2017. 01. 19. csütörtök - Sára, Márió -7°C | 0°C Még több cikk.

Egygólos Pick-győzelem

Sokan megjósolták, hogy a Százhalombatta nem fogja olcsón adni a bőrét, s ezt az osztály újonca be is váltotta, hiszen a sok hibával játszó Pick Szeged mindössze egyetlen góllal tudott csak nyerni.
Százhalombatta - Pick Szeged 26-27
Budapest Bank férfi kézilabda liga. Százhalombatta, 300 néző. Vezette: Jancsó, Marczinka.
Százhalombatta: Pásztor – BODA 5, Milicsevics 1, Hódi 2, Füsi, Jakab 1, MOHÁCSI 8. Csere: Vitáris (kapus), Bécsi 2, Horvát, Balázs 2 (1), Nikolicza, KERTÉSZ 5. Edző: Sótonyi László.
Pick Szeged: SZENTE – BENDÓ 7 (2), Jovanovics 2, Bajusz 6 (2), Mezei 1, Sutka 1, Vadkerti. Csere: CALIC (kapus), Herbert, ILYÉS 8, Matics 1, Ferenczi 1, Djurkovics, Krivokapics. Edző: Zoran Kurtes.
Kiállítások: 4, ill. 10 perc. Hétméteresek: 5/4, ill. 7/4.

Valladolidban háromszor jobb prudukcióra lesz szükségünk - mutatja Kurtes Mezeinek. Fotó: Schmidt Andrea
– Fáj a bal lábam, de játszanom kell, mert másként nincs ki a csapat – mondta Bendó Csaba, aki végül csapata legjobbjának bizonyult a mérkőzésen. De ne szaladjunk ennyire előre! A Pickben azonban nemcsak a jobbszélső volt így, hanem Bajusz és Djurkovics is. Nem beszélve arról a négy játékosról, Andjelkovicsról, Bertáról, Bakosról és Puljezevicsről, aki el sem utazott Százhalombattára.

Egy darabig öreguras tempóban is vezetett a Pick. Sőt negyed óra elteltével már három volt az előny. S ekkor Bajusz, majd Matics kihagyta a büntetőt. A könnyelmű játékot még két kiállítás is tetézte. Sőt ziccerek maradtak ki, így a Batta a 22. percben egy négygólos sorozat után átvette a vezetést. Zoran Kurtes edző időt kért, s az intelmek három gólban realizálódtak. Sajnos ezután sem volt átütő erő a Pick támadásaiban. Szente bravúrjai némileg ellensúlyozták a társak épületes technikai hibasorozatát, de azt nem tudta ő sem megakadályozni, hogy a nagyon lelkes hazaiak döntetlenre hozzák az első félidőt.

A második játékrész első battai támadása góllal fejeződött be. Bajusz pedig másodszor is kihagyta a büntetőt. Az egyik hazai szurkoló meg is jegyezte: „Ma nyerni fogunk, és akkor gyalog megyek haza!" Mohácsi annyira belejött a góllövésbe, hogy háromszor vette be Szente kapuját. Szerencsére Ilyés is megtalálta a szünetben a góllövő tudományát, és neki is sikerült háromszor megzörgetni a hálót. Ennek ellenére még a 39. percben is döntetlen (17–17) volt az állás. Sótonyi edző úgy gondolta a 43. perctől, hogy Ilyés lehet a nyerő embere a Szegednek, ezért az ötödik gólja után Kertészt ráállította. Ez sem akadályozta meg az átlövőt abban, hogy gólokat szerezzen. Azt azonban a hazaiak rendszeresen Mezeiék tudomására hozták, hogy minden támadási és védekezési hibát maximálisan kihasználnak.

A mérkőzés hajrája, bár két góllal vezetett a Pick, de ez nem volt megnyugtató Kurtes edző számára sem, mert az 59. percben kikérte az időt. Ha a szegedi tréner csapatának ebből a teljesítményéből akar a vasárnapi valladolidi BL-mérkőzésre következtetni, akkor nem sok jót remélhet.

A fél szegedi csapat sérült

Ma 18 órakor Százhalombattán játszik bajnoki mérkőzést a Pick Szeged férfi kézilabdacsapata. Zoran… Tovább olvasom