2017. 05. 25. csütörtök - Orbán 13°C | 21°C Még több cikk.

Egylabdás meccs volt: Szedeák-Körmend 85-87

Szeged - Hazai pályán vív bajnokit ma 18 órától a Naturtex-SZTE-Szedeák NB I A csoportos kosárlabdacsapata a Körmend ellen. A meccs a középszakasz szempontjából mindkét együttesnek számára fokozott jelentőséggel bír.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 85-87 (17-21, 22-23, 18-19, 28-24)
Férfi kosárlabda NB I A csoport, 21. forduló. Szeged, újszegedi sportcsarnok, 800 néző. Vezette: Papp, Frányó, Szabó G.
Szedeák: FEKETE 16/6, Gurley 7/3, JONES 28/9, DUKICS 17/9, Csorvási M. 5. Csere: Tanács, Kiss Zs. 2, Vida 6, Csorvási L. 4, Tanács. Vezetőedző: Bonifert Domonkos.
Körmend: RUJÁK 15/9, Fodor G. 4, FERENCZ 17/15, AUSTIN21, SHAW 18/3. Csere: Grebenár 6, Sonyák 3/3, Kutasi 3. Vezetőedző: Hencsey Tamás.

Bonifert Domonkos: - Voltak hibáink a mérkőzésen, de nem csak mi hibáztunk. Úgy érzem, a játékvezetők belenyúltak a találkozóba.

Hencsey Tamás: - Az idény legjobb, legfegyelmezettebb játékával tudtunk nyerni idegenben. Büszke vagyok a csapatra, és örülök, hogy örömet tudtunk szerezni szurkolóinknak.

IV. negyed (85-87)

10. perc: Csorvási Milán kipontoódik, Levente jön a helyre. Austin büntetői, Csorvási Levente válasza 76-82. Megvan a labda, tripla kellene. Lejön Jones büntetője, a második jó 77-82. Labdaszerzés, Jones kosara jó, jön egy büntető is 79-82! 30 másodperc van hátra. A büntető is jó 80-82. Faultolunk. Ruják nem ront 80-84. Hazai időkérés. Jó Jones triplája, maradt még 22 másodperc 83-84. Időkérés. Fekete faultol, okos. Bemennek a büntetők 83-86. Jones a vonalon, Fekete kipontozódott. Bent az első, nincs bent a második 84-86. Austin is elront egyet, a második jó 84-87. Jones ellen tripla közben szabálytalankodnak, de csak kettőt dobhat. Senki nem érti miért. Egy megy be 85-87. Ferencz kihagyja az elsőt, a második sincs bent. 4 másodperc, egy támadás, egy dobás. Lejön a gyűrűről... Kikapott a Szedeák... Ettől függetlenül kiváló meccset játszott Bonifert Domonkos csapata.

9. perc: Jones bedobja a triplát 74-80.

8. perc: remek védekezés, de kosár kellene! Dukics triplája lejön. Jones dobása is rövid. Ferencz bezzeg bedobja, ezzel alighanem eldőlt 71-80.

7. perc: Ruják 71-77.

6. perc: Dukics triplája után már csak két pont a hátrány 71-73. Körmendi időkérés. Ferencz 71-75. Fekete elrontja a ziccert.

5. perc: Dukics oszt ki egy fontos blokkot. Fekete középtávolija 65-71. Austin 65-73. Gurley triplája behullik 68-73.

4. perc: Kutasi, majd Shaw, Csorvási Levente két büntetőt hagy ki 63-71.

3. perc: vendégkosárra Jones válaszol 63-66.

2. perc: Kiss Zsolt remek bejátszását Dukics dobja be 61-63. Volt 45-63 is.

1. perc: Jones, megy ez 59-63.

Naturtex-SZTE-Szedeák-Körmend 85-87. Fotó: Schmidt Andrea (galéria)

III. negyed (57-63)

10. perc: Kiss Zsolt büntetőivel 57-63 a negyed vége. Van még remény!

9. perc: Csorvási Leventét hagyják egyedül 55-63.

8. perc: Swah triplája, Dukics kosarai 51-63. Jones, van még remény 53-63.

7. perc: a tizenkettedik szegedi tripla jön le a gyűrűről. Hatalmas felháborodás a nézőtéren. Shaw büntetői közül egy jó 45-60.

6. perc: Csorvásira fújnak faultot, Bonifert edzőnek és a közönségnek is más a véleménye. Shaw büntetői 45-59.

5. perc: Gurley kosara után jól védekezünk 43-57. Csorvási Milán közelről 45-57. Időkérés.

4. perc: Rujáké a hatodik vendégtripla 41-52. Shaw két büntetője 41-54. Baj van. Ruják triplája, nagyon nagy baj van 41-57. Időkérés.

3. perc: Jones és Dukics triplája nem jó, Fekete közelije igen 41-49.

2. perc: Ferencz harmadik triplája 39-47.

1. perc: Dukicsot blokkolják.

II. negyed (39-44)

10. perc: labdaszerzés után Fekete Stefan dob ziccert 37-39. Ruják triplája 37-42. Gurley három ember között ment be, de még egy válaszra is volt idő. 39-44 a félidő.

