2016. 12. 06. kedd - Miklós -5°C | 3°C

Egy perccel tovább tartott a Szeged 2011 meccse

Szeged - Hiába vezetett a meccs végiég a Szeged 2011 NB II-es labdarúgócsapata, a Mezőkövesd a 92. percben pontot mentett Szegeden.
Szeged 2011–Mezőkövesd 1–1 (1–0)
Labdarúgó NB II, Keleti csoport, 17. forduló. Szeged, Vasutas-stadion, 600 néző. Vezette: Szabó Zs.
Szeged: Trepák 6,5 – Bamba 6, Toca 5,5, Tóth I. 7, Radnai 6 – Ulviczki 6,5 – Podonyi 6,  Kis R. 6,5, Orosz 6, Gahwagi 5 – Folmer 6. Vezetőedző: Futó Tamás.
Mezőkövesd: Szántai – Kaszás, Lakatos B., Elek N., Kerényi – Kákonyi, Bagi, Szabó Á., Jeremiás, Lipusz – Hamar. Vezetődző: Szabados György.
Gólszerzők: Tóth I. a 20., Hamar a 93. percben.
Csere: Gahwagi helyett Válent (5,5) az 53., Lipusz h. Olasz a 70., Orosz h. Geiger a 71., Szabó Á. h. Bogdány a 83., Jeremiás h. Susányi a 86., Podonyi h. Kulacsik a 87. percben.

Majdnem megvolt a második győzelem: Szeged 2011-Mezőkövesd 1-1. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

Egy félidőnyi szegedi focit láthatott szombaton az a hatszáz néző a Szeged 2011–Mezőkövesd NB II-es bajnoki meccsen, aki kilátogatott az SZVSE-pályára: összesen körülbelül 45 percet hagyták a borsodiak játszani Futó Tamás csapatát a mérkőzés első 25 percében és a hajrában. Ennyi sajnos kevés volt a győzelemhez, hiszen az utolsó pillanatban egy kapu elé belőtt labdába úgy ért bele a vendégek egyik legjobbja, Hamar, hogy az egyébként jól védő Trepáknak esélye sem volt a hárításra.

Nem sikerült kiszurkolni a győzelmet: Szeged 2011-Mezőkövesd 1-1. Fotó: Garai Szakács László (galéria)

Góltörténet

21. perc: kopasz koprodukcióban született meg a szegedi vezetés: Orosz szöglete átszáll a hosszú oldalra, ahol Folmer emelkedett a legmagasabbra. Az ötös vonalára visszafejelt labdáját Tóth Imre bólintja be Szántai mellett a kapuba, 1–0.

92. perc: egy élesen a szegedi kapu elé belőtt labdába Hamar piszkált bele, Trepáknak esélye nem volt a védésre, 1–1. A gól előtt éppen annak szerzője sérült meg a kapu előtt, és míg a Szeged 2011 sportszerűen kirúgta a labdát, hogy ápolni lehessen, addig a Mezőkövesd „elfelejtette" visszadobni a játékszert...

De vissza a meccs elejére: a kék-feketék a kezdő sípszó után ott folytatták, ahol a Szolnok ellen abbahagyták. Látványos, agresszív letámadással sokszor már a kövesdi térfél közepén megszerezték a labdát. S ha nem is egymást érték a szegedi gólhelyzetek, azért sokszor kellett izgulnia Szántai kapusnak.

A szegedi gól felébresztette Szabados György együttesét: a hazaiak beszorultak, és csak Szabó Zsolton múlt, hogy nem kaptak tizenegyest. A meccs elején besárgult Radnai kezére ugyanis úgy pattant egy borsodi lövés után a labda, hogy utána akár büntetőt is rúghattak volna Bagiék.

A második játékrész erőlködéssel indult, alaposan visszaesett a színvonal. Viszont a hajrára újra felpörögtek a fiúk, Radnai és Folmer is bebiztosíthatta volna a kék-feketék győzelmét, amely végül csak elúszott.
A szurkolók mégis hálásak voltak, ahogy a gól után, úgy a meccs végén is zúgott a Van csapatunk! rigmus.

Futó Tamás: – Nekik is voltak helyzeteik és nekünk is, 1–0-s állásnál nem mehetünk biztosra. A játék képe még hagy némi kívánnivalót maga után, sérülések és betegségek hátráltattak minket, de így is bele tudunk nézni a szurkolók szemébe. A pohár félig van teli, hiszen az élmezőnybe törő csapattól mégis csak egy pontot elvettünk.

További eredmények: Vác-Honvéd II. 3-4, REAC-Kazincbarcika 4-1, Orosháza-Debrecen II. 4-0, Nyíregyháza-Vecsés 1-2, Szolnok-Újpest II. 0-1, Békéscsaba-Eger 1-0, Balmazújváros-Cegléd 1-2.

A Vecsés-Békéscsaba mérkőzést március 28-án 16, az Újpest II.-REAC találkozót március 7-én 14 órától pótolják.

Ismétlődő történelem: nyert a Szedeák a Körmend ellen

Elképesztő második félidei teljesítményével a Naturtex-SZTE-Szedeák férfi kosárlabdacsapata 84–61-re legyőzte a Körmendet az NB I A csoportjában. Tovább olvasom