2016. 09. 26. hétfő - Jusztina 10°C | 20°C

Egy lépésre a bronztól a Szeviép

A Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata hazai pályán iskolajátékkal, 65-46-ra nyert a bajnoki bronzcsata első mérkőzésén a BSE ellen. A két győzelemig tartó párharcban 1-0-ra vezet a Szeged.
Szeviép- Szeged- BSE 65-46 (19-14, 18-7, 16-8, 12-17).

UNIQA NB I A CSOPORTOS NŐI KOSÁRLABDA-BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS, 3. HELYÉRT, ELSŐ MÉRKŐZÉS.
Szeged, 600 néző. Vezette: Szilas, Győrffy, Gál.

Szeviép-Szeged: TÖRÖK 7, Fürész E. 2, Szlimák 2, TOMOVA 8, ZSERZSERUNOVA 17. Cserék: Vrancseva 10/3, KOVÁCS 9/6, Russai 4, Laczi 4, Lengyel 2, Tóth C., Aranyics. Edző: Domokos Mihály.

BSE: Fürész D. 7/3, ZSOVÁR 13/9, VIDA 11/6, Horváth E. 4, Vincze 4,. Cserék: Kiss G. 6, Tillmann 1, Forray. Edző: Farkas Sándor.

Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Szeged javára.

4. negyed: 12-17.

A zárószakasz első három percében sehogysem találták a kosarat a két csapat játékosai, végül Tomova unta meg a bénázást. A BSE játékosok még dobóhelyzetet sem találtak, meg is lépett a Szeged 30 ponttal (59-29). Az utolsó percekben a cserejátékosok (Tóth Cecília, Lengyel Dalma) is pályára léptek, így csökkent ugyan a Szeviép előnye, de ezzel együtt magabiztosan nyerte 65-46-ra a bronzcsata első felvonását.

Török Szilvia (fehérben) remekül irányította csapatát
Fotó: Karnok Csaba

3. negyed: 16-8.

A BSE kezdte jobban a harmadik szakaszt, de hiába lopták a távolságot, az igyekezetük merő erőpocsékolásnak bizonyult, ugyanis a Szeged újabb pontesővel torolta meg a fővárosiak feltámadását (43-27). Törökék félgőzzel is növelni tudták előnyüket, a városmajoriak nem tudták megtörni a lendületüket, így az utolsó negyed előtt 53-29-re vezet a Szeviép.

2. negyed: 18-7.

Fűrész kezdte meg a pontgyártást, majd Kovács Krisztina jeleskedett. Zserzserunova saját palánkja alatt is összekapkodta a lepattanókat és az ellenfél palánkjánál is feltalálta magát. Török duplájával 29-18-nál lépte át a Szeged a tízpontos különbségű lélektani határt, amely Kovács hárompontosaival még tovább duzzadt (35-18). A félidő végéig még a fiatal Laczi illetve a dudaszó pillanatában Zsovár talált a gyűrűbe távolról, így a nagyszünetben 37-21-re vezet a Szeged.

1. negyed: 19-14.

Horváth Edit kosarával a vendégek szereztek előnyt. Hiába egyenlített azonnyomban a Szeviép, Fűrész Diana hármasával megint a BSE vezetett (2-5). Vida is a hárompontos vonalon kívülről találta meg a gyűrűt, hogy mégsem lett nagyobb a vendégelőny, arról, Zserzserunova és Szlimák gondoskodott. A magukra találó hazaiak 10-8-nál átvették a vezetést. Kétszer is egyenlítettek a fővárosiak, ám Zserzserunovával nem bírtak: a center a palánk alatt és távolról is tarthatatlan volt (17-12). A negyed zárásaként Russai büntetői alakították ki a részeredményt (19-14).

Szeviép-Szeged - A bronzérem fele már megvan

Magabiztos győzelmet aratott a Szeviép-Szeged női kosárlabdacsapata az Uniqa NB I A csoportos női… Tovább olvasom