-19, 20-10)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 23. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 600 néző. Vezette: Kapitány, Frányó, Fodor.
Naturtex-SZTE-Szedeák: JEREMINOV 4/3, Kiss Zs. 6/6, Molnár A. 13/3, CSIRICS 14/6, BALABAN 36. Csere: Sztefanovics 2, Kuntics 13/6. Vezetőedző: Nikola Lazics.
Jászberény: WARE 21/9, HORVÁTH Á. 15, Kerpel-Fronius 16/6, Cseh 10/3, DRAMICSANIN 16/6. Csere: Szögi 2, Mladenovics, Nárai. Vezetőedző: Bencze Tamás.

Nikola Lazics: - Sérülések és betegséek miatt nagyon nehéz helyzetben voltunk a mérkőzés előtt. A nagyszünet utáni fegyelmezett védekezésünknek köszönhetjük győzelmünket.

Darko Balaban 54 IBM-ponttal zárt - ez valószínűleg az egész bajnokság eddigi legjobb teljesítménye volt!

IV. negyed (88-80)

10. perc: utolsó perc. Meg kell lennie! Jereminov faultol, még nincsenek büntetők. 44 másodperc. Sztefanovics lepattanó és kiharcolt fault. Megvan a meccs! Vastaps a csarnokban! Sztefanovics büntetői nem jók. lazics örül! "Szép volt, fiúk!" Vastaps! Hatalmas siker ez a körülményeket figyelembe véve! 88-80 a vége!

9. perc: okosan "öljük" azt időt.

8. perc: Balaban! A támadóidő lejártakor 86-80. Jereminov egyik büntetője bent 87-80.

7. perc: Balabant faultolják. Kuntics szed lepattanót!

6. perc: Cseh és Balaban 81-80. Jó a tripla Kunticstól! Jászberényi időkérés 84-80.

5. perc: Balaban kosara jó, dobhat egy büntetőt is. Az is bent 79-78. Szegedi labdaszerzés.

4. perc:Kuntics hármasa 76-77. Cseh büntetője 76-78.

3. perc: Sztefanovics küzd meg a pontokért 73-72. Kerpel-Fronius hármasa 73-75. Hováth kosara után szegedi időkérés 73-77.

Nehéz meccs: Naturtex-SZTE-Szedeák-Jászberény az újszegedi sportcsarnokban

2. perc: bravúrtripla Jereminovtól 71-72. Balabanra közben ketten álltak rá.

1. perc: Csirics a padon marad, Lazics beszélget vele. Nagyon fáj a szerb lába. Horváth 68-72.

III. negyed (68-70)

10. perc: Dramicsanin hármasa, Kerpel-Fronius duplája 68-70. Negyed vége.

9. perc: Kuntics paskol bele egy lepattanóba, kosár lesz belőle 64-63. Jereminov passzából Csirics 66-63. Horváth büntetői 66-65. Szögire fújnak sportszerűtlen hibát. Kiss Zsolt és Horváth Ákos beszélget egyet, közben Kuntics bedobja a büntetőket 68-65.

8. perc: Ware labdát szerez, bedobja 60-61. Balaban ontja a kosarakat 62-61.

7. perc: Ware ellen nincs megoldás, Balaban zsákol nagyot 60-59. Kiss Zsolt vetődik egy labdáért - hiába.

6. perc: megint Balaban, remekel a szerb 56-57. Molnár András 58-57.

5. perc: Molnár András, majd Ware 52-54. Balaban pördült meg szépen, kosár a jutalma 54-54. Ware újabb hármasa 54-57.

4. perc: Molnár András eladja a labdát. Jászberényi időkérés. Az nem jó hír, hogy Csirics továbbra is látványosan sántít.

3. perc: remek támadás, Molnár András a befejező 49-51. Miénk a labda!

2. perc: remek passz Jereminovtól, Balaban fejezi be 47-51.

1. perc: nézzük a folytatást. Balaban kosara nyitja a negyedet 45-51.

A meccs krónikájához hozzátartozik, hogy Csirics, Balaban és Jereminov is injekciókkal játszik a hazaiaknál, előbbi a combja, utóbbi kettő betegség miatt.

Nehéz meccs: Naturtex-SZTE-Szedeák-Jászberény az újszegedi sportcsarnokban.

II. negyed (43-51)

10. perc: Csirics dobásába beleütnek, gólpassznak így éppen jó lesz Molnár András számára 43-49. Dramicsanin büntetői 43-51. Kiss Zsolt triplája lejön, félidő.

9. perc: Dramicsanin és Molnár András 41-47.

