A megyei csapatok összesen egy pontot szereztek a labdarúgó NB III Alföld csoportjának második fordulójában.
Szeged, Felső Tisza-parti stadion, 150 néző. Vezette: Csatári.

Tisza Volán: Dongó – Mészáros, Dargó, Grünwald, Szabó A. – Szilágyi (Mórocz), Udvari – Pálfi, Huszárik, Végh (Bárdosi) – Beretka (Baji). Edző: dr. Buchholcz Gábor.

Százhalombatta: Nagy E. – Gyurkovics, Szép, Ihos (Akli), Fejős (Pregitzer) – Gyurácz (Babicz), Móra, Bakó, Nagy G. – Károlyi R., Szabó Z. Edző: Károlyi Gábor.

Gólszerzők: Szilágyi, ill. Károlyi R.

Álomszerűen indult a mérkőzés hazai szempontból, hiszen a negyedik percben Szilágyi öt méterről, két védő között fejelte a jobb oldali beadást a bal alsó sarokba. És a folytatás is hasonlóan alakulhatott volna, ha a Volán támadói jobban odafigyelnek. Ám Beretka négy alkalommal is rossz megoldást választott, így aztán nem volt meglepő, hogy a vendégek a 37. percben a veterán támadó, Károlyi R. révén – aki egy szöglet után csúsztatott a kapuba – egyenlítettek. A szünet után is folytatódott a hazai offenzíva, amely kihagyott helyzetekben mutatkozott meg. És a szerencse is kellett, hogy a Volán ne kapjon ki, hiszen a 91. percben egy 22 méteres szabadrúgásból a felső lécen csattant a labda.
Dr. Buchholcz Gábor: – Két pontot veszítettünk. Ha az első félidőben ötgólos előnnyel megyünk az öltözőbe, senkinek nem lehetett volna egy szava sem.

Algyő–Gyula 3–4 (1–2)
Algyő, 100 néző. Vezette: Kristóf.

Algyő: Halász – Retek, Kazán, Vass, Krucsó – Balogh N., Tóth L., Vágó (Kreizler, Simon), Varga I. (Terhes) – Brinszky – Pálinkó. Edző: Tóth Ákos.

Gyula: Farkas Zs. – Bozsó, Szenti, Bányai, Valentényi – Szegfű (Rostás), Bíró, Brlázs, Nagy G. (Piti) – Polczer (Miklya), Balogh G. Edző: Dobi Róbert.

Gólszerzők: Pálinkó, Krucsó, Brinszky, ill. Polczer, Valentényi, Nagy G., Piti.

Jók: Kazán, Brinszky, Pálinkó, ill. Valentényi, Brlázs, Nagy G., Balogh.

A szerencsével és az ellenféllel vívott harcban is alulmaradt első idei hazai mérkőzésén az algyői gárda. A vendégek vezető gólját még idejekorán egalizálta a feltűnően harcos Pálinkó, a huszadik és a harmincadik percben bekövetkezett Vágó, illetve az őt váltó Kreizler sérülése azonban padlóra küldte a hazaiakat. A végig eredménykényszerben játszó vendéglátók minden erejüket mozgósították a többszöri egyenlítésért, illetve a fordításért, ám a túlzott akarás eredményezte védelmi hibákat a tudatosabb futballt játszó Gyula könyörtelenül kihasználta, és meglepő, de megérdemelt győzelmet aratott.

Tóth Ákos: – A balszerencsés sérülések miatt olyan hátrányba kerültünk, amelyet a pályán maradók határtalan lelkesedése sem tudott ellensúlyozni – ez nem a mi napunk volt.

A zebramezes Algyő, nem várt vereséget szenvedett hazai pályán. Fotó: Miskolczi Róbert
A zebramezes Algyő, nem várt vereséget szenvedett hazai pályán.
Fotó: Miskolczi Róbert

HFC–Kecskemét II. 2–4 (2–1)
Hódmezővásárhely, 250 néző. Vezette: Benyovszki.

HFC: Kovács K. (Miskolczi) – Bakos Á., Huszár, Sipos, Mucsi – Antal, Czibere (Papp) – Varga M., Kökény (Vér), Marton – Rácz D. Edző: Kandó Róbert.

Kecskemét II.: Fischer – Golovics, Urbán, Dvorschák, Bertus – Perak, Sándor L. (Szabó Sz.), Veselic, Nagy V. (Gaál) – Hegedűs, Szentgyörgyi (Tölgyesi). Edző: Szabó István.

Gólszerzők: Kökény, Rácz D., ill. Perak (2), Hegedűs, Tölgyesi.

Jók: Rácz D., ill. Fischer, Bertus, Perak, Nagy V.

A 11. percben Rácz D., majd a 22. percben Mucsi lőtt felső kapufát, egy perc múlva viszont Kökény vezetést szerzett a hazaiaknak. A 28. percben Rácz D. fejesével már 2–0-ra vezetett a HFC, de a hajrában egy hibát kihasználva Perak révén szépített a Kecskemét. A szünetben kényszerű csere történt a HFC-ben, a kapus Kovács K. vádlisérülés miatt nem tudta folytatni a játékot. Az amúgy is tartalékos vásárhelyi alakulat – Kis K., Lajos és Szűcs R. sem játszhatott – ezt már nem tudta elviselni a fiatal, tehetséges játékosok alkotta HFC a Kecskemét ellen.

Kandó Róbert: – Az első félidőben jól játszottunk, szünet után azonban gyermeteg hibákat követtünk el.

További eredmények: Soroksár–ESMTK 0–1, Vasas II.–Monor 4–2, Orosháza–Dabas 2–0, Szolnoki S.–Battonya 1–2.

Tiszaszigeti pontszerzés

A labdarúgó megyei I. osztály 2. fordulójában a bajnoki címvédő Sándorfalva erejéből meglepetésre… Tovább olvasom