2016. 12. 11. vasárnap - Árpád -2°C | 7°C

Egygólos szentesi vereség

Egygólos, 5-4-es vereséget szenvedett a Bodrogi Bau Szentes csapata hazai pályán a PVSK Füszért együttesétől a Vodafone férfi vízilabda OB I 10. fordulójában.

Bodrogi Bau Szentes–Pécs  4–5 (1–0, 2–2, 0–0, 1–3)
Vodafone OB I-es férfi vízilabda-bajnokság, 10. forduló, Szentes, ligeti uszoda 150 néző. Vezette: Vojvoda, Marnitz.
Szentes: HORVÁTH T. – JÓZSA, Araczki 1, NÉMETH D. 2, Balogh Z., Szabó Z. 1, Éles. Csere: Turzai, Nagy M., Beleon, SZABÓ L. Edző: Tóth László.
Gól – emberelőnyből: 8/1, ill. 9/1.
Ötméteresből:  2/1, ill. –.

Kipontozódott: Balogh.

A szerdai remek helytállás a bajnoki arany egyik esélyese, az Eger ellen kellő önbizalommal vértezte fel a Bodrogi Bau Szentes OB I-es férfi vízilabdacsapatát. A Kurca partján nagyon bíztak abban, hogy a hevesieknél lényegesen gyengébb játékerőt képviselő Pécs ellen a ligeti uszodában Horváth Tamásék megszerzik harmadik győzelmüket a bajnokságban.

A második negyed felénél még úgy nézett ki, senki és semmi nem tudja meggátolni a hazaiakat a három pont begyűjtésében. Araczki András szabaddobásgóljával 3–1 állt az eredményjelzőn, de ezt követően támadásban jókora visszaesés következett be a szentesiek produkciójában, a hátralévő időben, 20 percben már csak Németh Dániel büntetőből szerzett találatának örülhettek.

Hiábavalónak bizonyult a jó védekezés, mindössze négy dobott góllal nem vagy csak nagyon ritkán lehet meccset nyerni. Most sem sikerült.

Tóth László:
– A jó védekezésben elfáradtunk, támadásban már nem tudtunk pontosak lenni.

Két ponttal nyert a Szeviép Baján

Izgalmas összecsapáson a Szeviép-Szeged 69-67-re győzni tudott a Baja otthonában a női kosárlabda NB… Tovább olvasom