2018. 10. 22. hétfő - Előd 6°C | 17°C Még több cikk.

Egyenlített a Szentes

A férfi vízilabda OB I 9–12. helyéért zajló rájátszásának nyolc pontig tartó párharcában hazai győzelmével 6–6-ra egyenlített a Szentesi VK az OSC ellen. A mindent eldöntő mérkőzést szerda este játsszák a felek a Hajós Alfréd uszodában.
Szentesi VK - OSC 9:5
OB I-es férfi vízilabda-mérkőzés a 9–12. helyért, negyedik mérkőzés. Szentes, ligeti uszoda, 200 néző. Vezette: Németh, Schlosser.
Szentes: HORVÁTH T. – Papp G., TORDAY 2, Döbrőssy 1, Németh D., SZABÓ T. 2, Vígh. Csere: GÁBOR 2, Józsa, Araczky 1, Jaksa 1. Edző: Berki András.
OSC: Áts – HANGODY L. 2, Klie, Tiba, Balla 1, Ferkó, Hangody Gy. Csere: Takács A., Ürögi, Garádi, Ibolya 1, Szűcs 1. Megbízott játékos-edző: Ürögi Zsolt.
Gól – emberelőnyből: 11/6, ill. 12/3.
Ötméteresből: –, ill. 2/2.
A nyolc pontig tartó párharc állása: 6–6.

Gábor és Szabó

A Szentesi VK két legjobbja Gábor Barnabás és Szabó Tamás volt. Előbbi higgadtan, nyugodtan játszott, lélektanilag fontos pillanatokban szerezte góljait. Utóbbi fegyelmezetten tűrte center pozícióban a fővárosiak ütlegelését, amit az emberfóros szituációkban eredményes végjátékkal bosszult meg.

Győzelmi kényszer alatt ugrott vízbe a Szentesi VK. A Kurca-partiaknak mindenképpen nyerniük kellett, különben elvesztik az OSC-vel szembeni párharcot. Fordulásig fej fej mellett haladt a két csapat, pedig a játékvezetők érthetetlen módon Németh Dánielt cserével végleg kiállították. Erre a sorsra jutott a vendégek szentesi származású centere, Ibolya is, de ütésért ő tényleg megszolgálta a büntetést.

A térfélcsere után is a bírók játszották az egyik főszerepet a hazaiak mellett, ugyanis a harmadik negyed közepén Araczkyt is végleg száműzték a vízből. De ez sem tudta megrogyasztani a házigazdákat, akik egyrészt nagyon lelkesek voltak, másrészt az emberhátrányos szituációkban harcosak, az előnyösökben meg pontosak.

Berki András: – Örülök, hogy remek játékkal egyenlítettünk. Remélem, a szerdai döntő ütközet után is nekünk lesz jó kedvünk.

Halasiak Vásárhelyen

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata a 8. helyen zárta a bajnokságot, és a vezetőség máris… Tovább olvasom