Egylabdás meccs volt: Debrecen-Szedeák 94-91

Hiába parádézott Tomiszlav Ivosev, a Szedeák három ponttal kikapott a Debrecen otthonában a férfi kosárlabda NB I 3. fordulójában.
Debrecen-Naturtex-SZTE-Szedeák 94-91 (21-29, 32-20, 16-22, 25-20)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 3. forduló. Debrecen, 200 néző. Vezette: Cziffra, Bognár, Jakab.
Debrecen: Ingram 32/12, Boros 7/6, Kovács I. 9/9, Szabó M. 10, Izzo 6. Csere: Kaluha 5/3, Modzinger 2, Takács D. 15, Tóth G. 8/6. Vezetőedző: Mika Turunen.
Szeged: Drahos 11/9, Kiss 13/9, Ivosev 37/12, Tanács 7/3, Dukics 17. Csere: Vida 2, Molnár M. 4, Csorvási L. Vezetőedző: Fodor Péter.

IV. negyed

10. perc: Takács 88-84. Ivosev, negyven van vissza 88-86. Ingram dupla, Kiss Zsolti csodatripla, odaütünk 90-89. Ingram mindkettőt bedobja 92-89. Kolti két büntetője bent 92-91. Ingram mindkettőt bevágja. Drahos még rádobja, de nincs bent, nincs hosszabbítás. Kikapott a Szedeák a Debrecen otthonában 94-91.

9. perc: Ingram adja el, megvan a labda. Gyerünk! Ivosev, ki más 83-80. Ivosev büntető, Tóth triplája, majd Drahos hármasa 86-84.

8. perc: Drahos büntetőből, mindkettő jó 83-78.

7. perc: Szabó, Tanács fontos triplája, majd Ingram 83-76.

6. perc: Tóth triplája, nagy a baj 79-73. A legrosszabbkor fogytak el a szegedi kosarak.

5. perc: Dukics hagyja ki - közel a vége.

4. perc: Tóth sikeres büntetői után három ponttal meglépnek a hazaiak 76-73.

3. perc: sok a hiba, Ivosev is elszórja.

2. perc: látszik, hogy egylabdás meccs lehet ebből. Vida most kétszer is eladja az az egyet. Van még idő.

1. perc: Kaluha triplájával 74-73.

III. negyed (69-71)

10. perc: Szabó közelről, Vida egy büntetője jó 67-70. Ingram is a vonalról, mindkétszer jól 69-70. Vida megint kettőből egy 69-71. Csak az utolsó negyed dönt majd.

9. perc: a legjobbkor jön Kiss Zsolt második sikeres triplája 65-67. Dukics tesz rá 65-69.

8. perc: Izzo pótolja a padon pihenő Ingramet 65-64.

7. perc: Szabónak nincs nagy meccse, ezt azonban nem rontja el 63-62. Ivosev ismét, 25 dobásából eddig 19 landolt a gyűrűben 63-64.

6. perc: Izzo 4. pontja, Ivosev már 28-nál tart 61-62.

5. perc: megint Ivosev, büntetőből, vezetünk 59-60.

4. perc: elfogytak a kosarak a meccsen, legalábbis ezekben a percekben. Na, csak kérni kellett: Ivosev triplájával 59-59.

3. perc: Ivosev szerez labdát, majd harcol ki egy faultot Kaluhán.

2. perc: Ingram, Kiss Zsolt büntetői, Takács 59-56.

1. perc: két gyors vendégkosár, Dukicséval 55-54.

II. negyed (53-49)

10. perc: Csorvási egyenlített büntetőből, Szabó közelről veszi be a szegedi gyűrűt 50-48. Ivosev büntető, Igram negyedik triplája, a félidőben 53-49-es hazai előny.

9. perc: Ivosev büntetőivel jövünk fel egy pontra, 48-47. Kiss Zsolt, majd Tanács ront.

8. perc: Csorvási büntetők, majd dupla, Ingram öt pontja 3+2 formájában, majd Dukics. Nagy a hajtás 48-45.

7. perc: Ingram újabb hármasa után már 15 pontos, Dukics válaszával 41-40.

6. perc: jön Csorvási is, Dukics helyett. Dukics vissza is jön, bevágja a ziccert. Boros egyik büntetője jó 38-38.