8. perc: Csirics labdája találja üresen Balabant 39-43. Cseh 39-45. Csirics dob, majd láthatóan fájdalmai vannak, húzza a jobb lábát.

7. perc: Horváth Ákos kosár plusz büntető 37-40. Dramicsanin triplája nem hiányzott 37-43. Lazics időt kér.

6. perc: Molnár András a padról beszállva szerez pontot. Ware kosara után 37-37.

5. perc: Kerpel-Fronius és Balaban duplája 35-32.

4. perc: Jereminov harcol ki támadófaultot, bravó! Egy esetleges támadás végén Balaban szépen pöttyinti be a labdát 33-30.

3. perc: Dramicsanin kosarával vezetnek 29-30. Kuntics egyedül oldja meg, csak rosszul... Kuntics büntetőivel vezetünk 31-30.

2. perc: Davorin Kuntics a pályán. Horváth 29-28. Sztefanovics kilépett a labdával.

1. perc: a Szedeákban egyébént a hosszú ideje beteg Vágvölgyi Ákos a keretben van, ám még nem lépett pályára. Balaban adja el bután.

I. negyed (29-26)

10. perc: Horváth, majd Szögi kosara 29-26. A hazai gyűrű! Dramicsanin triplája szinte bentről jön ki, ilyet még nem is láttunk!

9. perc: Csirics, majd Balaban, mindkettő kiváló egyéni megoldás után. Időt kér a Jászberény 29-22.

8. perc: Dramicsanin, majd Kerpel-Fronius 22-20. Kiss Zsolt! Kitalálják? Hármas! 25-20.

7. perc: Csirics! Ez is tripla 22-16.

6. perc: Ware még nem rontott dobást 17-16. Balaban is jól kezd 19-16. Alig győzzük írni a kosarakat.

5. perc: Balaban kosara és büntetője is jó 15-10. Kerpel-Fronius 15-12. Kiss Zsolt lepattanójából Csirics, majd Ware 17-14.

4. perc: Balaban és Ware, potyognak a kosarak 9-10. Jön a tripla Csiricstől is 12-10.

3. perc: Cseh, majd Kerpel-Fronius hármasa 7-8.

2. perc: Balaban, már vezetünk 4-2. Ott a tripla! Kiss Zsolt 7-2.

1. perc: kezdődhet a meccs! Horváth Ákos rögtön egy duplát dob 0-2. Csirics kiegyenlít 2-2. A szerb bajlódott a combjával a héten, úgy látszik, kiheverte.

17.55: egy óriási plüssliba rohangál a pályán, ő is segít a csapat bemutatásában.

17.49: köszöntünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. Ha a Szedeák nyer, bebiztosítja helyét a középszakasz középházában - ez a cél a mai bajnokin.

A szegedi együttes idegenben 22 pontos hátrányból fordítva nyert 103–88-ra decemberben. Az ellenfélnél jó pár ismerős arc feltűnik majd: a vezetőedző, Bencze Tamás női vonalon dolgozott Szegeden, Horváth Ákos a tavalyi szezon második felében a Naturtexben szerepelt, míg Szögi Ákos hódmezővásárhelyi nevelésű játékos. A mérkőzést a Duna World élőben közvetíti – a Szedeáknak ez lesz az első meccse, amelyet országos csatorna a műsorára tűz. A klub különleges akcióval is készül: a Dock Cafe jóvoltából a küzdőtér melletti standnál minden szurkolót vendégül látnak egy eszpresszóra vagy egy kapucsínóra.

Várakozás

Kiss Zsolt, a Naturtex- SZTE-Szedeák kapitánya:
– Fontos és nehéz meccs elé nézünk a Jászberény ellen. Fontos azért, mert ha nyerünk, matematikailag is biztossá válik, hogy a középházba kerülünk a középszakaszban. Nehéz pedig azért, mert az idegenbeli bajnokin megtapasztaltuk, hogy a Jászberény milyen kellemetlen szerkezetű csapat. Sok triplát dobnak, és ami nagyobb baj, hogy ezekből sok be is megy. Mivel idegenben megvertük őket, nem lehet kérdés, hogy itthon is ez a célunk. Tavaly még a Szedeákban szerepelt Horváth Ákos, aki most az ellenfélnél játszik. Régóta jóban vagyunk, beszéltünk is telefonon, igaz, nem a meccsről, hanem a családról: jó hír, hogy Ákoséknál megszületett a második gyermek, Barnabás.

Szeol AK: tízezer néző előtt vették át az aranyat

Vereséggel kezdett, a folytatásban viszont egyszer sem kapott ki hazai pályán a Szeol AK NB II-es labdarúgócsapata az 1980–1981-es idényben, a Közép csoportban. Tovább olvasom