9. perc: Shaw közelről 33-39. Csorvási még közelebbről 35-39.

8. perc: Ferencz megint triplát dob 30-37. Dukics a dudaszó pillanatában szintén hármassal válaszol 33-37.

7. perc: Jones eladja, Austin bedobja. Vida is eredményes 30-34.

6. perc: Fodor tesz vissza egy lepattanót 28-32.

5. perc: Jones szerez labdát, és zsákol egy nagyot 28-28. Grebenár 28-30.

4. perc: Grebenár kosarára Vida betörésből válaszol 26-26. Shaw bedobja, Bonifert edző nagyon mérges Tanácsra 26-28.

3. perc: Jones büntetői után Ferencz szór triplát 24-24.

2. perc: villámgyors akció, Jones bedobja, vezetünk 22-21.

1. perc: Dukics triplájával indul a negyed, ez a negyedik szegedi hárompontos nyolc kísérletből 20-21.

I. negyed (17-21)

10. perc: Austin középtávoliból 17-21. Ez a negyed vége.

9. perc: Sonyák, majd Grebenár, a két csere 14-19. Fekete újabb triplát dob 17-19.

8. perc: Jones büntető, Austin, majd Fekete Stefan hárompontosa is jó 11-14. Hoppá, Jones is bevágja a triplát, máris egyenlő 14-14.

7. perc: megint Austin, nem tudjuk tartani 5-13. Fekete dobásánál van egy kis szerencsénk 7-13.

6. perc: Austin, elhúztak 4-11. Csorvási egyik büntetője jó 5-11.

5. perc: Shaw kosara. Az amerikai tisztára úgy néz ki, mint napjaink legjobb kosárlabdázója, LeBron James. Játékban azért elmarad tőle 4-9.

4. perc: Austin 2+1-es akciója, majd Shaw kosara 4-7.

3. perc: két-két rontott dobás mindkét oldalon.

2. perc: Austin egyenlít 2-2. Jó a dobás Gurleytől 4-2. Most faultol is.

1. perc: a Körmend hozza el a labdát. Csorvási Miláné az első kosár 2-0.

18.12: négy perc a kezdésig, tartsanak ki! A vendégeknél úgy tűnik, Farkas Attila is játszik majd, pedig betegség miatt kérdéses volt a pályára lépése.

17.58: az ifjúsági mérkőzésen hosszabbítás volt, ezért negyed órával később kezdődik a mai bajnoki. A csapatok tovbbra is melegítenek.

17.49: üdvözlünk mindenkit az újszegedi sportcsarnokból. hamarosan kezdődik a Szedeák utolsó előtti hazai mérkőzése az alapszakaszban, tartsanak velünk.

A Magyar Kosárlabdázók Országos Szövetsége kisebb kavarodás után, három héttel a középszakasz rajtja előtt végre eldöntötte, hogyan is zajlik majd a bajnokság folytatása. Kiderült, hogy a már említett középszakasz alsóházában, amelyet a 7–13. helyért rendeznek meg, a csapatok minden alapszakaszban lejátszott eredményüket viszik tovább magukkal (azaz 22 mérkőzés eredményei után folytatják a küzdelmeket), és az ott lejátszott csapatonként hat meccs végén alakul majd ki, melyik két együttes csatlakozhat a rájátszás mezőnyéhez a hetedik és a nyolcadik helyen.

Bonifert Domonkos a Körmend ellen sem unatkozik majd.  Fotó: Karnok Csaba
Bonifert Domonkos a Körmend ellen sem unatkozik majd.
Fotó: Karnok Csaba

Erre még minden esélye megvan a Szedeáknak, amely a szezonból hátralévő nyolc összecsapását (kettőt az alap-, hatot a középszakaszban) közvetlen rivális ellen vívja. Egy győzelem tehát nemcsak azért lenne örvendetes, mert azzal javulna a szegediek mutatója, hanem azért is, mert az ellenfeleket viszont gyengítenék. Erre az első alkalmuk ma lesz Kiss Zsoltéknak, akik 18 órától a szebb napokat látott Körmend ellen lépnek pályára az újszegedi sportcsarnokban.

– Tiszteljük a Körmendet, egyrészt azért, mert előttünk állnak a táblázaton, másrészt pedig azért, mert hatalmas bravúrral idén már a Szolnokot is legyőzték idegenben, a nemzetközi EuroChallenge sorozatban – mondta Bonifert Domonkos, a Szedeák vezetőedzője. – Szeretnénk úgy játszani, ahogy az Atomerőmű ellen az első félidőben tettük, ehhez arra lesz szükség, hogy csapatként tudjunk működni a parketten. A Körmend a Pécs ellen bebizonyította, hogy nagy hátrányból is képes fordítani, ezért végig koncentrálnunk kell. Kisebb sérüléseink akadnak, ettől függetlenül valószínűleg mindenki pályára léphet – tette hozzá.

A Szedeák várhatóan a legjobb ötösével állhat ki az összecsapáson, míg a vendégeknél Omar Krayem betegség miatt biztosan hiányzik majd, a korábban a Szedeáknál is megforduló Farkas Attila pedig betegség miatt nincs százszázalékos állapotban.

• 2. haresz 2013. február 23. 21:28