2017. 08. 22. kedd - Menyhért, Mirjam 14°C | 24°C Még több cikk.

Egy jól eltalált lövéssel nyertek a románok

A magyar labdarúgó-válogatott felkészülési mérkőzésen hazai pályán 1–0-s vereséget szenvedett Romániától. A mieink jóval több helyzetet dolgoztak ki, ám a kapu előtt valamennyi alkalommal pontatlannak bizonyultak, így Tiberiu Ghioane remek lövése elég volt a vendégnek a győzelemhez.
A mérkőzés előtt a két csapat játékosai közösen emlékeztek meg a Veszprémben meggyilkolt Marian Cozmáról, akinek édesapja, Petre Cozma és Sinka László, a Magyar Kézilabda-szövetség elnöke is jelen volt a labdarúgók mellett a Puskás stadion gyepszőnyegén.

A szívszorító percek után jó iramban kezdődött a találkozó, Dzsudzsák Balázs, Huszti Szabolcs és a térdsérüléséből felépült Torghelle Sándor is aktívan vetette bele magát a játékba, igazán nagy helyzetet azonban jó ideig nem tudtak kialakítani a mieink – és a románok sem.

A magyar csapat szögletekből jól láthatóan begyakorolt variációkkal próbálkozott, ám a szlovák játékvezető szerint ezekben a szituációkban a román kapust szabálytalanul akadályozták a hazai játékosok, így rendre kifelé ítélt szabadrúgást.

Az első félóra végén Danut Comannak bravúrra volt szüksége, hogy Huszti megpattanó beadását kitolja a léc alól. Ugyanez Babos Gábornak nem sikerült a 42. percben, ám nem a NEC kapusa tehetett róla, hogy a románok megszerezték a vezetést. Ion Mara beívelése után Vanczák Vilmos fejéről Tiberiu Ghioane elé pattant a labda, ő lekezelte azt, majd jobb belsővel mesterien csavart a hosszú felső sarokba. 0–1.

A szünetre így egygólos hátránnyal vonultak a mieink, akik közül Huszti és Dzsudzsák már nem futott ki a második félidőre, Gera Zoltán és Rudolf Gergely állt be helyettük.

Egy jól eltalált lövéssel nyertek a románok. Fotó: MTI
Egy jól eltalált lövéssel nyertek a románok.
Fotó: MTI

A folytatásban többnyire a vendégek térfelén folyt a játék, Gera, majd Torghelle előtt is adódott lehetőség a gólszerzésre, de a labda valamennyi alkalommal elkerülte a kaput. A legközelebb Juhász Roland állt az egyenlítéshez, de a szögleteknél előre húzódó védőnk a 63. percben centikkel a bal felső mellé lőtt.

A románok nem túlságosan erőltették a támadásokat, a magyar válogatott fölénye azonban meddőnek bizonyult, a vendég tizenhatosnál mintha meg lettünk volna átkozva, semmi sem sikerült.

A hajrában sem változott a helyzet – a 81. percben Hajnal Tamás iratkozott fel a román kaput csak centikkel eltévesztők listájára –, így a románok győztesen hagyhatták el a pályát. Mi pedig abban reménykedhetünk, hogy ami most nem ment be, az majd a svédek és a portugálok elleni vb-selejtezőn bemegy.

Koeman: Az első félidő hatalmas csalódás volt

„Az első félidő hatalmas csalódás volt a számomra. Rengeteg területet hagytunk az ellenfélnek. A második játékrészben mindent megpróbáltunk, de nem sikerült egyenlítenünk. A mérkőzés végén már erőnlétileg is jobbak voltunk. Most az lesz a legfontosabb, hogy a klubcsapatában mindenki folyamatosan játsszon" - mondta Erwin Koeman, a magyar válogatott szövetségi kapitánya a találkozó után.

„Rosszul kezdtünk, az első félidő pocsékul sikerült a számunkra, a második játékrészre azonban feljebb toltuk a védekezésünket. Jó meccs volt, amely rengeteg tanulsággal bírt a szeptemberi vb-selejtezők előtt." - nyilatkozta a találkozót követően Juhász Roland, aki esetleges Bayern Münchenhez szerződéséről nem kívánt nyilatkozni a SportTv-nek.

• 7. apátfalvifaszagyerek 2009. augusztus 13. 11:53
    „nem erről van szó, hanem arról, hogy kikaptunk egy barátságos meccsen egy jobb csapattól, amely ugyanolyan rosszul játszott mint mi. A válogatottunk pedig sokat javult az utóbbi időben, ez tény. Vannak jó játékosaink. Ez is tény. Az, hogy "ezek nem focisták" az hülyeség.”
  • 6. lila 2009. augusztus 13. 11:53
    „Nem is örültem volna neki, hogyha felkészülési meccsen nyerünk.Jobb így!Középre kifejelni labdát még a grundon is tilos! Ezt kétszer is sikerült megvalósítanunk az első félidőben.”
  • 5. IVY 2009. augusztus 13. 10:24
    „Vazze, faszagyerek!
    Az egész családom focista (volt és az is)
    Talán valamit konyítok már hozzá.......?!
    Ez nem foci. Max. 1et értek az első hozzászólóval.

Miért?
    Te talán valami Megye III. osztályban nyomod?
    (mondjuk apátfalva nem ott van)”
  • 4. apátfalvifaszagyerek 2009. augusztus 13. 09:57
    „2. 3. : Ha nem értetek hozzá mér pofáztok bele?”
  • 3. IVY 2009. augusztus 13. 09:43
    „Szétzavarni az egész kutyakergető bandát! Ezek nem focisták. Ezek.......!”
  • 2. Mathiasking 2009. augusztus 13. 09:19
    „Mi ebben a hír? Ennyit tud a magyar foci!”
  • 1. unknown 2009. augusztus 13. 07:55
    „Feltűnő volt (különösen az első félidőben), hogy a magyar fiúk mennyire grundfocit játszottak. Mindannyian egy helyre igyekeztek tömörülni, amerre a labda jár. Amint a románokhoz került a labda azonnal látható volt, hogy ők széthúzzák a játékot, helyezkedésükkel tudatosan jól helyezkednek a támadó térfél teljes területén. A védőnek meg nem kell állandóan arra törekedni, hogy csak visszafelé, a pálya belseje felé lehet menteni, fejelni, rúgni a labdát. Ki lehet azt játszani szögletre is. Pláne így, hogy ember nélkül marad támadó. Ez nagy védelmi hiba volt. Sose tanulunk hibáinkból. Nem területet kell védekeznünk.”

Újoncoké az első meccs

A megyei II. osztályú labdarúgó-bajnokság Tisza–Maros csoportjában minden mérkőzést egységesen… Tovább olvasom