2017. 04. 27. csütörtök - Zita 10°C | 24°C Még több cikk.

Egyre hátrébb csúszik a tabellán a Makó

Az őszi 2–1-es vereségért 1–0-s győzelemmel vágott vissza a Békéscsaba a Makónak a labdarúgó NB II keleti csoportjának 17. fordulójában. Érdekesség, hogy a listavezető FTC először vesztett pontokat az Üllői úton.
Békéscsaba–Makó 1–0 (0–0)
NB II-es labdarúgó-mérkőzés. Békéscsaba, 800 néző. Vezette: Berger (Forgács, Agócs).
Békéscsaba: Harman – Szenti, Brlázs, Juhász, Horváth T. – Okos, Szilágyi, Pozsár, Ursz – Cseke, Dani. Edző: Csató Sándor.
Makó: Czirbus 6 – Szamosszegi 5, Mórocz 6, Magyar 6, Puskás 5 – Szűcs D. 6, Huszárik 5, Kis K. 5 – Kulacsik 5, Bány 5 – Schreiber 5. Edző: Kolozsvári János.
Gólszerző: Dani (53.).
Csere: Horváth T. helyett Kocsis a szünetben, Bány h. Hadár (5) az 58., Szamosszegi h. Podonyi (–) a 69., Cseke h. Tóth-Kovács a 72., Szűcs D. h. Varga R. a 81., Pozsár h. Bogdán a 87. percben.
Sárga lap: Szamosszegi a 6., Kis K. a 36., Puskás az 52., Ursz a 64., Szűcs D. a 73., Hadár a 80. percben.

Még a legidősebb csabai focidrukkerek sem emlékeznek arra, mikor játszott, ha játszott egyáltalán bajnoki mérkőzést a Kórház utcai stadionban a Makó. Az elmúlt harminc esztendőben biztosan nem, úgyhogy elérkezett a nagy nap: az egykor még az élvonalnak is meghatározó gárdájának otthonában készült „csínytevésre" a zöld-sárga alakulat. Szándékosan nem használtuk a bravúr kifejezést, ugyanis a viharsarkiak eddig mélyen a valós tudásuk alatt teljesítettek, nem a véletlen műve, hogy az utolsó előtti helyről várták az összecsapást.

Amit a vendégek kezdtek jobban, már a második percben vezetéshez juthattak volna, ha Bány nem rúg luftot, valamint ha Szűcs lövését nem vágják ki a védők a gólvonalról. Több makói helyzet viszont már nem akadt az első játékrészben, amely a valamivel nagyobb bajban lévő Békéscsaba fölényével telt el. De a házigazdák sem voltak topon, leszámítva Okos kapufán csattanó fejesét.

A fordulás után Kulacsik nagyot szólózott, a mutatós szlalom végére viszont elfáradt, ennek következményeként rosszul célzott ziccerben. Sajnálták a Maros-partiak a kimaradt helyzetet, hát még akkor, amikor Dani kihasználta a védők hibáját. Kolozsvári edző ugyan az egycsatáros játékot Hadár pályára küldésével átváltoztatta kettőre, de ezen az estén ez sem segített a vendégeken. A látottak alapján ugyan nem érdemeltek vereséget, sőt: még azt is megkockáztatjuk, nyerhettek is volna, de ez a megállapítás nem több számukra sovány vigasznál.

A tények önmagukért beszélnek: az elért pontszámok alapján az őszi szezon két leggyengébb együttese ellen mindössze egyetlen pontot szereztek tavasszal a makóiak... Ha arra gondolunk, hogy vasárnap jön a Fradi, majd Kazincbarcikára utaznak Magyarék, kijelenthető: bajban vannak, nem is kicsiben.

Kolozsvári János: – A helyzeteinkkel rosszul sáfárkodtunk, ez pedig megbosszulta magát.

További eredmények: Ferencváros–Szolnok 0–0, Nyíregyháza–Kecskemét 3–2, Tuzsér–Bőcs 1–2, Jászberény–Vecsés 1–0, Kazincbarcika–Jászapáti 1–1, Budafok–Baktalórántháza 1–3, Karcag–Orosháza 1–0.

1. Ferencváros 17 12 5 – 43 – 9 41
2. Nyíregyháza 17 12 5 – 41 – 14 41
3. Szolnok 17 8 6 3 25 – 21 30
4. Bőcs 17 8 4 5 20 – 20 28
5. Tuzsér 17 7 5 5 22 – 24 26
6. Orosháza 17 6 6 5 26 – 26 24
7. Karcag 17 6 6 5 18 – 21 24
8. Kecskemét 17 5 7 5 25 – 24 22