2017. 07. 24. hétfő - Kinga, Kincső 21°C | 34°C Még több cikk.

Egygólos vereség a Vasas otthonában

A HNKC NB I-es női kézilabdacsapata tegnap minimális különbségű vereséget (26–27) szenvedett a Vasas vendégeként.
Vasas–HNKC SE 27–26 (12–14)
NB I-es női kézilabda-mérkőzés. Budapest, Fáy utca, 800 néző. Vezette: Brunovski, Kanda (szlovákok).
Vasas: Triffa – BERTA 5, SZILÁGYI 7, Moszkovaja 2, Blaskovits, Tomori 4, Gorova 4. Csere: Tóth (kapus), Huszár, Reubl, Ábrahám, ŐRI A. 5 (4), Andrási, Simon. Edző: Mocsai Lajos.
HNKC SE: KÖRMÖCZI – Mucsi 1, Nyikolajenko 5 (1), WOLF 9 (3), Gaál 3, Jenőfi 3, Ancsin 2. Csere: Bartus (kapus), Sztupakova 2, Bloj, Miklós, Sipos, Dobó, Jókai 1 (1). Edző: Buday Ferenc.
Kiállítások: 10, ill. 6 perc. Hétméteresek: 4/4, ill. 5/5.
Az eredmény alakulása, 2. perc: 0–2, 5. p.: 3–2, 11. p.: 6–5, 19. p.: 8–7, 23. p.: 10–10, 27. p.: 12–12, 32. p.: 15–14, 40. p.: 18–18, 44. p.: 20–21, 51. p.: 23–23, 56. p.: 25–25, 57. p.: 27–25.

Buday Ferenc, a HNKC SE vezetőedzője az előzetes esélylatolgatás során reálisan ítélte meg csapata esélyeit: úgy gonndolta, már a döntetlen is meglepetés lenne. De ne rohanjunk ennyire előre!

Jól kezdett a Vásárhely, Jenőfi és Wolf góljaival 2–0-ra vezetett. De ezután a házigazdák következtek, és fordítottak. A vendégek védekezésére nem lehetett panasz, és Körmöczi is jól teljesített a kapuban, huszonkét lövésből tizet hárított az első etapban. Az első játékrészben a hajráig a Vasasnál volt az előny, a szünet előtti percekben azonban előbb egyenlített, majd fordított a HNKC SE. A második félidőt katasztrofálisan kezdte a Vásárhely, két perc alatt kapott három gólt, és így ismét a fővárosiaknál volt az előny.

A két gárda végig kiélezett küzdelmet vívott egymással, két gólnál nagyobb különbség nem alakult ki. Egyértelmű volt, az az együttes nyerhet, amelyik a támadások során kevesebbet hibázik. Ebben a vásárhelyiek voltak a „szorgalmasabbak", főként a jobb oldalon Sztupakova. Az 57. percben 27–25-re vezetett a Vasas, a 26. HNKC-gólt Gaál szerezte, és az utolsó támadást is vendégek vezethették. De Nyikolajenko idő előtt, előkészítetlenül lőtte el a labdát. Mindent összevetve az egyik pontot megérdemelték volna a jól küzdő, Wolf vezérelte vásárhelyiek.

Buday Ferenc: – Végig magas hőfokú találkozót vívtunk a hazaiakkal. A védekezésünk jól működött, lőttünk gólt gyors kezdésből és lerohanásból is, de a „szokásos" technikai hibák megbosszulták magukat. A legnagyobb gond mégis az volt, hogy a jobb szélen nem tudtuk megfelelő százalékban gólra váltani a helyzeteinket.

További eredmények: Ferencváros–Debrecen 27–28 (10–19), Békéscsaba–Vác 31–27 (17–13).

Már a pontszerzés is meglepetés lenne

A HNKC SE NB I-es női kézilabdacsapata vasárnap 17 órakor a Vasas otthonában lép pályára, s próbál… Tovább olvasom