2016. 12. 03. szombat - Ferenc, Olívia -3°C | 5°C

Egy negyed döntött a megyei pólóderbin

Szetnes - A Hungerit-Szentesi VK OB I-es női vízilabdacsapata a szombati megyei derbin 13–8-ra verte a Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem gárdáját.
Hungerit-Szentesi VK–Szegedi Vízmű Taylor&Nash Szegedi Egyetem 13–8 (1–0, 4–4, 6–2, 2–2)

Vodafone női vízilabda OB I, 9. forduló. Szentes, Széchenyi ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Vojvoda, Mucskai.
Szentes: Nalmpanti – Győri, Miskolczi, Musgrove, KOTOVA 3, KÖVÉR-KIS 4, GÉMES 4. Csere: GUNDL (kapus), Hevesi, Kádár 1, Rácz 1. Edző: Zantleitner Krisztina.
Szeged: JANKOVICS – Lengyel Dorottya, Miklós, DALMÁDY P. 4, Dalmády Sz. 1, Lengyel Dominika, Tóth P. 1. Csere: ÁRKOSY 2, Lengyel A. Edző: Lakó Gábor.
Gól – emberelőnyből: 8/1, illetve 9/2.
Ötméteresből: 4/3, illetve 1/1.
Kiállítva végleg cserével: Győri, illetve Lengyel Dorottya.

A női vízilabda-bajnokság megyei derbijének a Szentes volt az esélyese, de az első negyedben a pontatlanabb lövések, valamint a jól védő, még büntetőt is hárító Jankovics Eszter versenyben tartotta a Tisza-partiakat. Az egyetlen gól azonban nagyon szép volt: Kotova három embertől körülvéve csavarból talált be. A második játékrész ötméterespárbajt hozott, zsinórban hármat végezhettek el a csapatok: a szentesi Gémes és Kövér-Kis sikeres büntetőjére Dalmády Szandra válaszolt. 5–2-es hazai vezetésnél a szurkolók már azt is hihették, eldőlt minden, ám egymás után négy szegedi találat következik, amivel a harmadik 8 perc elején 6–5-re fordítottak a Lakó-lányok. Mégis ebben a negyedben dőlt el a pontok sorsa – a Hungerit javára. A Kövér-Kis, Gémes, Kotova vezérelte alakulat zsinórban 6 gólt szerezve 11–6-ra meglépett. Érdekesség, hogy az első 10 gólt, 4–3–3 leosztásban ők hárman vállalták magukra, míg a Szegednél Dalmády Petra volt a húzóember. Az egyre fáradó „egyetemistáknak" ezt követően, az utolsó játékrészben már a felzárkózásra sem volt esélyük, a Hungerit végül magabiztosan győzött 13–8-ra.

Zantleitner Krisztina: – Hónapokkal ezelőtt, november elején játszottunk utoljára tétmecset, ezért számítottam arra, hogy kicsit nyögvenyelős lesz a játékunk. Többen bizonyították, hogy nemcsak a szívük, az eszük is a helyén van.
Lakó Gábor: – Akik kilátogattak az uszodába, jó mérkőzést láthattak, a végjátékra elfáradtunk. A Szentesnek lényegesen hosszabb a kispadja.

Kiütés Egerben

A Valdor-Szentesi VK OB I-es férfi vízilabdacsapatának akkor sem lett volna esélye Egerben a győzelemre, ha a keretben mindenki egészséges. Tovább olvasom