2016. 12. 08. csütörtök - Mária -5°C | 3°C

Egy pont még mindig kell: UTC-Aramis 3-5

Két magyarkupa-bronz után újabb olyan mérföldkőhöz érkezett az UTC Futsal Team, amely fontos az egyesület történetében. Az NB I negyedik helyéhez egy pontot még szerezni kell, hiszen a csapat hazai pályán kikapott a bronzérmes Aramistól.

UTC FT–Colorspectrum Aramis 3-5 (1-1)
Férfi futsal NB   I, felsőág, Újszegedi sportcsarnok. Vezeti: Kovács Gábor, asszisztensek: Pápai Zoltán, Zimonyi Péter.
UTC FT: Tombácz – Trucz, Pöszmet, Hegyesi, Hernády. Csere: Béri (kapus), Puskás, Pataki, Lázár, Fülöp. Vezetőedző: Brinszky Adrián.
Colorspectrum Aramis: Sikur – Sámson, Tóth Sz., Korozmán, Birinyi. Csere: Tyukász (kapus), Frank T., Ragadics, Gorjánácz, Vas, Soós. Játékos-edző: Frank Tamás.
Gólszerző: Puskás Cs. (13., 37.), Trucz (35.), ill. Sámson (17.), Gorjánácz (26.), Korozmán (29.), Ragadics (32., 40.).
Kiállítva: Birinyi (34.).

Ez jellemezte az egész mérkőzést: amíg az UTC számtalan ziccert elhibázott, addig az Aramis kontrákból megnyerte a meccset.

40. perc: Hegyesi passzol a kapus előtt Puskás cs.-nek, aki két méterről mellélő.

40. perc: 3-5, Ragadics. Tiszta kontra, ketten vezetik Tombáczra, kipasszolják, Ragadics a végállomást, 3-5.

39. perc: Tombácz indítása hosszú, pedig Hegyesi egyedül dobbantott. Hegyesi labdája jó lenne Sikurnak, egy védő ment.

Egy pont még kell: UTC-Aramis. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)
38. perc: akcióban az UTC, miközben a vendégek egymás után rontják el a kontrákat, most éppen Ragadics maradt le. Majd Sámson kapkod el egyet.

37. perc: 3-4, Puskás Cs. Puskás Cs. a bal kapufára lövi a labdát, amely onnan a hálóba pattan, 3-4.

37. perc: Puskás Cs. éppen mellépörget. Megvan a hatodik Aramis-fault, szegedi tízméteres. Puskás Cs. lövi.

36. perc: 2:5 a fault. Puskás Cs. megtalálja Hegyesit, aki külsővel kapura pörget, Sikurról kipattan.

35. perc: 2-4, Trucz. Trucz a figura végén középről, spiccel a jobb kapufa segítségével tüzel a hálóba, 2-4.

35. perc: vendégkontra, Sámson kapufára lő, majd Puskás Cs. visszahúzásért sárgát kap. Sikur kivédi a szemünket, majd fejbe lövi csapattársát, egy védő ment fölé.

34. perc:
Birinyi kap sárgát ezúttal lerántásért, piros lap. Nagy butaság.

33. perc: Birinyi kap sárgát feltartásért.

32. perc: 1-4, Ragadics. Megint kontra, ezúttal Tóth Sz. a feladó, Ragadics pedig a hosszún érkezik, 1-4.

31. perc: Tombácz folyamatosan támadásban.

30. perc: Tombácz lövését blokkolják. Válaszként a hosszún Sámson éppen lemarad egy Birinyi-passzról.

29. perc: 1-3, Korozmán. Remek kontra, amelynek végén Korozmán nyolc méterről kilövi a bal alsót, 1-3.

28. perc: Pöszmet a földön, senki sem volt a közelében, a bokája sérült meg. A kispadra sántikált. Hegyesi szemben Sikurral megint ziccert hagy ki.

27. perc: egy támadáson belül Sikur háromszor véd bravúrral, Pöszmet, Hegyesi és Pataki is gólt lőhetne, de nem.

26. perc: 1-2, Gorjánácz. Szegedi labdavesztés után Vas lő, Tombáczról kipattan, Gorjánácz közelről belövi, 1-2.

25. perc: Fülöp messziről mellébelsőz.

24. perc: Pataki parádés csel után a hatoson belülről lő, Sikur kézzel véd.

23. perc: Truczot leblokkolja egy védő. Tóth Sz. megint, Tombácz hasába emel.

22. perc: Tóth Sz. éles szögből, Tombácznak nem gond. Birinyi talppal meghúzz, a hosszút spicceli, Korozmán nem ér oda.

21. perc: nekiindultunk. Birinyi emelkedik, majd furcsa mozdulattal emel fölé.

Érdekes mérkőzés egy-egy góllal, de inkább szegedi fölénnyel.

