2017. 12. 11. hétfő - Árpád -1°C | 13°C Még több cikk.

Egy pont a mumustól

A labdarúgó NB II keleti csoport negyedik fordulójában az otthon játszó Makó döntetlent ért el a mumusnak számító Kazincbarcika ellen.
Kiadós vereséggel a háta mögött fogadta a Makó FC a Kazincbarcikát. Igaz, a Fradi elleni 0–4 nem okozott a Maros-partiaknál depressziót, mert a Ferencvárostól, pláne idegenben ki lehet kapni, ez a papírforma. Ezzel nem is volt semmi gond, csakhogy itt volt a mumusnak számító Barcika. Az elmúlt két évad négy bajnokiját egytől egyig a borsodiak nyerték. A legutóbbi idényben kétszer is 4–0-ás kazincbarcikai győzelem született. A hazaiak abban reménykedtek, bíztak: egyszer minden rossz sorozat megszakad.

Mindkét csapat óvatosan kezdett, a biztonságra helyezte a hangsúlyt. Aztán a 8. percben ijesztő jelenet játszódott le: a vendégek kapujánál Magyar és Dávid összefejelt, erősen tántorogva hagyták el a helyszínt, azonban az ápolás után mindketten folytatták a játékot. Amiben a hazai drukkereknek nem sok örömük lelt. Az első makói helyzetre húsz percet kellett várni, ekkor Zakar két ember között Kulacsikhoz löbbölte a labdát, a középpályás 8 méterről megcélozta a jobb felső sarkot, de Botló hatalmas bravúrral védett. Hét perc múlva pedig Varga R. visszafejelt labdáját Sebők a gólvonalról vágta ki. Ezekkel együtt fölényben futballozott a Barcika, lényegesen többet volt nála a labda. Ebben elsősorban a hazai középpályások voltak ludasok, akik nem szűrtek elég hatékonyan, a csatárokat pedig kevés támogatásban részesítették.

A szünetben jött a rossz hír: Magyar fejfájásra, kettős látásra panaszkodott, nem tudta folytatta a játékot. És ez már Podonyi sérülése után a második kényszerű makói csere volt...

Az ezer sebből vérző hazaiak nagy elánnal vetették magukat a második félidőbe. Az 53. percben Bány bal oldali beívelését Schreiber fejjel csúsztatta kapura, de Botló résen volt, akárcsak Hadár bólintásánál. Az első játékrészhez viszonyítva megtáltosodott a Makó, fölénybe került, ami a gólhelyzetek kialakításában is jelentkezett. Sokáig azonban elpártolt a szerencse a kékmezesektől, sőt: Bodalik révén akár a vezetést is megszerezhette volna, de ajtó-ablak helyzetből a kapu fölé lőtte a labdát. A 77. percben talpra ugrottak a szurkolók. A rengeteget futó Schreiber jobbról Zakarhoz ívelt, ő csinált egy remek cselt a 16-oson belül, amikor buktatták, 11-es! A büntetőből Bány a bal alsó sarkot vette célba, de Botló villámgyors vetődéssel odaért... A vendégjátékosok boldogan paskolták kapusok fejét, de két perc múlva már szomorkodhattak.

Történt ugyanis, hogy Kis K. hatalmas, jobb oldali bedobásából Varga R. fejjel kapura csúsztatta a labdát, amelyet Botló már csak a gólvonalon túlról tudta a mezőnybe ütni. A közelben álló játékvezető habozás nélkül középre mutatott, 1–0. A gól után növelhette volna előnyét a Makó, de Schreiber „forintos" labdáját a fiatal Bakos T. 12 méterről nagyon rosszul találta el. Három perc múlva kiderült, nagy árat fizetett érte a Makó. Engit senki sem támadta meg, a középpályás pedig gondolt egy merészet, a 16-os sarkától három méterre lövésre szánta el magát, a jól eltalált labda pedig a meglepett Czirbus keze mellett a bal alsó sarokba vágódott, 1–1. Az utolsó percekben nehéz pillanatokat élt át a hazai együttes, de az eredmény már nem változott.

A Makónak megint nem sikerült legyőznie mumusát, de a két gárda az utóbbi időszakban lejátszott találkozói ismeretében az egy pont sem számít rossz eredménynek.

Takács Zoltán: – Sok nehézséggel küszködtünk a meccsen, ennek ellenére mumusunk ellen szerzett egy pontunkat értékesnek mondom.

További eredmények: Nyíregyháza–Bőcs 2–1, Tuzsér–Karcag 0–1, Orosháza–Békéscsaba 0–0, Vecsés–FTC 0–3, Szolnok–Budafok 3–2, Jászapáti–Baktalórántháza 0–1.

Makó FC–Kazincbarcika 1–1 (0–0)

NB II-es labdarúgó-mérkőzés, Makó, Erdei téri sporttelep, 600 néző. Vezette: Berettyán (Spisják, Bodoc).
Makó: Czirbus 5 – Magyar 6, Mórocz 6, Podonyi 5 – Kulacsik 4, Varga R. 6, Bány 4, Kis K. 5, Fülöp 5 – Schreiber 6, Zakar 6. Edző: Takács Zoltán.
Kazincbarcika: Botló – Hanász, Bányai, Harnócz – Engi, Kovács P., Kerekes, Darók, Sebők – Dávid, Bodalik. Edző: Kádár Zsolt és Koleszár György.
Gólszerzők: Varga R. a 79., Engi a 83. percben.
Csere: Podonyi helyett Hadár (4) a 33., Magyar h. Bakos Á. (5) a szünetben, Dávid h. Elek a 68., Bány h. Bakos T. (–) a 78., Darók h. Sinkó a 79. percben.
Sárga lap: Sebők a 31., Kovács P. a 68., Bány a 72., Hanász a 77., Zakar a 80., Engi a 83. percben.