2017. 07. 25. kedd - Kristóf, Jakab 18°C | 29°C Még több cikk.

Egyenlítés az utolsó percben

A 16 évesekből álló magyar utánpótlás labdarúgó-válogatott barátságos nemzetek közötti mérkőzésen 3–3-as döntetlent játszott Algyőn Szerbia-Montenegró hasonló korosztályú együttese ellen.
Fotó: Gyenes Kálmán
Már hagyomány, hogy Magyarország és Szerbia-Montenegró U16-os válogatottja minden évben összeméri tudását. Így történt ez most is. Kedden a szerbiai Zomboron a házigazdák 4–1-re győztek, de amint azt a magyar gárda szövetségi edzője, Szokolai László elmondta, közel nem volt akkora a két csapat közötti különbség, mint azt az eredmény sejteti.

– Több stabil kezdő játékosom szerepeltetésétől eltekintettem a szerbek elleni meccseken, arra vagyok elsősorban kíváncsi, hogy kik azok az újak, akikkel számolhatok a jövő évi Európa-bajnoki selejtezőn. Ebben az esztendőben tornát nyertünk Belgiumban és Olaszországban is, a keddi összecsapásig 14 meccsen át maradtunk veretlenek.

Mindezeket bőven volt ideje elmondania a szakembernek, hiszen déli szomszédaink a hatalmas határforgalom miatt jócskán késtek. Ezek után nem volt meglepő, hogy az algyői „visszavágó" közel egyórás késéssel kezdődött.

A két gárda kezdő csapatában az előző napihoz képest történt bőven
A mérkőzés jegyzőkönyve

Magyarország–Szerbia-Montenegró 3–3 (0–1)
U16-os válogatott labdarúgó-mérkőzés. Algyő, 200 néző. Vezette: dr. Hegyi (Rischák, Kormányos).
Magyarország: Trepák – Tálas, Varga P., Varga Á., Sváb – Varga B., Tamási, Melczer, Kovács D. – Lelkes, Nyilasi. Csereként játszottak még: Nikischer, Rasztovits, Balogh B., Balogh G., Vattai, Szörny. Szövetségi edző: Szokolai László.
Gólszerzők: Nikischer (59., 80.), Varga B. (61.), ill. Nikolics (18.), Lukics (64.), Kanja (68.).
változás, mindkét alakulatban 6-6 új fiú kapott lehetőséget a bizonyításra. Az már a találkozó elején feltűnt, hogy a tiszta fehérben futballozó szerbek fizikailag erősebbek, ezt a mieink ügyességgel próbálták kompenzálni. Különösen az MTK-s csapatkapitánynál, Tamási Zsoltnál volt jó helyen a labda, rajta kívül még a fradista Varga Bence is kifejezetten jó benyomást tett a nézőkre. Több kimaradt magyar helyzet után a vendégek nagy kapushibát követően Nikolics révén jutottak előnyhöz, 0–1.

– Jól futballoznak a gyerekek, a meccs színvonalára sem lehet panasz, biztos vagyok benne, hogy nem kapnak ki – jegyezte meg a szünetben a korosztályos válogatottak szakmai felelőse, Nyilasi Tibor, akinek a fia, Bálint is ott szerepelt a magyar gárdában.
A szünet után egy darabig még kihagyták a ziccereket a srácok, majd a 59. percben Nikischer erőszakossága meghozta a várt egyenlítést, 1–1. Sőt: két perc múlva már Varga B. hatalmas távoli bombájával már vezettünk is. Sokáig mondjuk nem, mert újabb hét perc elteltével már 2–3-ra állt a mérkőzés. A lelkesedés azonban meghozta a gyümölcsét: az utolsó minutumban Nikischer beállította a kifejezetten jó iramú meccs végeredményét, 3–3.

Szokolai László: – Az 1–4 után kis szerencsével nyerhettünk volna. Sajnos a nyolc helyzetünkből csak hármat értékesítettünk.