20. perc: Fülöp T. előrepasszol Trucznak, ő okszival emel háttal a kapunak, Sikur véd. Szegedi egyérintő, a végén Fülöp T. gyengén mellégurít. Egy másodperccel a vége előtt Frank T. messziről tüzel, mellé menne, Ragadics belekap, de fölépörget.

19. perc: szegedi időkérés. Rossza visszapassz, szegedi sarokrúgás. Nincs lövés.

18. perc: Sámson ziccert hagy ki, majd visszarántja Hegyesit, sárga lap. Faultban 2:4.

17. perc: 1-1, Sámson. Eredményre vezetett a pluszemberes játék, amelynek végén még nem rendeződtek a szegediek, Sámson pedig közelről Tombácz hasa alatt a hálóba lőtt, 1-1.

16. perc: vészkapussal a vendégek. Megy a labdatartás, jó a hazai védekezés. Pöszmet felszabadít egy blokk után.

15. perc: szegedi kontra, Pataki elé bevetődnek, sarokrúgás. Trucz kapásból, jócskán mellé.

14. perc: Tóth Sz. és a kapus Sikur játszogatott a hazai kapu előtt másodpercekig, nem lett belőle semmi.

13. perc: vendég időkérés. A faultarány immár: 2:3. Puskás Cs. szabadrúgását védi lábbal Vas a gólvonalon.

13. perc: 1-0, Puskás Cs. Puskás Cs. egy csel után jó messziről kilövi a bal alsót, a labda a kapufáról pattan a hálóba, 1-0.

12. perc: Fülöp T. spiccel balról, Sikur kiüti.

11. perc: fault: 2:2.

10. perc: Hernády megint érkezik a hosszún, ám most magas, keresztbeteszi a kapu előtt, Pöszmet fölédurrant. Trucz eltalálja a kapufát Pöszmet passza után.

9. perc: faultban 2:1 ide. Pöszmet a kilencesről lőhet szabadrúgást, Sikur belekap. Majd Sikur felkapja a labdát, most Tombácz van kinn, de a szegedi visszaér a kapujába.

8. perc: Hernády oldalról laposan keresztbepasszol, a hatoson belülre érkező Hegyesi elől mentenek. Vas ballal balról a rövidet téveszti el.

7. perc: Hernády kerül helyzetbe a hatoson belül, nem találja el a labdát, oda a ziccer.

6. perc: Puskás lő, Sikur első bravúrja. Pataki kap nagy passzt, lefordul, ballal éppen a bal alsó mellé tüzel a hetesről.

5. perc: Fülöp T. jobb oldalról lő, sarokrúgás. Puskást leblokkolják.

4. perc: Truczot blokkolják középen. Sarokrúgás. Aztán Tombácz kétszer ér a labdához, mielőtt az ellenfél is hozzáért volna, Aramis-rúgás a hatosról. Puskás Cs. a kapufánál térddel ment. Hú!

3. perc: Hernády javítja a labdavesztési hibáját, visszaérve ment. Korozmán közelről mellébelsőz. Sikur kifut, Tombácz látja, telirüszttel lő, Pöszmet csúztathatna, de az égbe fejel.

2. perc: pörgös a játék - főleg a pálya közepén.

1. perc: nincs kapura lövés.

Egy pont a világ: ennyi kell ahhoz, hogy az UTC Futsal team negyedik helyen zárjon az NB I-ben. Ezt jó lenne ma megszerezni a már biztos bronzérmes Aramis ellen, amelyet a szövetségi kapitány, Frank Tamás irányít.

Korábban írtuk:
A hazai élvonalban a negyedik helyen zárhat, ilyen kedvező pozícióban még sosem végzett. Ám ehhez még két bajnokija hátravan az NB I-ben, az egyik éppen ma 19 órától az újszegedi sportcsarnokban a már biztos harmadik Aramis ellen.

– Két meccsen egy pont is elég ahhoz, hogy a bajnokságban a negyedikek legyünk, azaz előrelépjünk, és megint sikert érjünk el. Igyekszünk úgy összerakni a keretet, hogy erősek legyünk, de ez a nagypályás kötelezettségek miatt még a szerdai mérkőzésen is nehéz lesz. A tavaszi szereplések alapján az Aramis a legjobb passzban lévő csapat, így nem várom azt, hogy eleve feladja, és gálázzon, mert megvan a bronzérme. Minél hamarabb szeretnénk eldönteni a negyedik hely sorsát, ráadásul az utolsó hazai bajnokink, így a motiváció megvan – nyilatkozta Brinszky Adrián, az UTC Futsal Team trénere.

A mérkőzés tehát ma 19 órakor kezdődik az újszegedi sportcsarnokban, a találkozóról online tudósításban számolunk be.

HLKC: döntetlen az NB II-es bajnokság zárásaként

Az NB II Dél-Keleti csoport utolsó fordulójában Szeghalmon lépett pályára a HLKC. Tovább olvasom