5. perc: Izzo közelről dobja első kosarát, Ingram triplája is jó, vezetnek a hazaiak 37-36. Molnár Miki is a pályán.

4. perc: Takács kosár, Tanács üt neki oda, büntető is jó 32-36.

3. perc: Ingram tempó, Ivosev büntetők. Igaza volt Tanács Attilának, Ingramre kell odafigyelni 29-36.

2. perc: Ingram tripla, Tanács büntetők 27-34.

1. perc: Dukics kosár plusz büntető 24-32.

I. negyed (21-29)

10. perc: mit csinál ez a szerb fiú! Ivosev-büntetők, majd még egy tripla, 21-29. Már 17 pontos, pedig ez csak az első negyed.

9. perc: Drahos triplája hullik be, néggyel vezetünk 17-21. Ivosevé is hármas 19-24.

8. perc: megint Ivosev, már 9 pontos 17-18.

7. perc: Ivosev közelről, eddig remekel. Szabó válaszával 15-16.

6. perc: Ingram a vonalról, majd Ivosev tripla! 13-14.

5. perc: szerb pontok Szegeden, Dukics dupla, Ivosev büntetők 11-11.

4. perc: Kovács Imre szórja meg magát, öt pontjával fordítanak a hazaiak 11-7.

2. perc: Dukics, majd Tanács Ati, 5-7.

1. perc: jól kezd a Szeged, Drahos vág be egy triplát.

16.57: köszöntünk mindenkit. Debrecenben hamarosan elkezdődik az összecsapás, amelyen mindkét gárda az első sikerére hajt.

Harmadik bajnokiján első győzelmére készül a hétvégén a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos férfi kosárlabdacsapata. Fodor Péter együttese a még szintén nyeretlen Debrecen ellen lép pályára ma 17 órától, és a tavalyi eredmények alapján egyértelműen a meccs esélyese. Persze azért nem árt óvatosnak lenni.

Győzelemre készülnek

Második győzelmét szeretné megszerezni a hétvégi 4. fordulóban az EnterNet Vásárhelyi Kosársuli NB I B csoportos férfi kosárlabdacsapata. Szombat este 18 órakor az egyik nagy tavalyi rivális, az Óbudai Kaszások érkezik a Hódtói Sportcsarnokba. Az összecsapáson a legutóbbi két meccsén vereséget szenvedő Kosársuli mindenképpen megszakítaná rossz sorozatát. A találkozóra a belépés ingyenes.

– A tavalyi évadban háromból háromszor megvertük a hajdúságiakat, de mindhárom összecsapás szoros volt, egyszer csak hosszabbításban nyertünk – emlékezett Tanács Attila, a csapat centere, aki a múlt héten a csapat legeredményesebb játékosa volt az Albacomp ellen.

– Bár hasonló erősségűnek tartják a két csapatot, szerintem minden poszton jobbak vagyunk, éppen ezért nem lehet kérdéses, hogy győzni utazunk. Azt gondolom, ha Justin Ingramet kikapcsoljuk, az amerikai irányító nélkül sebezhető a Debrecen. Tegnap videóztunk, kielemeztük, támadásban és védekezésben mit kell megtenni a sikerhez – mondta Tanács, aki hozzátette, az ehhez hasonló, nyerhető meccseket mindenképpen be kell húznia a csapatnak, hogy aztán hazai pályán, elvárásoktól mentesen egy-két bravúrt is be tudjanak mutatni.

• 4. bj029 2011. október 22. 20:17
    „:)))”
  • 3. stevestone 2011. október 22. 18:27
    „Jogos, a sietség hevében történt. Köszönjük.”
  • 2. Bazsy 2011. október 22. 18:09
    „Férfi kézilabda NBI????? Esetleg KOSÁRLABDA!”
  • 1. szegediultra 2011. október 22. 10:15
    „HAJRÁ SZEGED HAJRÁ SZEDEÁK!”

Lajtos és Oláh a reményfutamban a vk-n

Nem jártak sikerrel a magyar versenyzők a Salt Lake Cityben zajló rövidpályás gyorskorcsolya világkupa-futam pénteki napján. Tovább olvasom